internetten gayrimenkul işlemleri

internetten gayrimenkul işlemleri

E- devlet sistemi, gayrimenkul sektöründe de kullanılmaya başlandı. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Gayrimenkul sektöründe de e-devlet kullanımımız gittikçe artıyor. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 11 işleminin yanı sıra birçok işlem de e-devlet üzerinden yapılabiliyor" dedi..

GSD Denizcilik Gayrimenkul'ün pay geri satış işlemleri!

GSD Denizcilik Gayrimenkul, pay geri satışı hakkında açıklama yaptı. Şirket, 28 Mayıs 2020 tarihinde yapılan pay geri satış işlemlerine ilişkin bilgileri yayınladı. 

Gayrimenkul sektöründe yeni trend: Online satışlar!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla beraber gayrimenkul şirketleri talepleri karşılayabilmek için müşterilerine konut ve ofisleri sanal turlarla gezdirirken, satın alma ve tapu işlemleri de online ortamda yürütülüyor.

Gayrimenkul işlemleri artık internette!

E- devlet sistemi, gayrimenkul sektöründe de kullanılmaya başlandı. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Gayrimenkul sektöründe de e-devlet kullanımımız gittikçe artıyor. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 11 işleminin yanı sıra birçok işlem de e-devlet üzerinden yapılabiliyor" dedi..

Doğuş GYO 2019 İlişkili Taraf İşlemleri Raporu!

Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 2019 İlişkili Taraf İşlemleri Raporu onaylandı ve yayınlandı... 

İhlas Gayrimenkul'ün birleşme işlemleri tescil edildi!

İhlas Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Ticaret A.Ş.'nin Olağanüstü Genel Kurul toplantısında gündemde yer alan birleşme işlemi genel kurul tarafından onaylandı ve İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 28 Ağustos 2019 tarihinde tescil edildi.

Ekrem İmamoğlu gayrimenkul kiralamayı ikinci bir emre kadar durdurdu!

İBB Başkanı İmamoğlu belediye iştiraklerinin rutin görevlerini sürdürmesini isterken,bu kapsamın dışında kalan 'ödeme, harcama, ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım satım, gayrimenkul kiralama, alış ve satış' benzeri tüm işlemleri durdurdu.

İhlas Gayrimenkul Proje Geliştirme ile İhlas İnşaat Holding birleşiyor!

İhlas Gayrimenkul Proje Geliştirme Ve Ticaret A.Ş ile İhlas İnşaat Holding birleşiyor. Şirketlerin birleşme işlemleri için gerekli çalışmalara ve hukuki işlemlere başlanılmasına karar verildi. 

Doğuş GYO İlişkili Taraf İşlemleri Raporu!

Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın İlişkili Taraf İşlemleri Raporu onaylandı ve yayınlandı. 

Kuyumcukent Gayrimenkul yeni pay alma hakkı bitti!

Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları'nın 27 milyon 218 bin 798,16 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin artırılarak 54 milyon 437 bin 596,32 TL'ye yükseltilmesine ilişkin yeni pay alma hakkı kullandırılması işlemleri tamamlandı...

GSD Denizcilik Gayrimenkul 14 Kasım'da pay geri alımı yaptı!

GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret tarafından 14 Kasım 2018 tarihinde Borsa İstanbul'da aşağıda detayı bulunan pay geri alım işlemleri gerçekleştirildi...

GSD Denizcilik Gayrimenkul 13 Kasım'da pay geri alımı yaptı!

GSD Denizcilik Gayrimenkul tarafından 13 Kasım 2018 tarihinde Borsa İstanbul'da pay geri alım işlemleri gerçekleştirildi...

Gayrimenkul işlemleri elektronik ortama taşındı!

MÜSİAD, gayrimenkullerin alım-satım ve kiralama gibi işlemlerinin elektronik ortama taşıyor. Gayrimenkul Kıymetler Borsası A.Ş. (GABORAS) ile 158 milyon tapuya hizmet verilecek.

GSD Denizcilik Gayrimenkul 30 Ekim'de Borsa İstanbul'da pay geri alımı yaptı!

GSD Denizcilik Gayrimenkul tarafından 30 Ekim 2018 tarihinde Borsa İstanbul'da pay geri alım işlemleri gerçekleştirildi... 

internetten gayrimenkul işlemleri

internetten gayrimenkul işlemleri internetten gayrimenkul işlemleri

Günde 12 milyonu aşkın hizmetin yapılabildiği E-Devlet sistemi, gayrimenkul sektöründe de yoğun olarak kullanılıyor. Sistem üzerinden tapu bilgileri sorgulanabiliyor, gayrimenkul üzerinde ipotek olup olmadığı sorgulanabiliyor, tapu kayıt belgeleri alınabiliyor, tapu ve kadastro harç ve döner sermaye bedelleri ödenebiliyor ve web tapu sistemi üzerinden tapu işlemleri yapılabiliyor.

Konuya ilişkin açıklamalar yapan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Gayrimenkul sektöründe de e-devlet kullanımımız gittikçe artıyor. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 11 işleminin yanı sıra birçok işlem de e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Örneğin bazı belediye işlemleri ile emlak vergisi bildirim suretleri alınabiliyor, hatta tahakkuk bilgileri sorgulanabiliyor. Doğalgaz, su, elektrik gibi aboneliklere ilişkin işlemler e-devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor. Yani gerek yeni abonelik başvurusu gerekse abonelik iptalleri yapılabiliyor. İkamet ettiğiniz ve UAVT numarası belli olan binalara...