01 / 07 / 2022

istanbul metro güzergahı

istanbul metro güzergahı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapımı devam eden metro çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu....

Bolu Dağı Tüneli İstanbul güzergahı değişti! Bu tarihlerde kullanacaksanız dikkat edin

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Bu kapsamdaki çalışmalar nedeniyle Bolu Dağı Tüneli İstanbul güzergahı değişti.

Kanal İstanbul güzergahındaki Şahintepe Mahallesi taşınıyor!

Kanal İstanbul güzergahı üzerinde bulunan Şahintepe Mahallesi'nde vatandaşa önce tapular dağıtıldı, hemen sonrasında sürgün kararı verildi. Mahalleli, "Rant peşinde değiliz, trilyonluk olalım demiyoruz ama düzenimizi bozmayın" dedi ve tepkilerini dile getirdi.

Yabancıların Kanal İstanbul güzergahındaki arazileri imara açıldı!

Kuveyt vatandaşı Wael N Y Alnusef, ve Suudi iş insanı Al Muhaıdıb’ın gündemden düşmeyen Kanal İstanbul güzergahında satın aldığı ‘tarla’ vasfındaki araziler de proje planlarının onaylanmasıyla tam olarak imara açılmış oldu. Arazilerin değeri katlandı.

Berat Albayrak'ın Kanal İstanbul güzergahındaki arazisi imara açıldı iddiası!

Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak’ın tartışmalı proje Kanal İstanbul güzergahındaki ‘tarla’ vasfına sahip arazinin, proje planlarına onay verilmesiyle beraber kesin olarak imara açıldığı ileri sürüldü.

Kanal İstanbul güzergahında, 9 senede 26.7 milyon metrekare arsa el değiştirdi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) rakamlarına göre, Kanal İstanbul güzergahında, 9 senede toplamda 26.7 milyon metrekareye ulaşan arsanın el değiştirdiği belirtiliyor. 

Kanal İstanbul güzergahında hangi metro hatları yapılacak?

Çılgın proje Kanal İstanbul, 2011'den beri Türkiye'nin gündeminde. Son günlerde yetkili isimlerinde açıklamalarıyla yeniden gündeme gelen proje dikkat çekiyor. Peki Kanal İstanbul güzergahında hangi metro hatları yapılacak? İşte detaylar...

Kanal İstanbul güzergahındaki sit alanlarının koruması düşürülüyor mu?

1 Nolu Koruma Kurulu'nun gündemine, Kanal İstanbul projesinin güzergahında yer alan Küçükçekmece ve Avcılar arasındaki sulak alanın birinci derece olan sit korumasının, üçe düşürülmesi teklifi getirildi.

Arnavutköy Kaymakamlığından Kanal İstanbul güzergahında çiftçilerin tahliyesinin istendiği iddialarına yanıt!

Arnavutköy Kaymakamlığından Kanal İstanbul güzergahında çiftçilerin tahliyesinin istendiği iddialarına yanıt geldi...

Levent-Hisarüstü Metro Güzergahı imar planı değişikliği onaylandı!

Levent-Hisarüstü Metro Güzergahı Boğaziçi Öngörünüm Sınırlarında Kalan Alanda 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifi; Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu'nun 17.12.2020 tarihli ve 2020/3 sayılı kararı ile onaylandı.

Emlak Konut GYO Kanal İstanbul güzergahında 1.4 milyar TL'lik arsa aldı!

Emlak Konut GYO, Kanal İstanbul güzergahında yaklaşık 2 milyon metrekarelik arazi satın almak için TOKİ ile protokol imzaladı. Küçükçekmece Gölü’nün kıyısında bulunan arazinin değeri 1.4 milyar TL olarak belirlendi. 

Kanal İstanbul güzergahında bulunan arazilerle ilgili bilgiler mecliste!

Kanal İstanbul güzergahında bulunan arazilerle ilgili çeşitli bilgiler meclis gündemine taşındı. CHP'li Antmen, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kanal İstanbul güzergahındaki imar değişikliği mecliste!

Kanal İstanbul güzergahında bulunan arazilerle ilgili çeşitli bilgiler imar değişikliği kapsamında yapılaşmaya açılan kısmı meclis gündemine taşındı. CHP'li Antmen, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kanal İstanbul güzergahında 367 heyelan alanı tespit edildi!

İBB, İstanbul’daki heyelan riskini saha çalışması yaparak ilçe ilçe analiz etti. Kanal İstanbul güzergahında 63’ü etkin 267 heyelan alanı olduğu belirlendi. 

istanbul metro güzergahı Haberi

istanbul metro güzergahı

Dünya Gazetesi köşe yazarı Vahap Munyar, bugünkü köşesinde ''Metrolara 930 milyon Euro buldu, EBRD’den 450 milyon Euro göründü'' konulu yazısını kaleme aldı. İşte o yazı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Malatyalı İş İnsanları Derneği’nin (MİAD) görüntülü platform ile gerçekleştirdiği “Yerel Yönetim ve İş Dünyası” toplantısında metro çalışmalarıyla ilgili önce şu mesajı duyurdu:

''Dünyada aynı anda 10 metro hattının yapım çalışmalarını sürdürebilen tek şehiriz. Aslında bu aynı zamanda ülkemiz adına da bir rekor.''

İnşaat çalışmalarına devam edilen 10 yeni metr hattının toplam uzunluğunun 103.3 kilometre olduğundan bahsedere, hatları şöyle açıkladı:

''- Mahmutbey-Mecidiyeköy Metro Hattı’nı açtık.
- Eminönü-Alibeyköy Hattı’nın Cibali-Alibeyköy kısmını açtık.
- Rumeli Hisarüstü’nden Aşiyan’a inecek füniküler açılacak.
- Ataköy-İkitelli Hattı’nda yüzde 70’e ulaştık. 3 istasyonluk bölümünü bu yıl açacağız.''