kapanan iş yeri sayısı

kapanan iş yeri sayısı

Ticaret Bakanlığı, CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar’ın yazılı soru önergesini cevaplayarak geçen yıl kapanan şirket sayısını açıkladı. Sancar’a verilen cevapta 2020'de 99 bin 588 esnafın dükkanının ve 40 bin 735 şirketin kapandığı kaydedildi.

10 ayda 26 bin 968 işyeri kepenk indirdi!

Ekonomik krizle mücadele eden şirketler, salgın döneminde ağır bir darbe daha alınca kapanan şirket sayıları da yükseldi.

İki ayda 16 bine yakın iş yeri kapısına kilit vurdu!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 1 Mart-30 Nisan 2020 tarihlerinde 16 bine yakın iş yerinin kapandığını açıkladı.

Kapanan işletmelerden çağrı: Kiraya ait borç stoklarımız birikiyor!

Kapanan işletmelerde çalışan ve salgın sürecinde işsiz kalan sektör çalışanları dün 5 şehirde sokağa çıktı. Açıklamada, “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı verilerine göre 180 bin iş yeri kapalı. Alınması gereken tüm tedbirleri alalım, işyerleri açılsın" ifadeleri kullanıldı.

 Ankara Kahramankazan Belediyesi iş yeri kapanan esnaftan kira ücreti almayacak!

Kahramankazan Belediyesi 2021 yılı ilk meclis toplantısında aldığı kararlar doğrultusunda, iş yeri kapanan 70 esnaftan kira ve yer işgal bedeli almayacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nden iş yeri kapanan esnafa kira yardımı!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, pandemi döneminde iş yeri kapanan esnaflardan 2 ay boyunca kira alınmadığını dile getirdi. 

Gaziantep'te iş yeri kapanan esnaftan kira alınmayacak!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, pandemi süresi boyunca iş yeri kapanan esnaftan kira alınmayacağını açıkladı. 

Denizli'de açılan ve kapanan iş yeri sayıları mecliste!

2020 yılında Denizli'de açılan ve kapanan iş yeri sayıları meclis gündemine taşındı. CHP'li Sancar, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

2019'da İstanbul'da kapanan iş yeri sayısı 20 bin 227 oldu!

İBB İstanbul İstatistik Ofisi, İstanbul'da 2019 yılında kapanan ve açılan iş yerlerinin sayısını Nisan 2020 İstanbul Ekonomi Bülteni'ninde yayınladı. Bültendeki verilere göre, İstanbul'da 2019'da kapanan iş yeri sayısı 2018'e göre artış gösterdi...

Kapanan iş yeri sayısı yüzde 12 arttı!

2018 yılının ilk 9 ayında 2017'nin aynı dönemine göre açılan iş yeri sayısının yüzde 0.82 ile sınırlı artış, aynı dönemde iş yeri kapanışlarının yüzde 12'yi geçti...

Kentsel dönüşümde riskli ilan edilen konut ve işyeri sayısı 426 bini geçti!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında bugüne kadar riskli ilan edilen konut ve işyeri sayısı 426 bini aştı. Bu alanlarda 367 bin 522 konut ve iş yerinin yer aldığı 162 bin 442 binanın bulunduğu tespit edildi...

Riskli ilan edilen konut ve işyeri sayısı 426 bini geçti!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 5 Ekim 2012 tarihinde başlattığı kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında bugüne kadar riskli ilan edilen konut ve işyeri sayısı 426 bini aştı..

Kentsel dönüşümde riskli ilan edilen konut ve işyeri sayısı 426 bini geçti!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 5 Ekim 2012 tarihinde başlattığı kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında bugüne kadar riskli ilan edilen konut ve işyeri sayısı 426 bini aştı....

Korumalı işyeri nasıl olunur?

Korumalı işyeri işgücü piyasasına kazandırılmaları güç olan zihinsel veya ruhsal engelli bireylere istihdam oluşturmak amacıyla korumalı işyerleri oluşturuluyor. Peki korumalı işyeri nasıl olunur? İşte yanıtı...

Korumalı işyeri nedir?

Korumalı işyeri statüsü için en az sekiz bireyin çalıştığı işyerinin işvereni, korumalı işyeri statüsünün kazanılması için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne başvuruda bulunması gerekiyor. Peki korumalı işyeri nedir?

Günübirlik kiralanan evler işyeri ruhsatına tabi tutulacak!

İçişleri Bakanı Muammer Güler, günübirlik kiralanan evlerle ilgili "Şimdi biz bunlara bir şey getiriyoruz. Burası iş yeri çalıştırma ve ruhsatları yönetmeliğine göre ruhsata tabi tutulacak" dedi...

kapanan iş yeri sayısı Haberi

kapanan iş yeri sayısı

Denizli'de ağırlaşan ekonomik şartlar ve Kovid-19 salgını sebebiyle kentin en işlek bölgelerindeki işletmeler bile kepenk indirdi. 

Sözcü'den Selami Aydın'ın haberine göre; esnafa art arda ziyaretler yaparak tespitlerde bulunan CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar kısa süre önce Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın cevaplaması talebiyle soru önergesi sundu. 

Sancar önergesinde hem Türkiye genelinde hem de seçim bölgesi olan Denizli'de 2020'de kapanan şirket ve esnaf sayılarının açıklanmasını talep etti. 

Bakanlık Sancar'ın önergesini cevapladı. Buna göre Türkiye'de geçtiğimiz yıl 99 bin 588 esnaf kepenk indirdi.

Kapanan şirket ve işletme sayısı da toplam 40 bin 735 olarak belirtildi. Ege'nin sanayi kentlerinden Denizli'de bin 537 esnafın kepenk kapattığı 537 şirketin de faaliyetlerini bitirdiği belirtildi. 

Kendisine gelen yanıtı paylaşan Sancar SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Türkiye genelinde 2020’de 99 bin 588 esnaf...