01 / 04 / 2023

İsmetpaşa Stadı kime satıldı

İsmetpaşa Stadı kime satıldı

İzmit'in önemli sembollerinden İsmetpaşa Stadı satıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İzmit'in Alikahya bölgesinde yapılacak 33 bin kişilik modern stadyumun maliyeti karşılığında İsmetpaşa Stadı'nı TOKİ'ye verdi.

İsmetpaşa Stadı’nın satışında imzalar atıldı!

Yapılacak 33 bin kişilik modern stadyumun maliyeti karşılığında TOKİ’ye, TOKİ’nin de Emlak konut GYO’ya devrettiği İzmit İsmetpaşa Stadının arazisinin devri ile ilgili resmi protokol 20 Ağustos günü Ankara’da imzalandı.

Ankara'da 6 taksitle 23 arsa satılacak! Sakın kaçırmayın!

Ankara İli Kızılcahamam Belediye Başkanlığı, Ankara Kızılcahamam İsmetpaşa, Kemalpaşa ve Yukarı Çanlı mahallelerinde yer alan 23 adet arsayı satışa çıkardı.

İzmir Dikili'de 18.7 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

T.C. Dikili Sulh Hukuk Mahkemesi, İzmir ili, Dikili ilçesi, İsmetpaşa Mahallesi, 2309 ada 1 parselde yer alan arsayı 18 milyon 715 bin 266 TL'ye icradan satıyor...

Ankara kentsel dönüşüm planlarında yeni gelişme! 

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ulus'taki Atıfbey-Hıdırlıktepe-İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı için yapılan imar değişikliklerinin iptali için açtığı davayı kazandı.

TOKİ Eskişehir 126 konut ihalesi yarın!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Eskişehir İnönü İsmetpaşa Mahallesi projesinin ihalesi yarın yapılacak.

Kocaeli Derince Millet Bahçesi inşaatında son durum ne? 

Kocaeli'nin Derince ilçesinde İsmetpaşa Stadı'nın yerine yapılan millet bahçesinde çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Derince Millet Bahçesi, Derince’ye değer katacak” açıklamasında bulundu. 

TOKİ'den 3 yeni okul müjdesi!

Ordu İli, Akkuş İlçesi, 24 Derslikli Eğitim Yapısı, Tokat İli, Erbaa İlçesi, İsmetpaşa Mahallesi, (Mevlana İlkokulu) 12 Derslikli Eğitim Yapısı, Kurtuluş Mahallesi (Yavuz Selim İlkokulu) 12 Derslikli Eğitim Yapısı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi ihalesi bugün saat 11:00'de yapılacak.

TOKİ'den Ordu ve Tokat'a yeni okul!

Ordu İli, Akkuş İlçesi, 24 Derslikli Eğitim Yapısı, Tokat İli, Erbaa İlçesi, İsmetpaşa Mahallesi, (Mevlana İlkokulu) 12 Derslikli Eğitim Yapısı, Kurtuluş Mahallesi (Yavuz Selim İlkokulu) 12 Derslikli Eğitim Yapısı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi ihalesi yarın saat 11:00'de yapılacak.

Bayrampaşa Yerinde Dönüşüm Projesi için anlaşma sağlanıyor!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski cezaevi alanında yapılan İsmetpaşa Mahallesi’ndeki “Bayrampaşa Yerinde Dönüşüm Projesi”nde tapu sorunununa ilişkin, "Temmuz’da da o işi çözüp, hızlıca önümüze bakacağız" dedi...

TOKİ Karabük Yenice 218 konut ihalesi yarın!

Karabük Yenice İsmetpaşa Mahallesi, 2. Etap 218 Adet Konut, 1 Adet 3 Dükkanlı Ticaret Merkezi ve 1 Adet Cami İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 17 Mart 2020 tarihinde saat 15:00'de gerçekleştirilecek.

TOKİ Karabük Yenice 218 konut ihalesi 17 Mart'ta!

Karabük Yenice İsmetpaşa Mahallesi, 2. Etap 218 Adet Konut, 1 Adet 3 Dükkanlı Ticaret Merkezi ve 1 Adet Cami İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 17 Mart 2020 tarihinde saat 15:00'de yapılacak.

Eskişehir Stadyumu çürük mü?

Yeni Eskişehir Stadyumu, 2016'da yoğun kar yağışı nedeniyle hasar alarak kullanıma kapatıldı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Bu stat 3 yılda bu hale nasıl geldi? TOKİ bu stadı kime yaptırdı?" dedi...

İzmir Dikili'de 35.5 milyon TL'ye icradan satılık tarla!

Dikili İcra Dairesi, İzmir İli Dikili İlçesi İsmetpaşa Mahallesi Gölcivarı Hanımçiftliği Mevkii, 382 ada, 22 parsel, ve İzmir İli, Dikili İlçesi, İsmetpaşa Mahallesi Akkuyu Alanı Mevkii, 383 ada, 27 parselde yer alan tarlaları toplam 35 milyon 549 bin 735 TL'ye icradan satıyor...

Derince Millet Bahçesi'nin imar planı askıda!

Derince İsmetpaşa Stadı yıkıldı. Stadın yerine inşa edilecek olan Millet Bahçesi için hazırlanan 1/1000’lik imar planları askıya çıktı. Planlar 1 ay süreyle askıda kalacak... 

İsmetpaşa Stadı kime satıldı Haberi

İsmetpaşa Stadı kime satıldı


İzmit'in önemli sembollerinden İsmetpaşa Stadı satıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, İzmit'in Alikahya bölgesinde yapılacak 33 bin kişilik modern stadyumun maliyeti karşılığında İsmetpaşa Stadı'm TOKİ'ye verdi.  TOKİ  de stadı  Emlak  Konut'a devretti ve resmi protokol 20 Ağustos'ta Ankara'da imzalandı. İsmetpaşa Stadı ile yanındaki yüzme havuzu, dış statlardan oluşan toplam 86 bin 775 metrekarelik arazi, Emlak Konut GYO.ile yüklenici firma Komusoğlu İnşaat-Tokal İnşaat ortaklığı'arasında imzalanan protokolle devredildi. 


İzmit'te 1978'de açılan ve D-100 Karayolu'nun kenarında bulunan İzmit İsmetpaşa Stadı, o tarihte yerleşim alanı dışındaydı. Ancak Kocaeli'ndeki göç ve nüfus artışıyla birlikte çevresi konut ve işyerleriyle dolan İsmetpaşa Stadı, geçmişte Kocaelispor'un birçok maçına ev sahipliği...