Kapadokya kış turizmi

Kapadokya kış turizmi

Kapadokya karlı görüntüsüyle turistleri cezbediyor Karlar altındaki peribacalannı görmek için Kapadokya'ya gelen turistler bol bol fotoğraf çekip gönüllerince eğleniyor.

Kapadokya, kış turizmiyle sezonu 12 aya yayacak!

Türkiye'nin peribacaları ve yer altı şehirleri ile ünlü turizm merkezi Kapadokya'da hedef, önümüzdeki dönemde Erciyes Dağı'ndaki kayak merkezlerini de içine alan programlar yaparak, turizm sezonunu 12 aya yaymak.

Kapadokya, kış turizmiyle sezonu 12 aya yayacak!

Türkiye'nin peribacaları ve yer altı şehirleri ile ünlü turizm merkezi Kapadokya'da hedef, önümüzdeki dönemde Erciyes Dağı'ndaki kayak merkezlerini de içine alan programlar yaparak, turizm sezonunu 12 aya yaymak...

Uludağ'daki orman köşklerine büyük ilgi!

Türkiye'nin en önemli kış turizmi merkezlerinden biri haline gelen Uludağ'da, bir otelin orman köşkleri, konforu ve manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. 

Dorak Holding Kapadokya’da turizmi canlandıracak!

Dorak Holding, Kapadokya’da turizmi canlandırmak için harekete geçti. Ramada Cappadocia’da gecelik konaklama fiyatı 15 Nisan-15 Mayıs arasında 29 lira olacak.

Türkiye'de kış turizmi erken sonlandı!

Kış turizminin merkezi Uludağ'da normalde 4 ay süren sezon bu yıl havaların sıcak seyretmesi ve kar kalitesinin düşük olması nedeniyle erken sonlandı.

Karboğazı turizme kazandırılmalı!

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, Turizm Bakanlığı tarafından turizm alanı ilan edilen Karboğazı'nın kış turizmi açısından Mersin için bir şans olduğunu söyledi.

Konya turizmine yeni projeler!

Doğanhisar ilçesinde kayak turizmine uygun olarak tespit edilen Kafadağı'nda kış turizmi yapılarak Konya'ya kazandırılması için çalışmalara başlanıldı.

İzmir Bozdağ Kayak Merkezi'nin kiralama ihalesi yapıldı!

İki yıldır atıl vaziyette duran İzmir'in Ödemiş ilçesi sınırlarındaki Bozdağ Kayak Merkezi'nin kiralama ihalesi yapıldı. Tesisin Ege'nin kış turizmi merkezi haline getirilmesi amaçlanıyor.

Ilgaz Dağı'na yeni tesis yapılıyor!

Ilgaz Dağı Yıldıztepe Mevkii'nde yapılacak olan yeni tesisin yüzde 95'i tamamlanmış durumda. Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden olan Ilgaz Dağı'nda yapılan tesis özel idare tarafından yaptırılıyor.

Burdur Salda Kayak Merkezi kış turizmi sezonunu açtı!

Türkiye’nin ilk ve tek göl manzaralı tesisi Burdur “Salda Kayak Merkezi”, muhteşem bir organizasyonla kayak sezonunu açtı. Vatandaşlar, doğaseverler ve sporcular Salda Kayak Merkezi’nde buluştu.

Ilgaz'da işletmecilerin yüzünü yarıyıl tatili güldürdü!

Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Başkanı İmdat Yarım'ın, AA muhabirine yaptığı açıklamaya göre Türkiye'nin kış turizmi merkezlerinden Ilgaz Dağı'ndaki oteller, yarıyıl tatili dolayısıyla yüzde 100 doluluğa ulaştı

Çambaşı Kayak Tesisi turizmi canlandıracak!

Çambaşı Kayak Tesisi turizmi canlandıracak. Ordu'da yapımına 2012 yılında başlanan ve bu yıl tamamlanması planlanan Çambaşı Kayak Tesisi Projesi'nin, bölgenin kış turizmine katkı sağlaması bekleniyor.

Erciyes ve Kapadokya turizmde güçlerini birleştiriyor!

Yılda 3 milyon turistin ziyaret ettiği Kapadokya bölgesi ile önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes Dağı'nın turizm potansiyelinin birleştirilmesi için "kültür kayağı" konsepti değerlendirme toplantısı yapıldı.

Otel bölgeleri yüzde yüz doldu!

Kayak ve kış turizmi bu yıl yoğun yağan karın bereketini yaşıyor.. Geçen sene kış ortasında bile kar yokluğu yüzünden rezervasyon iptalleriyle sıkıntılı bir sezon geçirilirken bu yıl “oteller bölgesi” yüzde yüz dolu.

Kemer kış turizmi adına Olympos, Yörük Parkı ve Dinopark'a turlar düzenliyor!

Geçtiğimiz hafta Türkiye'yi adeta esir alan soğuk ve karlı hava Antalya'da da etkili olurken özellikle yüksek kesimlere düşen kar nedeniyle, Antalyalılar soluğu kar yağan noktalarda aldılar.

Kapadokya kış turizmi Haberi

Kapadokya kış turizmi

Karlar altındaki peribacalarını görmek için Kapadokya'ya gelen turistler bol bol fotoğraf çekip gönüllerince eğleniyor. 


Türkiye'yi etkisi altına alan karın keyfini yabancı turistler çıkartıyor. Karlar altındaki peribacalannı görmek için Kapadokya'ya gelen turistler bol bol fotoğraf çekip gönüllerince eğleniyor. Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki peribacalan yoğun kar yağışı ile birlikte eşsiz bir güzelliğe büründü. Karlar altındaki peribacalan bölgenin kış aylarındaki müdavimleri olan Uzakdoğulu ve Avrupalı turistler için adeta tabloyu andıran görüntüler sunarken turistler yoğun kar yağışına aldınş etmeden bölgeyi geziyor .Kar kalınlığının 15 santime ulaştığı ve hava sıcaklığının eksi 8 dereceye kadar düştüğü bölgede yoğunlukla Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret eden turistler burada bol bol hatıra fotoğrafı çekiyor. Bölgeyi gezmek için özellikle kış aylarını tercih ettiklerini belirten Çinli...