Kadıköy\'de kentsel dönüşüm

Kadıköy\'de kentsel dönüşüm

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk yüzde 2.5 emsalle özel sektörün gönüllü olabileceğini söylüyor...

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm çetesi operasyonu: 50 gözaltı!

İstanbul Fikirtepe'de kentsel dönüşüm kapsamında, yüzlerce vatandaşı mağdur ettikleri iddia edilen kişilere Emniyet Müdürlüğü tarafıdan operasyon düzenlendi. Operasyonda 50 kişi gözaltına alındı.

Uzungöl ve Ayder'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bulunan yaylalarda imar barışına aykırı kaçak yapılar yıkılıyor. Uzungöl ve Ayder'de kentsel dönüşüm başlıyor.

Rize'de kentsel dönüşüm mağdur etmeyecek!

Rize’de kentsel dönüşüm projesinin ilk etabı için düğmeye basıldı. Çalışmalar hakkında konuşan RESOB Başkanı Güven Aksoy, ''173 bin metrekarelik kısımda kentsel dönüşüm projesi için çalışmalara başlandı'' dedi.

Kahramanmaraş Tekke'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Tekke'de kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacağını söyledi.

Kocaeli’de kentsel dönüşüm yardımı 995 TL oldu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından illere göre yapılacak olan kira yardımı tutarları açıklandı. Buna göre; Kocaeli’de kentsel dönüşüm kira yardımı ise 995 TL olarak açıklandı.

Rize'de kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor!

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize'de bulunan kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili "Rize'de kentsel dönüşüm üç etaplı planlanıyor. İlk Belediye Blokları ile çalışma başlatacağız." diye konuştu. 

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm hezimeti!

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan ancak yıkılmayan binalar sığınmacı ve kağıt toparlayıcıların meskeni oldu. Metruk binalar ise yıkılma riskiyle karşı karşıya.

Manisa Şehzadeler'de kentsel dönüşüm ofisi hizmete açıldı!

Kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği Manisa Şehzadeler'de kentsel dönüşüm ofisi de hizmete açıldı.

Kocaeli'de kentsel dönüşüm sorunu!

Yüzölçümü en küçük, geliri en büyük büyükşehir belediyelerinden biri olan Kocaeli'de kentsel dönüşüm sorunu çözülmeyi bekliyor. 

Kadıköy'de kentsel dönüşüm mağduriyeti!

Fikirtepe'de birçok kentsel dönüşüm projesini üstlenen firmaların konkordato talep etmesi konut satışlarını durma noktasına getirdi. Bölgede kentsel dönüşümden kaynaklı olarak mağdur olan vatandaşlar seslerini duyurmak istiyor.

İzmir Limontepe'de kentsel dönüşüm bilmecesi!

Güney ve Doğu Anadolu Bölgesi’nden İzmir’e yaşanan göçler nedeniyle gecekondu yapılaşmayla kurulan ve eşsiz manzaraya sahip olan Limontepe'de kentsel dönüşüm bilmecesi yaşanıyor.

İzmir'de kentsel dönüşüm övgüsü!

Benin Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İssiradjou İbrahim Gomina, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan'ı ziyaret etti. İzmir'de kentsel dönüşüm projelerinde farklı bir yol izlediğini söyleyen Gomina, "Uyguladığınız yöntem ve proje çok hoşumuza gitti'' dedi.

Kayseri Melikgazi'de kentsel dönüşüm ihalesi!

Kayseri Melikgazi'de kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşaat ihaleleri devam ediyor. Melikgazi Belediyesi tarafından 92 daire ve 6 dükkan yapımının kat karşılığı inşaat ihalesi düzenlendi. 

Kadıköy\'de kentsel dönüşüm

Kadıköy\'de kentsel dönüşüm Kadıköy\'de kentsel dönüşüm

Kadıköy kentsel dönüşüm için yüzde 20 emsal artışı bekliyor. Kadıköy Belediye Başkanı Öztürk yüzde 2.5 emsalle özel sektörün gönüllü olabileceğini söylüyor.Anadolu yakasının kilit ulaşım güzergahı, tarihi semtleriyle gözde bölgesi Kadıköy'de kentsel dönüşüm için yüzde 20 emsal artışı gerekiyor.


55 bin nüfusuyla, 25 bin 20 kilometre yüz ölçümüne sahip olan ilçede, 30 bin 500 konut, 9 bin 500 iş yeri...