izmirde deprem mi oldu

izmirde deprem mi oldu

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan açıklamaya göre, saat 21.29'da merkez üssü Seferihisar açıkları olan 3,9 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

İzmir'de 4,3 büyüklüğünde deprem!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) alınan bilgiye göre, merkez üssü Menderes ilçesi olan saat 06.32'de 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

İzmir'de 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan ( AFAD ) yapılan açıklamaya göre, İzmir'de 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.Deprem 4,6 kilometre derinlikte gerçekleşti.

İzmir'de 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığının tespitine göre, saat 09.42'de merkez üssü Menderes ilçesi olan 4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

İzmir'de 3 günde 24 deprem meydana geldi!

İzmir'de geçen cuma gününden bu yana, büyüklükleri 1,7 ile 4 arasında değişen 24 deprem meydana geldi. Deprem yağmuru, Cuma sabahı Urla ilçesindeki 4 büyüklüğünde sarsıntıyla başladı.

Ege Denizi'nde deprem meydana geldi!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ege Denizi açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çanakkale ile Gökçeada'da hissedilen sarsıntı, yerin 13,7 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Japonya'da deprem ve tsunami sonrası imar faaliyetleri yetersiz mi?

Japonya'da, Mart 2011'de "Tohoku" bölgesini vuran deprem ve tsunami sonrasındaki imar faaliyetlerinin sorgulandığı ankete katılım gösterenlerin yarısı, bu konudaki çalışmaları yetersiz gördüğünü bildirdi.

Deprem mi öldürüyor, çürük binalar mı?

Türkiye İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin yaralarını sarmaya çalışırken, ülkede inşa edilen binaların sağlığı halen tartışılıyor. Sabah Gazetesi köşe yazarlarından Yavuz Donat bugünkü köşe yazısında ülkemizde bina sağlığına ne kadar dikkat edildiğini kaleme aldı.

Deprem dayanıklılık testi yaptıranların sayısı artıyor!

Elazığ Sivrice'de meydana deprem, "Evim deprem güvenli mi?" sorusunu gündeme getirdi. Bilim insanların deprem beklentilerin devam ettiğine dair açıklamaları vatandaşları "Deprem Dayanıklılık Testi" yapan firmalara yöneltti...

Deprem imar affını affedecek mi?

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe’nin depremle ilgili açıklamalarını değerlendiren Bursa Haber Gazetesi köşe yazarı Olcay Erözden, ''Deprem imar affını affedecek mi?'' sorusuna yanıt verdi.

İstanbul için deprem uyarısı: Risk yüzde 90'ı geçt!i

Birçok uzmanın depremle ilgili bilgileri güncellemediğini ifade eden Prof. Dr. Cenk Yaltırak'a göre, Osmangazi Köprüsü'nün olduğu bölgeden başlayıp İmralı Adası'nın kuzeyine uzanan fay hattındaki deprem olasılığı, tarihsel çerçeveye göre yüzde 90'ı geçmiş durumda.

Kentsel dönüşümde deprem geçmişi olan binalara odaklanmalı!

Uluslararası gayrimenkul franchising şirketi ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Özhan Atalay, 1999 depreminden önce yapılan pek çok konutun risk altında olduğunu söyleyerek, kentsel dönüşümde önceliğin yaşlı ve deprem geçmişi olan yapılara verilmesi gerektiğini belirtti.

İzmit 17 Ağustos Deprem Müzesi'nin inşaatı tamamlandı!

İzmit’te hayata geçirilen 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi, Gölcük depremi başta olmak üzere dünyanın büyük depremlerinin meydana getirdiği büyük yıkımları gelecek nesillere gelişmiş teknolojilerin kullanıldığı canlandırma tekniğiyle aktararak olası doğal afetlere karşı bilinçlenmelerini

Türkiye zorunlu deprem sigortasında yolu yarıladı!

Deprem kuşağında yer alan ve depremin yıkıcı etkilerini geçmişte derinden yaşayan Türkiye'de, günümüzde her 2 konuttan 1'i Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında bulunuyor.

DASK fiyatları değişir mi?

DASK, zorunlu deprem sigortası oluyor. DASK sigortasının mesken ve işyeri gibi yapılar için yapılması zorunlu oluyor. Peki, DASK fiyatları ne kadar? DASK fiyatları değişir mi?

Binalarda su yalıtımı deprem riskini azaltıyor!

Uzmanlar, deprem riski bulunan gelişmiş ülkelerde, su yalıtımı yasal olarak zorunlu tutulurken, yüzölçümünün yüzde 92’si deprem kuşağında olan Türkiye’de böyle bir zorunluluğun bulunmamasının afetlerde yıkım riskini artırdığını ifade ediyor.

Zorunlu deprem sigortası her yıl yenilenir mi?

Zorunlu Deprem Sigortası, genel anlamda, belediye sınırları içinde kalan meskenlere yönelik olarak oluşturulan bir sigorta sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Peki, zorunlu deprem sigortası her yıl yenilenir mi?

Deprem sigortasını ev sahibi mi yapar?

Deprem sigortası, olası bir depremden sonra sağlıklı ve düzenli bir yaşama geçilme sürecinin daha hızlı olmasını amaçlıyor. Tüm binalara deprem sigortasının yapılması gerekiyor. Peki, taşınmaz kiralamalarında deprem sigortasını ev sahibi mi yapar?

Türkiye'nin deprem tehlike haritası güncellenmeli mi?

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne ( TMMOB ) bağlı Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi Başkanı Hüseyin Gül, ' Türkiye deprem tehlike haritası güncellenmelidir ' dedi.

izmirde deprem mi oldu Haberi

izmirde deprem mi oldu

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.


Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan açıklamaya göre, saat 21.29'da merkez üssü Seferihisar açıkları olan 3,9 büyüklüğünde deprem kaydedildi. 


Yaklaşık 7,72 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirtilen deprem, Seferihisar'ın yanı sıra Urla, Menderes ve İzmir'de de...