izmir sağanak yağış

izmir sağanak yağış

İzmir her yağmurda olduğu yine felç oldu. Buca, Güzelyalı, Bornova, Bostanlı başta olmak üzere kentin bir çok yerinde evlerin ve işyerlerinin zemin katları su içinde kaldı.

İzmir'de sağanak yağış hayatı felç etti!

İzmir'de sabaha karşı etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Kentte sabahın erken saatlerinde başlayan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Yollarda kalan bazı araçlar da çekici yardımıyla yoldan çekildi.

İzmir'de yağış nedeniyle bazı evleri su bastı!

İzmir'de, Cuma akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, ara ara kesilerek sabaha kadar devam etti. Yağmur nedeniyle akşam trafiği oluşurken çok sayıda maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

İzmir'de sağanak yağış nedeniyle bazı evleri su bastı!

İzmir’de önceki gün akşam ve gece saatlerinde ara ara etkili olan sağanak yağış kenti yine vurdu. Birçok yerde yollar göle dönerken bazı bölgelerde zemin katlardaki evlerde su baskınları oldu

İzmir’deki Yeni Gökdere Mezarlığı altyapı eksikliği sebebiyle sular altında kaldı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni bir skandala imza attı. Buca Kaynaklar mezarlığı'nın dolması nedeniyle, alternatif olarak yapılan Yeni Gökdere Mezarlığı'nda altyapı eksikliği sebebiyle sular tek bir yerde birikti.

İzmir'de sağanak yağış nedeniyle birçok ev ve işyerini su bastı!

Önceki gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini artıran yağmur, kentte bilindik görüntülere sahne oldu. Yollar tıkandı, trafik kilitlendi, altgeçit göle döndü, ev ve işyerlerini su bastı

İzmir'de hasar tespit çalışmaları sürüyor!

İzmir'i sular altında bırakan sel felaketin yaraları sarılmaya çalışılırken, hasar tespit çalışması sürüyor. İzmir Vali Yardımcısı Adem Karahasanoğlu, selin hasarını belirlemeye devam ettiklerini, mağdurlara da gerekli yardımların sürdüğünü belirtti

İzmir'de su baskınları nedeniyle evler çamur yığınına döndü!

İzmir 'de, kuvvetli sağanak yağışın yol açtığı su baskınlan nedeniyle evler çamur yığınına döndü, hastalar ekiplerin yardımıyla taşındı, birçok hayvan su baskınlan nedeniyle telef oldu.

İzmir'de istinat duvarı çöktü! 20 araç zarar gördü!

İzmir'in Buca ilçesinde sağanak yağış nedeniyle bir sitenin istinat duvarı çöktü. Çökme nedeniyle 20 araç zarar gördü. 

İzmir Karabağlar'da kayma riskli bina tahliye edildi!

İzmir Karabağlar'da yağış sebebiyle kayma riski bulunan 3 katlı bina tahliye edildi. 

Rize'de sağanak yağış nedeniyle 4 bina boşaltıldı!

Rize'de etkili yağış nedeniyle bazı yollarda çökmeler oldu. Şehirde 45 köy yolu kapanırken, Güneysu’ya bağlı Başköy ile merkeze bağlı Dağsu Mahallesinde 4 bina tahliye edildi...

Trabzon'da tahliye edilen okulun istinat duvarı çöktü!

Trabzon’un Hayrat ilçesinde, sağanak yağış, yatılı okulunun bahçesini çevreleyen istinat duvarının çökmesine neden oldu. Okulun, geçen yıl istinat duvarındaki risk nedeniyle tahliye edilmesi, olası facianın önüne geçti...

Adana’ya ‘kentsel dönüşüm’ müjdesi!

Adana’yı etkisi altına alan sağanak yağış sonrasında oluşan selde 12 bina ağır hasar aldı. Afetzedelere ziyaret gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bölgeye kentsel dönüşüm müjdesi verdi.

Kars'taki selde 6 ev hasar gördü!

Kars'ın Digor ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle 6 evde hasar meydana geldi. Sel sularının girdiği evler kullanılamaz hale geldi.

Bosna'da sel nedeniyle 200 ev zarar gördü!  

Bosna Hersek'in kuzey ve orta kesimlerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle sel felaketi yaşandı. Aralıksız olarak devam eden sağanak yağış nedeniyle oluşan selde pek çok kişi evini terk ederken 200 ev zarar gördü. 

Kuşum Aydın'ın 2,5 milyon TL'lik evinin tavanı çöktü!

İstanbul’u etkisi altına alan sağanak yağış, şarkıcı Kuşum Aydın’ı da etkiledi. Şarkıcının Sarıyer sırtlarındaki 2,5 milyon liralık evinin tavanı çöktü.

Ordu'daki okulun bahçe duvarı yıkıldı!

Ordu'nun Altınordu ilçesindeki bir okulun bahçe duvarı yoğun sağanak yağış nedeniyle yıkıldı. Yıkım sonrası okulda eğitim öğretime tedbir amaçlı ara verildi.

Yaser Gündüz: Kentsel dönüşüm zihinsel olmalı!

Geçtiğimiz hafta aşırı yağış uyarılarına rağmen tedbir alınmaması ve yıllardır kangren olmuş sorunlara çözüm üretilmemesi nedeniyle Mersin’de sağanak yağış sele neden oldu. Şehir Plancıları Odası Mersin İl Temsilcisi Yaser Gündüz, yapılabilecekleri anlattı.

2004 yılında Tavukçu Deresi'nin ıslahı için 4 milyar dolar gerekli!

2004 yılında İSKİ Genel Müdürü Ali Çodur, sağanak yağış dolayısıyla sürekli taşan Tavukçu Deresi'nin ıslahı için 4 milyar dolara ihtiyaç bulunduğunu ve çalışmaların tamamlanması için ise 4 yıl gerekli olduğunu söylemiş.

İzmir'de AVM deposunun çatısı çöktü: 2 yaralı!

İZMİR’de aralıklarla bir saat kadar süren sağanak yağmurda Çiğli’deki bir AVM’nin depo bölümünün çatısı çöktü.

Erzurum - Iğdır karayolu ulaşıma kapatıldı!

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle tıkanan menfezin açılması için Iğdır-Erzurum karayolu ulaşıma kapatıldı. 4 gün önce etkili olan yağışlarda karayolundaki menfez tıkanmıştı.

izmir sağanak yağış Haberi

izmir sağanak yağış


İzmir her yağmurda olduğu yine felç oldu. Buca, Güzelyalı, Bornova, Bostanlı başta olmak üzere kentin bir çok yerinde evlerin ve işyerlerinin zemin katları su içinde kaldı. Büyükşehir ekipleri müdahalede yetersiz kalırken vatandaşlar her yağmurda olduğu gibi yine kendi başının çaresine baktı.

Konak'ın Gültepe semti Adem Yavuz Caddesi'nde göle dönen yolda 35 R 8153 plakalı araç mahsur kalırken ismi öğrenilemeyen bir şoför mahallelinin yardımı ile kurtarıldı. Göle dönen yolda hasta taşıyan bir ambulans geçmeye çalıştı, fazla ilerleyemeyen ambulans geri dönüp başka bir yoldan hastaneye gitmek için yoluna devam etti. Mahalle sakinlerinden Hamit Yava, "Bu caddede belediye kanalizasyon yapmak için çukur açtı. İki gündür açık olan çukuru kapatmadıkları için yağmurla birlikte göle döndü. Bu yolun sorunlarını çözemediler" dedi.

Mahalle sakinleri de yolun yapılmamasında...