İzmir Paterson projesi

İzmir Paterson projesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yıllardır atıl durumda bulunan 157 yıllık Paterson Köşkü’nü restore etmek için ihaleye çıktı. İhaleye 22 firma başvurdu.

İstanbul-Bursa-İzmir Otoban Projesi'nde güzergah değişikliği mecliste!

İstanbul-Bursa-İzmir Otoban Projesi'nde planlanan güzergah değişikliğine ilişkin meclis gündemine taşındı. CHP'li Kayışoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

İzmir Güzelbahçe sahili baştan aşağı yenileniyor!

"İzmir Deniz” Projesi çerçevesinde kentin sahil bandını yeniden tasarlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Güzelbahçe'nin 7.5 kilometrelik sahil bandını yeniliyor. 

İzmir Tarih Projesi'nde son durum ne?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir Tarih Projesi kapsamında bölge halkının tarihle bağını güçlendirmek ve Kemeraltı bölgesinde canlılığı artırmak için  projeler üretmeye devam ediliyor.

İstanbul-İzmir Otoyolu'nda sona geliniyor!

İstanbul-İzmir Otoyol Projesi’nin yüzde 90’lık kısmı tamamlandı. Dev otoyol 2019’da açılacak.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu yeni ödüller bekliyor!

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin yapımını üstlenen Otoyol A.Ş. yaklaşık 8 milyar dolar tutarındaki finansman için 8 Türk, 4 yabancı banka ve finans kuruluşundan 5 milyar dolar tutarında kredi sağladı.

TOKİ İzmir projesinin ihalesi 12 Haziran'da!

2023 yılına kadar toplam 1 milyon 200 bin konut hayata geçirmeyi planlayan TOKİ, İzmir Ödemiş projesi düğmeye bastı.

Uzundere Dönüşüm Projesi'nde evler yaz aylarında teslim edilecek!

İzmir Uzundere Projesi’nin birinci etabındaki 9 bloğun kaba inşaatları tamamlandı. Yeni konutlarını gezen Uzundereliler, “Hepsine bayıldık” dediler.

Teknik Yapı Halk GYO Alsancak projesinde ön talep topluyor!

Teknik Yapı ve Halk GYO, Ege bölgesinin en büyük projelerinden biri olan İzmir Alsancak Projesi'ne ön talep toplamaya başladı.

Ankara-İzmir demiryolu projesi için kamulaştırma kararı!

Ankara-İzmir demiryolu projesi kapsamındaki Eşme-Salihli kesiminin yapımı amacıyla bazı taşınmazlar kamulaştırılacak..

Yenitepe İzmir Evleri satış ofisi!

Yenitepe İzmir Evleri projesi Nuhoğlu İnşaat , Aybar İnşaat ve Alt ve Üst Yapı İnşaat tarafından inşa ediliyor. Projede konut ve ticari alanlara yer veriliyor...

Dap Yapı İzmir Konak projesi nerede? İşte lokasyonu!

Toplam 700 adet konuttan oluşacak Dap Yapı İzmir Evleri'nde ön talep toplanıyor. Peki Dap Yapı İzmir Konak projesi nerede? İşte lokasyonu...

Dap Yapı İzmir’de ön talep topluyor!

Dap Yapı İzmir'deki projesi için ön talep topluyor. 700 adet konuttan oluşacak Dap Yapı İzmir projesi 36 katlı 2 blok şeklinde inşa ediliyor.

Teknik Yapı-Halk GYO Alcansak projesi başlıyor!

Gayrimenkul sektörünün dev ismi Teknik Yapı ve Halk GYO, Ege bölgesinin en büyük projelerinden biri olan İzmir Alsancak Projesi için buluştu.

İzmir Paterson projesi Haberi

İzmir Paterson projesi


İzmir Büyükşehir Belediyesi, yıllardır atıl durumda bulunan 157 yıllık Paterson Köşkü’nü restore etmek için ihaleye çıktı. Tarihi köşkün kurtuluş ihalesine 22 firma başvurdu.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli sivil mimari örneklerinden biri olan Bornova’daki tarihi Paterson Köşkü'nün restorasyonu için ihaleye çıktı. 22 firmanın katıldığı ihale, komisyon inceleme sürecinde. 


1859 yılında inşa edilen tarihi yapıyla ilgili ihale sürecinin tamamlanmasının ardından köşkün restorasyonu için yer teslimi yapılacak ve çalışmalara başlanacak. Yer tesliminden itibaren Paterson Köşkü'nün  restorasyonunun 730 gün içinde tamamlanması öngörülüyor. Paterson Köşkü'nün ihalesi için teklif veren firmalar şöyle:


Astaş Proje Mim.Rest.San.Lim.Şti. 4 milyon 449 bin 52 TL 82 Kuruş, Taksim Yapı Mim. İnş. Rest. Turz. San.ve Tic. Ltd. Şti. 4 milyon 68 bin 498 TL 45 Kuruş, Kaan Rest. İnş. Taah. Prj.Tur.İth.İhr.ve San....