İnşaat sektöründe çalışan kadın sayısı 2014

İnşaat sektöründe çalışan kadın sayısı 2014

Türkiye'de çalışan iş gücü piyasasındaki kadınların sayısı, nisan ayı itibariyle son 5 yılda 1,5 milyon kişi artarak 7 milyon 922 bine yükseldi. İnşaatta 24 bin kadın çalışma hayatına katıldı...

Tahran'da inşaat sektöründe çalışan 70 bin kişi işsiz kaldı!

İran'ın başkenti Tahran'da inşaat sektöründe çalışan yaklaşık 70 bin kişi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle işsiz kaldı. 

İran'da inşaat sektöründe çalışan işçilerin eylemine hapis cezası!

İran'ın Merkezi eyaletine bağlı Arak kentinde maaşları ödenmediği sebebiyle Ekim 2019'da gösteriler düzenleyen işçilerin yargılandığı davada 42 inşaat sektöründe çalışan işçi için birer yıl hapis kararı alındı.

İnşaat sektöründe çalışan sayısı yüzde 5.5'e yükseldi!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Mart ayına ilişkin iş gücü istatistiklerini açıklandı. İnşaat sektöründe çalışan sayısı yüzde 5.5 oldu.

İnşaat sektöründe söz sahibi olan 5 kadın yönetici!

İnşaat sektöründe çalışan kadın sayısı gün geçtikçe artıyor. İnşaat sektöründe görev yapaan kadın sayısı her geçen gün artmaya devam ederken özellikle de üst düzey yönetimde görev alan kadınlar büyük başarılara imza atıyorlar. 

Birinci derecede ölümlü iş kazaları inşaat sektöründe oluyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yapımı devam eden Bursa Entegre Sağlık Kampüsü'nde çalışan işçilerle iftarda bir araya geldi.Bakan Müezzinoğlu, birinci derecede ölümlü iş kazalarının, daha çok inşaat sektöründe görüldüğüne dikkati çekti.

Ağustos'ta inşaat sektöründe yüzde 7,5 istihdam sağlandı!

2015 yılının Ağustos ayında tarım sektöründe çalışan sayısı 202 bin, tarım dışı sektörlerde çalışan sayısı 636 bin arttı. İstihdam edilenlerin yüzde 22,2'si tarım, yüzde 19,3'ü sanayi, yüzde 7,5'i inşaat, yüzde 51'i ise hizmetler sektöründe yer aldı.

Evren Acar, inşaat sektöründe satış kavramını değerlendirdi!

CEF Danışmanlık Kurucu Ortağı Evren Acar, inşaat sektöründe satış kavramını değerlendirdi. Fiyat çalışmasını her projeye özel olarak yaptıklarını belirten Acar, satış başarısındaki üç püf noktayı sıraladı.

İnşaat sektöründe fiyatlama yöntemleri doğru mu?

Hızla artan konut projeleri satış rakamları ile sıkı bir yarış içerisinde. Peki konut projelerinde fiyatlama nasıl yapılıyor ve bu durum satış başarısına nasıl etki ediyor? Evren Acar, inşaat sektöründe satış kavramını değerlendiriyor.

Seçimlerin ardından inşaat sektöründe hareketlilik başladı!

Siyasi belirsizlik döneminde satışları düşen, projelerine ara veren inşaat sektöründe bayram havası var. Sektörde seçimlerin ardından hareketlilik başladı.

İnşaat sektöründe yatırımlar ve satışlar hız kazanacak!

1 Kasım seçimlerinden tek parti iktidarının çıkması inşaat sektöründe de sevinçle karşılandı. Sektörün önde gelen firmalarının ortak görüşü; istikrarın sürmesi sebebiyle yatırımlar ve satışlar hız kazanacak, ekonomi yeniden ayağa kalkacak.

İnşaat sektöründe hareketlilik başladı!

Siyasi belirsizlik döneminde satışları düşen, projelerine ara veren inşaat sektöründe bayram havası var. Sektörde seçimlerin ardından hareketlilik başladı.

2016'dan sonra inşaat sektöründe belgesiz işçi çalışmayacak!

Hayrettin Demirtaş, inşaat sektöründe Mayıs 2016'dan sonra belgesiz işçi çalıştırılmayacağını açıkladı. Demirtaş, en çok iş kazasının inşaat sektöründe olduğuna dikkat çekerek, yasal zorunluluğun olumlu sonuçlar getireceğini belirtti.

İnşaat sektöründe Mayıs 2016'dan sonra belgesiz işçi çalışmayacak!

İş kazalarının başlıca nedenlerinden bir tanesi de eğitim eksikliği olurken özellikle iş kazalarının yoğun olduğu inşaat sektöründe hiçbir mesleki eğitimi olmayan kişilerin inşaatın değişik mesleklerinde bütün işleri yapıyor.

İnşaat sektöründe çalışan kadın sayısı 2014 Haberi

İnşaat sektöründe çalışan kadın sayısı 2014

Türkiye'de çalışan iş gücü piyasasındaki kadınların sayısı, nisan ayı itibariyle son 5 yılda 1,5 milyon kişi artarak 7 milyon 922 bine yükseldi.


Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Hanehalkı İşgücü İstatistiklerinden derlenen bilgiye göre, 2010'un nisan ayında tarım, sanayi, inşaat ve hizmet sektöründen oluşan 4 ana grupta 6 milyon 439 bin olan çalışan kadın sayısı, 2011'de 6 milyon 984 bine, 2012'de 7 milyon 300 bine, 2013'te de 7 milyon 820 bine çıktı. 


Kadın istihdamı, 2013'ün nisan ayının ardından geçen bir yıllık sürede 102 bin kişilik artışla 7 milyon 922 bine ulaşarak 8 milyon sınırına yaklaştı. Böylece son 5 yılda çalışma hayatındaki kadın sayısı 1 milyon 483 bin kişi artmış oldu. 


Bu yılın nisan ayı itibariyle kadınlar ülkedeki toplam istihdamın 30,2'sini oluştururken, işgücüne katılma oranları...