istinyede nereler özelleştirilecek

istinyede nereler özelleştirilecek

Maliye Hazinesi'ne ait İstanbul Sarıyer İstinye Mahallesi'ndeki İstinye Turizm Merkezi Planı'nda yer alan turizm tesisi, konut, eğitim ve kreş alanında kalan yaklaşık 158 bin metrekarelik parseller bir bütün halinde satış yöntemiyle özelleştirilecek...

Şile'deki 5 taşınmaz özelleştirilecek!

İstanbul’un Şile ilçesinde bulunan 5 taşınmaz "satış" yöntemiyle özelleştirilecek. Balibey ve Çayırbaşı mahallelerinde bulunan taşınmazlar için son teklif verme süresi 10 Eylül'de.

Veysel Eroğlu: 14 şeker fabrikasının özelleştirilecek!

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "14 şeker fabrikası özelleştirilecek. Anayasa Mahkemesinin kararlarını dikkate alarak çok güzel bir şartname hazırladık" şeklinde konuştu.

İstanbul'da 3 ilçedeki 5 gayrimenkul özelleştirilecek!

Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı'na göre İstanbul'da Başakşehir, Beylikdüzü ve Büyükçekmece'deki 5 gayrimenkul özelleştirilecek..

3 ilde taşınmazlar özelleştirilecek!

Ankara Yenimahalle, İzmir Bornova ve Muş Merkez ilçelerinde yer alan taşınmazlar, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satış yöntemi ile özelleştirilecek.

İstanbul'da 3 ilçede 14 taşınmaz özelleştirilecek!

İstanbul Sancaktepe, Kartal ve Tuzla'da yer alan 14 taşınmaz Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından özelleştirilecek. Taşınmazların minimum geçici teminat bedeli 30 bin TL olarak belirtiliyor.

ÖİB Ankara'daki 16 gayrimenkulü özelleştiriyor!

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara Gölbaşı ve Çankaya'da bulunan toplam 16 gayrimenkulü “Satış” yöntemi ile özelleştirilecek. İhaleleri 14 ve 21 Şubat tarihinde gerçekleşecek.

ÖİB, Ankara ve Aydın'daki 11 gayrimenkulü özelleştiriyor!

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara ve Aydın'da bulunan 11 gayrimenkulü özelleştiriyor. “Satış” yöntemi ile özelleştirilecek gayrimenkullerin ihaleleri 23 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşecek.

ÖİB, 7 ildeki 21 gayrimenkulü özelleştiriyor!

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Niğde, Kars, Nevşehir, Aydın, Batman, Siirt ve Karaman'da bulunan 21 gayrimenkulü özelleştiriyor. “Satış” yöntemi ve “Pazarlık Usulü” uygulanmak suretiyle ayrı ayrı özelleştirilecek gayrimenkullerin ihaleleri 24 OCak ve 3 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek.

Haydarpaşa Garı özelleştirilecek mi?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Haydarpaşa Garı ile Limanın özelleştirme kapsam ve programında yer almadığını bildirdi.

Ünye Atatürk Parkı'nda işletmeler özelleştirilecek!

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Ekim ayı toplantısını gerçekleştirdi. 17 maddenin görüşüldüğü toplantıya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh başkanlık etti. İşte toplantı kararları...

ÖİB'den Kırşehir Kındam'da 6 özelleştirme ihalesi!

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kırşehir Merkez'deki Kındam Mahallesi'nde bulunan arsaları özelleştiriyor. Arsalar 6 ayrı ihaleyle satış yöntemiyle özelleştirilecek. İhaleler 15 Aralık 2016 tarihinde gerçekleşecek.

EÜAŞ'ın Çayırhan santrali özelleştiriliyor!

Elektrik Üretim Anonim Şirketi'nin (EÜAŞ) Çayırhan'daki kömür rezerv ve enerji üretim alanları özelleştirilecek.

Osmangazi'de nereler kentsel dönüşüm alanı?

Bursa Kent Gazetesi köşe yazarı Süleyman Turunç bugün köşesinde " Osmangazi dönüşüyor " başlıklı yazısına yer verdi. İşte yazının detayları..

istinyede nereler özelleştirilecek

istinyede nereler özelleştirilecek istinyede nereler özelleştirilecek


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, İstinye Turizm Merkezi Planı'nda yer alan 158 bin metrekare araziyi özelleştirecek.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Maliye Hazinesi'ne ait İstanbul Sarıyer İstinye Mahallesi'ndeki İstinye Turizm Merkezi Planı'nda yer alan turizm tesisi, konut, eğitim ve kreş alanında kalan yaklaşık 158 bin metrekarelik parseller bir bütün halinde satış yöntemiyle özelleştirilecek.


Gayrimenkullerin çevresinde,  İstinye Kadir Has Villaları Sitesi, Uluslararası Binicilik Merkezi, Abdullah Efendi Sitesi, Emirgan Korusu,İstinye Koyu, Sarıyer Emniyet Müdürlüğü, Qent İstinye Projesi, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, Enka Okulları ve İstinye Park AVM ve Residence yer alıyor.


Söz konusu gayrimenkuller ticaret, konut iskan ağırlıklı yapıların yoğun olduğu bir yerleşim bölgesinde yer alıyor. Konum açısından İstanbul Boğazı ve İstinye Koyu manzarasına hakim pozisyonda olan bölge, nitelikli lüks konut proje inşaatları açısından gelişme...