istanbul depremi nerede olacak

istanbul depremi nerede olacak

İstanbul depremi, 17 Ağustos depreminin yıldönümü sebebiyle yeniden gündeme geldi. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, Türkiye'nin gündemindeki büyük İstanbul depremine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Beklenen depremle ilgili ürküten uyarı: İstanbul 3.25 metre yer değiştirecek!

Büyük İstanbul depremiyle ilgili uzmanlardan korkutan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Şiddeti, etkileyeceği ilçeler gibi birçok ayrıntıyla gündeme gelen İstanbul depreminin en çok Avrupa Yakası'nı etkileyeceği öngörülürken, şiddetinin 7.4-7.5 büyüklüğünde olacağı tahmin ediliyor.

Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan son dakika İstanbul depremi açıklaması!

İstanbul Anadolu Yakası Kartal'da meydana gelen deprem, akıllarda soru işareti yarattı. Prof. Dr. Şükrü Ersoy İstanbul depremi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Olası İstanbul depremi hangi ilçeleri tehdit ediyor?

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, olası İstanbul depremine yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi Yılmaz Silivri genelinde de 10 binadan 4'ünün de kentsel dönüşüme girmesi gerektiğini söyledi. 

İstanbul'un bu ilçelerinde oturanlar dikkat!

Uzun süredir beklenen İstanbul depremiyle ilgili öngörülerini açıklayan Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Özgün Ahmet Ercan, Marmara'da 3 farklı deprem beklendiğini açıkladı. Ercan, İstanbul'da olası bir depremde en çok hasar görecek ilçeleri ve en riskli ilçeleri anlattı...

İstanbul depremi nerede olacak?

İstanbul depremi, 17 Ağustos depreminin yıldönümü sebebiyle yeniden gündeme geldi. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, Türkiye'nin gündemindeki büyük İstanbul depremine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Uzman isimden İstanbul depremi için kritik uyarı!

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Olası İstanbul Depremi'nin 7'nin üzerinde olacağını dile getirerek İstanbullulara büyük iş düştüğünü dile getirdi. 

İstanbul depremi, İstanbul sınırları içinde kalmayacak!

AKUT Arama Kurtarma Derneği Genel Başkanı Recep Şalcı, olası İstanbul depremi için Kocaeli’deki hazırlıkların çok yüksek düzeyde olması gerektiğine dikkat çekti.

Prof. Dr. Naci Görür'den kan donduran İstanbul depremi açıklaması!

Bilim Akademisi Üyesi ve İTÜ Jeoloji Mühendisi öğretim üyesi Prof. Dr. Naci Görür, beklenen İstanbul depremi ile ilgili kan donduran açıklamalar yaptı.

Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan son dakika İstanbul depremi açıklaması!

İstanbul Anadolu Yakası Kartal'da meydana gelen deprem, akıllarda soru işareti yarattı. Prof. Dr. Şükrü Ersoy İstanbul depremi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Naci Görür açıkladı: Kanal İstanbul depremi tetikler mi?

Kanal İstanbul projesinin temelinin ne zaman atılacağı tarih için açıklama geldi, o tarih belli oldu. Projeyle ilgili tartışmalar devam ederken, her yaptığı açıklamayla gündem olan deprem uzmanı Naci Görür, Kanal İstanbul'un depremi tetikleyip tetiklemeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'dan İstanbul depremi için şok açıklama!

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen İstanbul depremi ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. İşte Ercan'ın dikkat çeken o açıklamaları...

İstanbul depremi hangi ilçeleri etkileyecek?

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, beklenen İstanbul Depremi ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ercan, depremden en çok etkilenecek yerleri açıkladı.

İstanbul depremi için hangi uzman ne diyor? İşte ürküten açıklamalar!

A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesine konuk olan deprem uzmanları son depremlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Deprem uzmanları beklenen büyük İstanbul depremi ile ilgili de konuştu. 

Süleyman Soylu'dan korkutan İstanbul depremi uyarısı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  İstanbul İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Hazırlık Toplantısı'nda gerçekleştirdiği konuşmada İstanbul depremi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Büyük İstanbul depremi için dikkat çeken açıklama!

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, bölgedeki tektonik hareketliliklere ve İstanbul depremine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. Övgün Ahmet Ercan, İstanbul depremi için tarih verdi.

İstanbul depremi için bu önlemler alınacak!

Olası İstanbul depremi için alınacak önlemler belli oldu. Buna göre; polislerden oluşan yeni deprem timi kurulacak. Deprem artık fiber optik kablolarla ölçülecek.

İstanbul depremi için neler yapıldı?

İzmir depreminden sonra dikkatler İstanbul'a çevrildi. Peki İstanbul depremi için neler yapıldı? Hangi çalışmalar, raporlar hazırlandı? İşte detaylar...

istanbul depremi nerede olacak Haberi

istanbul depremi nerede olacak

İstanbul depremi, 17 Ağustos depreminin yıldönümü sebebiyle yeniden gündeme geldi.  A Haber'de yer alan habere göre; Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, İstanbul'daki depremin merkez üssüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, Türkiye'nin gündemindeki büyük İstanbul depremine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. Depremin 7-8 sene içinde gerçekleşebileceğine vurgu yapan Prof. Dr. Pampal, "7 ila 7,5 büyüklüğünde olması bekleniyor" diye konuştu.

Prof. Dr. Pampal, şunları söyledi:

"İstanbul depremini bekliyoruz diyebiliriz. Zaten 1999'daki depremden sonra hep konuşuldu. "Gelecek deprem büyük olacak, İstanbul'a yakın olacak, Adalar'da olacak, Silivri'de olacak" gibi söylemler oldu. Bu tarz bilimsel tartışmalar hep oldu. Bunlar da yararlı bir şeydir. Şuanda hem fikiriz ki; İstanbul depremi Avrupa yakasında Silivri açıklarında Orta Marmara Fay'ı...