İzmir konut satışı 2019

İzmir konut satışı 2019

İzmir’de ağustos ayı konut satışları, 2018 Ağustos’a göre yüzde 19 oranında artış göstererek 6 bin 25 oldu.

İzmir'de ilk 7 ayda 34 bin 642 konut satıldı!

Türkiye'de hiç kullanılmamış evlerin satış payı düşerken ikinci el pazarı ise yükseldi. İzmir'de satılan daire sayısı da belli oldu.

İzmir'de Eylül 2021'de 8 bin 806 adet konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu'ndan açıklanan rakamlara göre; Eylül ayında İzmir'de konut satışları yüzde 8 artarak 8 bin 806 oldu. 

İzmir'de konut satışları Ağustos 2021'de ne oldu?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre Ağustos 2020'de İzmir’de 11 bin 145 olarak kaydedilen konut satışı, 2021 Ağustos'ta yüzde 30.6 oranında geriledi 7 bin 731 oldu.

İnşaat malzeme fiyatları konut satışlarını olumsuz etkiliyor!

Temmuz ayında yapılan konut satışları hakkında değerlendirmede bulunan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Müteahhitler Federasyonu Başkanı İsmail Kahraman, malzeme fiyatlarındaki artışın konut satışlarını olumsuz bir şekilde etkilediğini dile getirdi. 

Ulaşım yatırımları Sakarya'da konut satışlarını arttırdı!

Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul-İzmir Otoyolu ve Avrasya Tüneli gibi büyük yatırımların ülke ekonomisini önemli ölçüde artırdığını söyleyen İstanbul Kamu Özel Sektör İşbirliği Mükemmellik Merkezi Başkanı Eyüp Vural, özellikle Sakarya'da konut satışlarının arttığını dile getirdi. 

İzmir'in konut satışlarında Buca ilk sırada!

TUİK  Şubat ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı. Açıklanan rakamlara göre; İzmir'de 4 bin 659 konut satıldı. Konut satışlarında il genelinde en çok satış Buca'da gerçekleşti.

İzmir Narlıdere Metro Hattı konut satışlarını artırdı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Narlıdere metro hattı uzatma çalışmaları bölgedeki konut fiyatlarını şimdiden artırdı. Öyle ki bazı konut satışlarında yüzde 100 artış yaşandı. 

İzmir’de konut satışlarını artırmak için neler yapılmalı?

Egenin incisi İzmir’de sıfır ve ikinci el konut satışlarında sert düşüşler sürüyor. İzmir’deki inşaat firmaları konut satışlarındaki durgunluğa karşı yeni çözümler arıyor.

İzmir'de konut satışları düştü mü?

TÜİK İzmir Bölge Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre 2019 yılı Ekim ayında İzmir’de 9 bin 12 olan konut satışı, 2020 yılı Ekim ayında yüzde 24,0 oranında azaldı ve 6 bin 846 oldu.

İzmir’de Eylül ayında 8 bin 153 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) İzmir Müdürlüğü'nün açıkladığı verilere göre, İzmir'de Eylül ayında 8 bin 153 konut satıldı.

İpotekli konut satışı yüzde 900,6 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre, en fazla ipotekli konut satışı İstanbul, Ankara ve İzmir'de olurken, ipotekli konut satışının en düşük olduğu iller sırasıyla Hakkari, Ardahan ve Şırnak oldu.

İzmir'de konut satışları Ocak ayında 7 bin 212'ye yükseldi!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre, İzmir'de geçen yılın Ocak ayında 3 bin 795 olan konut satışı, 2020 yılının Ocak ayında 7 bin 212'ye yükseldi...

En fazla konut satılan iller açıklandı! İşte ilk üç!

İstanbul Üniversitesi Şehir Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Şeker, konut satışları incelendiğinde, hem birinci hem de ikinci elde en fazla konut satılan illerin başında İstanbul, Ankara ve İzmir'in geldiğini belirtti...

Ankara’da konut satışları düştü, İzmir’de ise arttı!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa, TUİK 2019 Ekim ayı verilerini değerlendirdi. Verilere göre; Ankara’da konut satışları düştü, İzmir’de ise artış gösterdi.

İzmir konut satışı 2019 Haberi

İzmir konut satışı 2019

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İzmir Bölge Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre, 2018 yılı Ağustos ayında İzmir'de 5 bin 64 olan konut satışı, 2019 yılının Ağustos ayı döneminde yüzde 19 artış kaydederek 6 bin 25 oldu.

Sabah Ege Gazetesi'nde yer alan habere göre; nüfusu 150 bin üzeri ve konut satış sayısı yüksek olan ilçelerde, İzmir'de 2019 Ağustos ayında en fazla konut satışı Buca'da yaşandı. 2019 Ağustos ayında Buca'da 838 konut satışı yapılırken, Buca'yı 631 konut satışı ile Karşıyaka, 438 konut satışı ile Torbalı, 405 konut satışı ile Menemen, 404 konut satışı ile Çiğli izledi.

KİRA ARTIŞI GÖZLENDİ

Üniversite öğrencileri kiralık ev ve yurt arayışına başladı. 'Üniversiteler kenti' olarak bilinen İzmir'de yoğun talep kiralık evlerin fiyatlarını yükseltti. Geçtiğimiz yıl 900 TL olan Buca'daki eşyalı...