Isparta 2017 kentsel dönüşüm

Isparta 2017 kentsel dönüşüm

Isparta'da yaklaşık üç yıl önce başlatılan 'Kentsel Dönüşüm' projesi kapsamında tüm eski yapılar yıkılacak ve yerine akıllı binalar, depreme dayanıklı binalar yapılacak.

İstanbul ve Türkiye'ye örnek olacak kentsel dönüşüm projesi!

İBB iştiraki KİPTAŞ, 2017’de “riskli bölge” ilan edilen Bağcılar Kirazlı Mahallesi’ndeki 7 blok, 190 konuttan oluşan “As Fatih Kent Sitesi”nin depreme karşı kentsel dönüşümünü yapacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Türkiye’ye de anlatacağız bu modeli örnek olarak" dedi.

İmar barışı kentsel dönüşüm alanlarını kapsıyor mu?

Yapı Kayıt Belgesi, 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış yapılar için veriliyor. Peki, imar barışı kentsel dönüşüm alanlarını kapsıyor mu?

Kentsel dönüşümde 2017'de 783.9 milyon TL kira yardımı yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 2017 yılında kentsel dönüşüm kapsamında 2017'de 783 milyon 910 bin lira kira yardımı ödendi.

İzmir Büyükşehir 2017'de kentsel dönüşümde atağa kalktı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yatırım toplamı beş yıllık döneme göre yüzde 86 arttı. Çalışmalar kırsaldan kente kadar uzanırken kentsel dönüşüm kapsamında birçok projeye başlandı.

Yenitepe Kadıköy "2017'nin En Başarılı Kentsel Dönüşüm Projesi" seçildi!

Nuhoğlu İnşaat tarafından inşa edilen Yenitepe Kadıköy projesi, "İstanbul Altın Değerler Ödül" töreninde "2017'nin En Başarılı Kentsel Dönüşüm Projesi" ödülüne layık görüldü.

Sur Yapı Antalya kentsel dönüşüm fiyatları 2017!

Peşin ödemelerde yüzde 10 indirim sağlanan  Sur Yapı Antalya projesi 19 bin konut, home ofis ve dükkandan meydana geliyor. İşte Sur Yapı Antalya kentsel dönüşüm fiyatları 2017...

İnşaat sektörü kentsel dönüşüm ve kamu yatırımları ile büyüyecek!

2017 yılını değerlendiren Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, gelecek dönemde inşaat sektörünün kentsel dönüşüm ve kamu yatırımları ile büyüyeceğini söyledi..

Halk GYO Caddebostan binası 2017 değerleme raporu!

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın kentsel dönüşüm sürecinde olan İstanbul merkezli Caddebostan binasının 2017 yıl sonu arsa payı değerleme raporu yayınlandı.

DKY Ada Kartal güncel fiyat listesi 2017!

Kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen DKY Ada projesi 796 daireden meydana geliyor. İşte DKY Ada Kartal güncel fiyat listesi 2017...

BY Oktayöz İnşaat'tan Hacıhüsrev'e kentsel dönüşüm projesi!

BY Oktayöz İnşaat, CNR Emlak 2017 Fuarı'nda yerini aldı. Hacıhüsrev'de kentsel dönüşüm projesi hazırlığında olan firma, fuarda GOP Plevne projesini tanıttı...

Kentsel dönüşüm rant sistemi haline gelmemeli!

Bugün kapılarını açan CNR Emlak 2017 Fuarı'nda eş zamanlı olarak gerçekleşen CNR Emlak Zirvesi'nde konuşan Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, kentsel dönüşümün önemli bir proje olduğuna dikkat çekerek, bu projenin rant sistemi haline gelmemesi gerektiğini söyledi..

Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Sertifika Programı 2 Aralık'ta başlıyor!

“Kentsel Dönüşüm Uzmanlık Sertifika Programı” 2 Aralık 2017 den itibaren İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsünde Cumartesi-Pazar günleri dersler olacak şekilde başlıyor.

Taksim 360 Tarlabaşı ev fiyatları 2017!

Çalık Gayrimenkul ve Gap İnşaat ortaklığıyla inşa edilen Taksim 360 Tarlabaşı projesi kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçiriliyor. İşte Taksim 360 Tarlabaşı ev fiyatları 2017...

Isparta 2017 kentsel dönüşüm Haberi

Isparta 2017 kentsel dönüşüm

Isparta'da yaklaşık üç yıl önce başlayan 'Kentsel Dönüşüm' çerçevesinde tüm eski yapılar yıkılacak ve yerine akıllı binalar, depreme dayanıklı binalar yapılacak.  Bu doğrultuda, yüzlerce hatta binlerce bina yıkılacak ve bu binaların hafriyat yani inşaat atıkları ortaya çıkacak.  Bunların rastgele atılması ise büyük bir çevre kirliliği oluşturacak. İşte bunun önüne geçilmesi için Belediye Başkanlığı harekete geçti. 


Isparta Belediye Meclisi, kaçak ve kontrolsüz dökümün önüne geçilerek çevre denetiminin sağlanması ve çevre kirliliğinin azaltılması için hafriyat toprağı, inşaat yıkıntı ve yıkıntı atıkları taşıyan araçlara 'Araç Takip Sistemi' taktırılmasına karar verdi. Isparta Belediyesi, Kentsel Dönüşümün yavaş da olsa devam ettiği şehirde, yıkılan binaların inşaat yıkıntı atıklarının düzenli olarak bertaraf edilmesi ve çevre kirliliğine mahal verilmemesi için oy sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi....