izmir doğalgaz zammı

izmir doğalgaz zammı

İzmirgaz 'ın doğalgaz dağıtım bölgesi için yeni sistem kullanım bedelleri belirlendi. Ekimden itibaren sistem kullanım bedelleri, tüketicinin bulunduğu kademeye göre yüzde 2 - 8 arasında artacak

İzmir'de doğalgaza zam geliyor!

Yeni bütçe çalışmalarına bakılırsa yeni dönemde bir zam dalgasının gelmesi muhtemel. İlk zam da İzmir'in doğalgazına geldi. Tarife düzenlemesi sonucunda 1 Ekim'den itibaren fiyatların yüzde 2-8 arasında artması bekleniyor.

İzmir'de doğalgaza zam!

İZMİRGAZ'ın doğalgaz dağıtım bölgesi için yeni sistem kullanım bedelleri belirlendi. Ekimden itibaren sistem kullanım bedelleri, tüketicinin bulunduğu kademeye göre yüzde 2 - 8 arasında artacak.

Mahall Bomonti İzmir lansmanı 13 Temmuz'da!

Enerji, sağlık, doğalgaz ve inşaat başta olmak üzere ülkemiz ekonomisine pek çok alanda değerli katkılar sağlayan Türkerler Holding, İzmir’de yer alan Mahall Bomonti projesini basına lanse edecek. 

İzmir Selçuk doğalgaza kavuşuyor!

İzmir'in Selçuk ilçesinde beklenen doğalgaz projesi nisan ayında başlayacak.

İzmir Selçuk yatırıma doyacak!

Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, "Selçuk için düşünülen antik kanal, teleferik, İZBAN, Doğalgaz, hastane, karayollarının yaptığı çalışmalar gibi bir çok yatırımımız gerçekleştiği takdirde Selçuk İzmir ilçeleri içerisinde en fazla yatırım alan ilçe haline gelecektir" dedi.

İzmir Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi'nin yol sorunu çözüldü!

İzmir Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi’nde altyapı ve doğalgaz çalışmalarının ardından asfaltlanmadığı için köstebek yuvasına dönen yollarda asfaltlama çalışması başlatıldı.

İzmir'de Etki Liman İşletmeleri doğalgaz hattı için kamulaştırma!

Etki Liman İşletmeleri Anonim Şirketi Doğal Gaz Bağlantı Hattı projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla İzmir ili sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazların acele kamulaştırılması hakkında karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı...

13. Konya İnşaat Fuarı için İzmir'de toplanıldı!

Konya’da gerçekleştirilecek olan 13. Yapı, İnşaat Malzemeleri, İş ve İnşaat Makineleri, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Tesisat ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı için İzmir de yaşayan Konyalılar Alfemo Mobilya’nın ev sahipliğinde bir araya geldi.

Ödemiş, Kınık ve Bergama'ya doğalgaz müjdesi!

İzmirgaz Genel Müdürü H. Burçin Yandımata, İzmir'in doğalgaz bekleyen ilçeleri Ödemiş, Kınık ve Bergama'ya müjde verdi. Yandımata, bu ilçede bu yıl doğalgaz çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

İzmir Menderes doğalgaz çalışmaları sürüyor!

İzmir’in Menderes ilçesinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız tarafından startı verilen doğal gaz çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor.

Talatpaşa'da doğalgaz çalışması caddeyi kilitledi!

İzmir'in en hareketli caddelerinden olan Talatpaşa Bulvarı'nda doğalgaz çalışmaları bulvar ve çevresindeki araç trafiğini adeta kitledi. Esnaf ve cadde sakinleri çalışmaların bu dönem yapılmasından şikayetçi!

Ege Seramik İzmir'de yeni tesis açtı!

Ege Seramik, Türkiye’nin ilk çevreye duyarlı ve doğalgaz tüketimini azaltan üretim tesislerinin açılış törenini, şirketinin resmi kuruluşunun 43. yıldönümüne denk gelen İzmir'in kurtuluş günü 9 Eylül’de gerçekleştirdi.

İzmir'de su zammı yüzde 10'u geçmeyecek!

İZMİR Büyükşehir Belediye Meclisi İzmir 3. İdare Mahkemesi’nin su tarifesinde en az yüzde 10 karlılık öngören maddelerini iptal kararı nedeniyle tarifedeki bu maddeleri iptal etti. Artık İzmir’de suya zam yüzde 10’nu aşamayacak.

Doğalgazda iç tesisat kontrol bedelleri iade edilecek!

2015 yazına kadar doğalgaz zammı rafa kaldırılırken, on binlerce aboneye müjdeli bir haber daha geldi.17 dağıtım bölgesinde yaklaşık 200 bin doğalgaz abonesinden birden fazla kez tahsil edilen iç tesisat kontrol bedelleri iade edilecek.

Bendevi Palandöken: Doğalgaz ve elektrik zammı geri alınmalı!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1 Ekim'den itibaren geçerli olan yüzde 9'luk doğalgaz ve elektrik zammının geri alınması gerektiğini belirtti.

izmir doğalgaz zammı Haberi

izmir doğalgaz zammı


Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, İZMİRGAZ'ın 2012-2016 arası perakende satış tarifelerinde düzenlemeye gitti.


Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, İZMİRGAZ'ın tarife hesaplamalarına esas 2014 yılı başı baz varlık tabanı 183 milyon 773 bin 917 lira olarak belirlendi.


Şirketin tarife uygulama dönemi öngörülen şebeke yatırım tutarı tavanları 2014, 2015 ve 2016 için 25 milyon 364 bin 9 lira olarak olarak kararlaştırıldı.


Sistem kullanım bedeli üst sınırları ise ekim ayı için yıllık tüketim miktarı 0-100 bin metreküp aralığında 0,068132, 100 bin 001-10 milyon metreküp aralığında 0,031587, 10 milyon 1 metreküp ve üzerinde 0,019540 TL/metreküp olarak düzenlendi.


Ekim ayı için belirlenen sistem kullanım bedeli üst sınırları, her ay bir formül çerçevesinde yeniden hesaplanacak.


Şirketin doğalgaz satışı yaptığı müşterilerine uygulayacağı perakende satış fiyatı, her ay, Özel Tüketim Vergisi dahil doğalgaz...