istanbul değişen planlar 2020

istanbul değişen planlar 2020

Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçildikten sonra şehirde 73 imar planı değişikliği yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bunların 11'ini son yedi iş gününde yaptı. Üsküdar'da 256 metrekarelik arsa için bile plan tadilatı yapan bakanlığın adımları dikkat çekiyor.

KİPTAŞ, İstanbul'da riskli raporlu mülk sahipleri için 272 konutu satışa sunacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden KİPTAŞ, Çatalca, Silivri, Tuzla, Zeytinburnu, 5. Levent ve Başakşehir'de yer alan 83 ile 166 metrekare arasında değişen büyüklüklerdeki evleri satışa çıkaracak.

Kanal İstanbul’da ÇED süreci tamamlanmadan planlar değişti!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çılgın proje Kanal İstanbul'un Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci tamamlanmadan projenin etrafına kurulacak “Yenişehir”i İstanbul’un anayasası kabul edilen Çevre Düzeni Planı’na işledi. 

Kocaeli Halkı: 99 depreminden sonra değişen hiçbir şey olmamış!

İstanbul’da 26 Eylül’de yaşanan deprem İstanbulluların yanı sıra çevre illerdeki vatandaşları da tedirgin etti. Kocaeli’li Mehmet Yaman, “Bana göre ’99’dan sonra değişen hiçbir şey olmamış” dedi…

İstanbul’un yapı stoğu envanteri çıkartılmalı!

Özel konutların depreme dayanıklılığının tespit edilmediğini vurgulayan İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, ‘2002’deki planlar hayata geçseydi İstanbul deprem güvenlikli bir kent olacaktı’ diye konuştu.

Ahmet Erkurtoğlu:  Sadece günü kurtarmak için geçici planlar yapılmamalı!

AYİDER Başkan Yardımcısı Erkurtoğlu, "1999 Marmara Depremi’nden sonra binaları güvenli hale getirirken, toplanma alanlarını ve yeşil alanları kaybettik. İstanbul’un günü kurtarmak için geçici planlar yerine master plana ihtiyacı var. Kentsel dönüşümünde ise daha yolun çok başındayız" dedi...

Business İstanbul’da kiralamalar başladı!

Business İstanbul’da firmalara kiralamalar başladı. 70 metrekareden 1.320 metrekareye kadar değişen A plus ofisler, en ileri teknolojik donanıma sahip bulunuyor.

İstanbul'un ulaşımını rayına oturtacak planlar yolda!

Kentleri geleceğe taşıyacak modern ve insan odaklı imar planlarına imza atan İmpo İmar ekibi, megaşehir İstanbul’un ulaşım projelerinin planlamasına da el attı.

3. İstanbul Evleri Başakşehir liste fiyatları!

Asaf İş Adi Ortaklığı imzası taşıyan 3. İstanbul Konutları 105 metrekare ile 254 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip. Projede teslimlerin Haziran 2019 tarihinde yapılması planlanıyor...

Başakşehir 3. İstanbul fiyat listesi 2017!

Asaf İş Adi Ortaklığı imzası taşıyan 3. İstanbul projesinde büyüklükleri 105 ile 254 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sunuluyor...

Mimariye özel 3 boyutlu baskı teknolojileri 3D Printshow, İstanbul’da!

“Değişen dünyanın bir parçası olun” sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenen 3D Printshow İstanbul özel bölümü, 29 Eylül’de kapılarını açıyor…

Sustainable Brands 2016 Istanbul’da marka liderleri bir araya geldi!

Bu yıl ‘The Power Of And’ temasıyla gerçekleştirilen Sustainable Brands 2016 Istanbul’da geleceğin değişen markaları, yeni marka stratejilerini, inovasyonu, dijitalleşmeyi, yeni tüketici trendlerini ve sosyal etkiyi tartıştı.

1943 yılında İstanbul için yeni planlar hazırlanacak!

1943 yılında fethin 500. yıldönümü münasebetiyle İstanbul Radyosu'na bir konuşma yapan Vali Kırdar, yaptığı konuşmada Belediye'nin müstakbel imar programını çizmiş ve konuşmadaki esaslar, bir çalışma programı halini almış.

İşte İstanbul'daki AVM'lerin sahipleri!

İstanbul’da sayıları 50’yi aşan AVM’lerin mağazalarında yer alan markalar rayiç değerlere de yansıyor. Birçoğu planlı bir büyüme modeli ile cirolarını artırmaya çalışırken bazıları sık sık değişen kiracılar nedeniyle istineilen performansı gösteremiyor.

istanbul değişen planlar 2020

istanbul değişen planlar 2020 istanbul değişen planlar 2020

Ekrem İmamoğlu’nun göreve başlamasından bu yana geçen bir yıllık sürede İstanbul’da 73 imar plan değişikliği yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, son yedi iş gününde 11 dosyayı onayladı ve askıya çıkardı.

Bakanlığın normal şartlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu ve sonrasında İBB Meclisi'ne gelip tartışılıp oylanması gereken plan değişikliklerinde iki dikkat çeken dosya vardı. Sözcü'den İsmail Şahin'in haberine göre; bunlardan ilki Avrupa Yakasında 334 milyon 740 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Kanal İstanbul’un çevresinde kurulacak Yenişehir için gerçekleştirildi. Diğeri ise Üsküdar’da sadece 256 metrekarelik bir arsaydı.

Türkiye Kovid-19 ve ekonomik sıkıntılarla mücadele ederken, Ankara’nın İstanbul’daki yerel yönetimi, şehrin planlamasına ilişkin tüm sürecin dışında tutup, şehirdeki en küçük parsellere bile müdahale etmesi dikkatleri çekti. 

AMAÇ İBB’NİN DAVASINI BOŞA DÜŞÜRMEK Mİ?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 30...