02 / 07 / 2022

Kandilli kömür işletmeleri

Kandilli kömür işletmeleri

GMİS Armutçuk Şube Başkanı Mutlu "Soma'da yaşanan olaylar tüm ülkemizi olduğu gibi bizi de derinden yaralamıştır ve psikolojimizi olumsuz etkilemiştir. Bir de işyerimizde yaşanan bu belirsizliklerbizleri tamamen yıpratmaktadır" dedi.

Kandilli'deki kömür işletmesi kapanacak mı?

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü İnan "Madencilik tekniğine uygun çalışmalarını istedik. Projeye uygun olmayan veya iş güvenliği yönünde sıkıntı olabilecek eksiklikler tespit edildi" dedi.

Türkiye Taş Kömürü en az ilkokul mezunu 4.000 personel alımı yapacak! Başvurular ne zaman başlayacak? İşte ayrıntılar...

Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK)'ndan iş arayan vatandaşları sevindirecek haber geldi. TTK 4 bin yeni personel alacağını duyurdu. Peki başvuru şartları ne oldu? İşte detaylar...

Kömür fiyatlarındaki 100 dolarlık artış çimentoya 15 dolar yansıyor!

Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği (TÜRKÇİMENTO) Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilimin sektörüne olan etkisini değerlendirdi. Kömür fiyatlarındaki 100 dolarlık artış çimentoya 15 dolar olarak yansıyor. İşte ayrıntılar...

Kömür fiyatlarında tarihi zirve! Ton fiyatı 500 doları aştı!

Rusya Ukrayna savaşı ekonomik olarak belirsizliklere yol açtı. Doğal gaz fiyatları rekor seviyeye ulaşırken petrol ise 13,5 yılın zirvesini gördü. Peş peşe gelen zamların ardından bir rekor haberi de kömür fiyatlarından geldi...

Dilovası'nda 44.8 milyon TL'ye icradan satılık kömür tesisi!

T.C. Gebze İcra Dairesi, Kocaeli ili, Dilovası ilçesi, Çerkeşli Mahallesi 428 ada 2 parselde yer alan kömür tesisini ve binaları 44 milyon 834 bin 60 TL'ye icradan satıyor...

Türkiye Kömür İşletmeleri, İzmir'in göbeğindeki o arsayı satışa çıkardı! İşte ihale tarihi!

Türkiye Kömür İşletmeleri İzmir'deki arsasını satışa çıkardı. Taşınmaz İzmir'in Konak ilçesinde Halkapınar Mahallesi'nde konumlanıyor. 

Jeoteknık Mühendisliği Limited Şirketi kuruldu!

Jeoteknık Mühendisliği Limited Şirketi Şişli’de 100 bin TL sermaye bedeli ile Şefik Hoş tarafından kuruldu.

Filistinliler'den İsrail'in Doğu Kudüs'teki yıkım planı için protesto gösterisi!

Filistinliler İsrail'in Doğu Kudüs'ün Silvan Mahallesi'ndeki yıkım planı için protesto gösterisi gerçekleştirdi.

Adana'da yıkım gerginliği!

Adana'da yıkım kararı alınan bir apartmanın elektriği kesilince gerginlikler yaşandı. Duruma tepki gösteren bina sakinleri kendilerini apartman kapısını zincirleyince duruma polisler müdahale etti. 

Türkiye Kömür İşletmeleri’nin taşınmazları için kayıt tutulmadı mı?

Sayıştay, Türkiye Kömür İşletmeleri’ne (TKİ) ait arazi, bina ve tarlalarla ilgili kayıt tutulmadığını ya da kayıt altına alınmadığını belirledi. Raporda, kapsamlı bir muhasebe dışı envanter çalışması yapılması gerektiği ifade edildi.

Kıbrıs Kocareis Kamp Alanı'ndaki yıkım için ara emir!

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Mesut Mesutoğlu, Yeniboğaziçi Belediyesi’nin Kocareis Kamp Alanı'nda yıkım yapmaması için ara emir kararı aldı.

Adana'da yıkım gerginliği!

Adana'da yoğun yağmur yağışı sonrası evde çatlaklar oluştu. Temelden kaydığı ve duvarlarında çatlaklar olduğu tespit edilen ev için yıkım kararı alındı... 

Uzungöl’de yıkım gerginliği!

Trabzon Uzungöl'de imar barışına uygun olmayan kaçak binaların yıkımı için ekipler gece yarısı operasyonuyla harekete geçerken, çıkan olaylarda çok sayıda vatandaş da gözaltına alındı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne Ait Taşınmazların İdaresine İlişkin Yönetmelik!

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne Ait Taşınmazların İdaresine İlişkin Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kandilli kömür işletmeleri Haberi

Kandilli kömür işletmeleri

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, Hema Endüstri AŞ'nin Kandili beldesindeki kömür işletmesini kapatma ve Alacaağzı'ndaki kömür ocağından çekilme kararı aldığı iddialarına ilişkin "Soma'da yaşanan olaylar tüm ülkemizi olduğu gibi bizi de derinden yaralamıştır ve psikolojimizi olumsuz etkilemiştir. Bir de işyerimizde yaşanan bu belirsizlikler ve her gün iş yerinin kapatılacağını düşünmek bizleri tamamen yıpratmaktadır" dedi.


Mutlu, firmada çalışan madencilere hitaben yaptığı konuşmada, Soma’da yaşanan maden faciasının ardından ilgili firmanın da tedirginlik yaşadığını söyledi.


Maden firması yöneticilerinin, sahanın sahibi Türkiye Taşkömürü Kurumunun (TTK) iş güvenliği konusunda gönderdiği uyarı yazısını gözönünde tutarak kaçınılmaz olsa bile ileride yaşanacak olumsuzluklarda sıkıntı yaşamamak için işletmeyi kapatma kararı aldığını savunan Mutlu, şunları kaydetti:


"Bugün burada yaklaşık 850 çalışanımız evine ekmek götürüyor. Şu anda karşı...