kayseri melikgazide yüksek gerilim hattı yer altınamı alınacak

kayseri melikgazide yüksek gerilim hattı yer altınamı alınacak

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; enerji nakil hatlarının şehir içinden geçmesinin son derece tehlikeli olduğunu ve ayrıca açık alanda nakil edilen enerjide kayıp meydana geldiğini hatırlattı.

Kayseri'de YHT ve havaalanı genişleme projeleri mecliste!

Kayseri'de tamamlanan projelere ve yüksek hızlı tren ile havaalanı genişleme projelerinin tamamlanma tarihleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Arık, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Kayseri Hızlı Tren Projesi'nde hedef 2023!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren Projesi ile ilgili konuştu. Turhan, ''Önümüzdeki yıl projesi tamamlanıp bittiğinde netleştiğinde ihalesini yapmayı planlıyoruz. İnşallah hedefimiz 2023" dedi.

Cahit Turhan: Kayseri Hızlı Tren Projesi'nde hedefimiz 2023!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren Projesi'yle ilgili olarak, "Net bir tarih yok, ihale hazırlık çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki yıl projesi tamamlanıp bittiğinde, netleştiğinde ihalesini yapmayı planlıyoruz. İnşallah hedefimiz 2023" dedi. 

Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın ihalesi 2019'da!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 142 kilometre uzunluğundaki Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren hattıyla ilgili olarak, "Proje çalışmalarımız tamamlandı. 2019 yılı içerisinde finansman teminini müteakip ihalesine çıkılacaktır." dedi.

Kayseri Kocasinan'da 2 arsa 20.7 milyon TL'ye satıldı!

Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı gereğince Kayseri İli Kocasinan İlçesi Tanpınar Mahallesi'ndeki 2 arsa özelleştirildi..

Turhal Şeker Fabrikası, Kayseri Şeker'in oldu!

Türkşeker ait Turhal Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi ihalesine en yüksek teklifi 569 milyon lirayla Kayseri Şeker Fabrikası verdi...

Kayseri’de nitelikli konut stoku artıyor!

Anadolu’nun gelişen kentlerinden olan Kayseri’de nitelikli konut stoku artıyor.  35 konut projesinin yer aldığı kentte alım gücü yüksek nüfusun varlığı kentin gayrimenkul piyasasını hareketlendiriyor.

Kayseri YHT'nin ihalesi 8 Mart'ta!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Yüksek Hızlı Tren Projesi ihalesinin 8 Mart'ta yapılacağını söyledi...

Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri hızlı treni TBMM'de!

Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri yüksek hızlı tren projesi mecliste konu oldu. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, projeye ilişkin soru önergesi hazırladı..

Ankara-Kayseri Yüksek Hızlı Tren Projesi'nde son durum!

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Mahmut Sabah bugünkü yazısında Ankara-Kayseri Yüksek Hızlı Tren Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. İşte o haber...

TOKİ Kayseri Tomarza 2. Etap'ta konut fiyatları düştü!

Kayseri Tomarza'da 2. Etap TOKİ Konutları'nın fiyatları ilçe halkı tarafından yüksek bulunmasının ardından Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık devreye girdi. Işık, fiyatların ciddi oranda düşürülmesini sağladı.

Ahmet Arslan'dan Kayseri'ye YHT müjdesi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kayseri-Ankara-İstanbul yüksek hızlı tren projesine ilişkin açıklama yaptı. Arslan, projenin ihalesini bu sene yapıp, 4 sene içerisinde de bitirip, Kayseri'nin ve Kayserililerin hizmetine sunulmasını planladıklarını söyledi.

Ankara-Aksaray-Adana yüksek hızlı tren projesi TBMM'de!

Ankara-Aksaray-Adana ve Antalya-Aksaray-Nevşehir-Kayseri Yüksek Hızlı Tren Projeleri mecliste konu oldu. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konu ile ilgili soru önergesi hazırladı..

kayseri melikgazide yüksek gerilim hattı yer altınamı alınacak

kayseri melikgazide yüksek gerilim hattı yer altınamı alınacak kayseri melikgazide yüksek gerilim hattı yer altınamı alınacak


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; Kazım Karabekir, Osman Kavuncu, Keykubat, Bel-Sin Beyazşehir, Sakarya, 19 Mayıs ve Tınaztepe mahallelerini kapsayan elektrik hattı üzerinde yer alan yüksek gerilim elektrik aktarma direklerinin kaldırılması için çalışmaların başladığını bildirdi.


Büyükkılıç, enerji nakil hatlarının şehir içinden geçmesinin son derece tehlikeli olduğunu ve ayrıca açık alanda nakil edilen enerjide kayıp meydana geldiğini hatırlattı. Büyükkılıç, Bel-Sin bölgesindeki yüksek gerilim hattı için Enerji Bakanlığı'nca ihale açıldığını ve bu yıl bu açık hattın ortadan kalkacağını belirtti.


Yüksek gerilim hattının yer altı çalışmasına başlanmadan, belediye olarak bu hattın altından geçecek olan 5 bin metre uzunluğundaki alternatif şehir içi yol için şu an ekiplerin çalıştığını ifade eden Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili şunları söyledi: “Şehir dışında kalacak diye inşa edilen yüksek gerilim...