Karaçomak Barajı doluluk oranı

Karaçomak Barajı doluluk oranı

KASTAMONU 'nun içme ve sulama suyu ihtiyacının karşılanması için yapılan Karaçomak Barajı 'nda, etkili olan kar yağışı sonrası doluluk oranı yüzde 100 'e ulaştı.

Yuvacık Barajı'nın doluluk oranı yüzde 96!

Kocaeli’yi etkisi altına alınan yoğun kar yağışı, Yuvacık Barajı’nın rekor seviyede dolmasını sağladı. 48 milyon 920 bin metreküplük su, seviyenin yüzde 96’ya çıkmasını sağladı.

Ömerli Barajı doluluk oranı yüzde 90 seviyesinde!

İSKİ Su Arıtma Daire Başkanı Yıldız: "Ömerli Barajı'nda şu anki doluluk oranı yüzde 90 seviyesinde. Yaza yüzde 100 doluluk oranıyla girmeyi planlıyoruz. Uzun vadede İstanbul'un susuz kalmayacağını söyleyebiliriz" dedi.

Atatürk Barajı'nda doluluk oranı yüzde 90'a ulaştı!

Türkiye'nin en büyük barajı konumundaki Atatürk Barajı'nda doluluk oranı yüzde 90'a ulaştı. DSİ 15. Bölge Müdürü Oğuz Kasap, Atatürk Barajı ile ilgili herhangi bir riskin bulunmadığını, barajın su seviyesinin normal olduğunu söyledi.

Yuvacık Barajı doluluk oranı yüzde 99'a ulaştı!

Günlerdir yağan yağmur barajlara yaradı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Yuvacık Barajı’nda doluluk oranı yüzde 99’a, Namazgah Barajı’nda ise yüzde 76’ya ulaştı

Atatürk Barajı'nda doluluk oranı yüzde 58'e ulaştı!

Türkiye'nin en büyük barajı konumundaki Atatürk Barajı'nda yaklaşık üç ay önce 532 metre civarında olan su kotu 536 metreye ulaştı, doluluk oranı ise yüzde 15 artışla yüzde 58 oldu.

Alibeyköy Barajı'nda doluluk oranı yüzde 90'ı geçti!

İçme suyu sağlayan 10 barajdan 8’inde doluluk oranı yüzde 90’ı geçti. Alibeyköy Barajı’nın havadan çekimlerinde, geçen yıl insanların ve araçların dolaştığı bölümlerin şu an suyla dolu olduğu görülüyor.

Atatürk Barajı'nda doluluk yüzde 54'e ulaştı!

Devlet Su İşleri verilerine göre, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından GAP kapsamında inşa edilen ve gövde dolgu hacmi büyüklüğü bakımından Türkiye'nin en büyük barajı olan Atatürk Barajı'nda doluluk oranı arttı.

Atatürk Barajı'nda doluluk oranı yüzde 54'e ulaştı!

Türkiye'nin en büyük barajı konumundaki Atatürk Barajı'nda doluluk oranı yüzde 54'e ulaştı. Özellikle nisan ayındaki yağışlara paralel olarak barajın su seviyesi yükseldi.

Tahtalı Barajı doluluk oranı yüzde 94.94'e ulaştı!

İzmir'in içme suyunun önemli bölümünü karşılayan Tahtalı Barajı'nda kurulduğundan bugüne kadar en yüksek su seviyesine ulaşıldı. Aktif doluluk oranı 10 Nisan'da yüzde 94.94 olan barajda, hiç yağmur yağmasa bile 3 yıl yetecek su toplandı.

İzmir Tahtalı Barajı doldu!

İZMİR’in içme suyunun önemli bölümünü karşılayan Tahtalı Barajı’nda kurulduğundan bugüne kadar en yüksek su seviyesine ulaşıldı. Aktif doluluk oranı 10 Nisan’da yüzde 94.94 olan barajda, hiç yağmur yağmasa bile 3 yıl yetecek su toplandı.

Manyas Barajı'nın doluluk oranı yüzde 100'ü aştı!

Balıkesir'de, son günlerdeki yağışların etkisiyle doluluk oranı yüzde 100'ü aşan Manyas Barajı'nda taşkın riskini önlemek için kapaklar açıldı.

Beydağ Barajı'nda doluluk oranında artış yaşandı!

İzmir'in Beydağ Barajı'ndaki su miktarı yağışlı geçen mevsimle birlikte iki aylık süreçte 30 milyon metreküplük artış gösterdi. Aralık ayı sonlarında 79 milyon metreküp olan su miktarı 109,2 milyon metreküpe ulaştı.

Karaçomak Barajı, yüzde 100 doluluğa ulaştı!

KASTAMONU 'nun içme ve sulama suyu ihtiyacının karşılanması için yapılan Karaçomak Barajı 'nda, etkili olan kar yağışı sonrası doluluk oranı yüzde 100 'e ulaştı.

Karaçomak Barajı doluluk oranı Haberi

Karaçomak Barajı doluluk oranı

Yıllık 23 milyon metreküp suya ihtiyacı olan Karaçomak Barajı'nda kar yağışı sonrası karların erimesi ve yeni yağışlarla birlikte doluluk oranı her geçen artmaya devam ediyor. Yüzde 100 doluluk oranına ulaşılan Karaçomak Barajı'nda taşkın suya karşı tedbirlerde artırıldı. Kastamonu'nun içme ve sulama suyu ihtiyacının karşılanması için 40 yıl önce yapılan Karaçomak Barajı'nda tam doluluk oranına ulaşıldı. Normal su kotunda 23 milyon metreküp göl hacmi, 1.54 kilometrekare göl alanı ve göl yüzeyinin deniz seviyesinden yüksekliği 839.50 metre olan Karaçomak Barajı'nda doluluk oranının yüzde 100 seviyelerinde seyrettiği öğrenildi. Karaçomak Barajı nda yaşanan doluluk nedeniyle, suların vatandaşların tarlalarına kadar geldiği ve ağaçların büyük kısmının sular altında kaldığı görüldü. 2 bin 596 hektarlık bir alana sulama hizmeti veren Karaçomak Barajı'ndan ayrıca yılda 9 milyon metreküp içme...