Kayadibi Göleti inşaatı

Kayadibi Göleti inşaatı

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nü besleyen su kaynakları üzerine Devlet Su İşleri’nin (DSİ) yaptığı Kayadibi Göleti'nde inşaat ile ilgili davada Isparta İdare Mahkemesi’nce ‘ret’ kararı verildi.

Manisa Kemaliye Göleti'nin ikmal inşaatı mecliste!

Manisa ili Alaşehir ilçesinde bulunan Kemaliye Göleti'nin ikmal inşaatı meclis gündemine taşındı. CHP'li Özel, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Yozgat Çalışkan Göleti'nin inşaatı hızlandı!

Yozgat'ın ilçesinde tarım alanlarının sulaması için projelendirilen Çalışkan Göleti inşaatı hızlandı.

Salda Göleti'nin inşaatı durdu!

Üç yıl önce yapımına başlanan, ancak Salda Gölü için büyük bir tehdit oluşturacağı belirlenen Salda Göleti'nin inşaatı durduruldu.

Salda Gölü Kayadibi Göleti'nin inşaatına durdurma kararı!

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nü besleyen su kaynakları üzerine Devlet Su İşleri’nin (DSİ) yaptığı Kayadibi Göleti'nde inşaat ile ilgili davada Isparta İdare Mahkemesi’nce ‘ret’ kararı verildi.

Karaman'da inşaatı devam eden projeler incelendi!

Karaman Valisi Fahri Meral, inşaatı devam eden ve 2017 yılı sonunda faaliyete geçmesi beklenen İbrala Barajı içme suyu arıtma tesisi ile kapalı sulama sistemi ve Taşkale Göleti sulama tesislerinde incelemelerde bulundu.

Malatya Erkenek Göleti'nin inşaatı yüzde 35 bitti!

Devlet Su İşleri tarafından 31 milyon 302 bin 596 TL’ye ihale edilen Doğanşehir Erkenek Göleti'nin inşaatı yüzde 35 tamamlandı. Proje, milli ekonomiye yılda 3 milyon 600 bin TL katkı sağlayacak.

Bahçeşehir Göleti için yeni hamle!

Durdurma kararı olmasına rağmen inşaatı devam eden Bahçeşehir Göleti için Bahçeşehir Gölet Gönülleri ile BADER yarın toplanarak video ve fotoğraf ile inşaatın devamını kanıtlayarak inşaatı durdurma kararı dilekçesine ekleyecek.

Balıkesir Reşitköy Barajı ihalesi 19 Ocak'ta!

Burhaniye Reşitköy Barajı ihale tarihi 19 Ocak 2017 Perşembe günü olarak belirlendi. Resmi olarak yayınlanan ilan da, açık ihale usulü ile yapılacağı belirtilen “Balıkesir Reşitköy Göleti İnşaatı” sözleşme yapıldıktan sonra 30 gün içerisinde yer teslimi yapılarak 1450 gün içerisinde bitirilecek.

Adana'daki Elmacık Göleti'nin inşaatı meclis gündeminde!

CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Adana'nın Aladağ ilçesinde bulunan Elmacık Göleti'nin yapımının tamamlanmasına ilişkin soru önergesi hazırladı..

Malatya Arapgir Göleti'nin inşaatı tamamlandı!

İnşaatı tamamlanan Malatya Arapgir Göleti göl alanın membranla kaplanması işinin yüzde 50 seviyesine ulaştığı bildirildi.

Bayburt Çayırözü Göleti inşaatı tamamlandı!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nce Bayburt’ta inşa edilen Çayırözü Göleti ve sulaması tamamlandı. Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu projeyi yakından takip ettiğini belirtti.

Sivas Yıldızeli Kaman Göleti inşaatı tamamlandı!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Sivas'ta inşa edilen Yıldızeli Kaman Göleti tamamlandı. Proje ile 4 bin 500 dekar zirai arazi sulu tarıma kavuşacak.

Konyaaltı Geyikbayırı Karadere Göleti inşaat çalışmaları ne durumda?

Antalya'nın Konyaaltı Geyikbayırı Karadere Göleti inşaatında çalışmalar devam ediyor. DSİ gölet ve sulaması İkmali inşaatı ile ilgili bilgi verdi.

Kayadibi Göleti inşaatı

Kayadibi Göleti inşaatı Kayadibi Göleti inşaatı

Türkiye'nin derin tatlı su göllerinden biri olan Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nü besleyen su kaynakları üzerine Devlet Su İşleri’nin (DSİ) yaptığı Kayadibi Göleti ile ilgili ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) gerekli değildir’ kararının iptali için 2017 yılında dava açılıp, davada Isparta İdare Mahkemesi’nce ‘ret’ kararı verildi. Mahkemenin kararı, Danıştay’a temyiz edildi. Danıştay 14’üncü Dairesi ise yerel mahkemenin kararını bozdu.

Su seviyesi uyarısı

Hürriyet Gazetesi'nden Salim Uzun'un haberine göre; Danıştay’ın bozma kararı sonrasında yeniden görülen davada, bölgede keşif yapan bilirkişi heyeti rapor hazırladı. Raporda, birinci derece doğal sit alanı içinde kalmasına karşın gölet yapımı için Salda Gölü etrafından kum alındığı belirtildi. Göletin Salda Gölü’nün beslenme havzasında olduğu belirtilen raporda, “Salda Gölü’nü besleyen sınırlı sayıdaki su kaynakları göz önünde bulundurulduğunda, Kayadibi Göleti’nin Salda Gölü’ndeki...