kıbrız emlak satışı

kıbrız emlak satışı

KKTC'de önce konut satışları durdu ardından inşaatlar. Kriz pek çok sektörü de etkilemeye başlayınca KKTC hükümeti yabancıların şikayetlerini inceleyecek komisyon kurdu ve bir dizi tedbir aldı.

Kütahya Milli Emlak'tan 9.1 milyon TL'ye satılık 3 gayrimenkul!

Kütahya Milli Emlak Müdürlüğü, Kütahya ili, Merkez ilçesi, Hacıazizler, Parmakören ve Kirazpınar mahallelerinde bulunan Hazine'ye ait 3 gayrimenkulü 9 milyon 121 bin 484 TL'ye satıyor...

Kütahya Milli Emlak'tan satılık 73 gayrimenkul!

Kütahya Milli Emlak Müdürlüğü, Kütahya ilinde yer alan 73 gayrimenkulü satıyor...

Kıbrıs'ta emlak sektörü pandemiden nasıl etkilendi?

Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, koronavirüs salgını sürecinde Kıbrıs'tan konut almak isteyen birçok Avrupa vatandaşının olduğuna dikkat çekti ve İngiltere, Rusya, İskandinavya’dan insanların internet üzerinden kapora ödeyerek KKTC’den emlak aldıklarını dile getirdi. 

Körfez GYO, Emlak Konut GYO'nun Tuzla'daki arsasını satın aldı!

Körfez GYO, Emlak Konut GYO'nun İstanbul Tuzla İçmeler'de yer alan ticaret, turizm ve konut alanı fonksiyonlu arsasını 51 milyon 466 bin 400 TL bedelle satın aldı...

Kıbrıs Lapta'da emlak vergisi ödemeleri 1 Haziran'a uzatıldı!

Kıbrıs Lapta Belediyesi'nin yaptığı duyuruya göre emlak vergisinin ilk taksit ödeme süresi 1 Haziran’a kadar uzatıldı.

Hasan Sungur: Kıbrıs'ta konut satışları durdu!

Koronavirüsün emlak sektörünü çok kötü etkilediğini söyleyen Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, “Satış yapamıyoruz, yapılan satışlar da iptal edildi'' diye konuştu.

Evrim Kırmızıtaş Başaran'dan gençlere rehberlik!

İlk Türk kadın emlak satış dünya şampiyonu Evrim Kırmızıtaş, İTÜ'lü öğrencilerle buluştu. Başaran, gençlere sektörle ilgili rehberlik yaptı.

Evrim Kırmızıtaş Başaran: Yalı daireleri üçte biri fiyatına satılıyor!

Remax Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, yabancıların ilgisiyle yalı daireleri ve köşk satışlarında artış olduğunu söyledi. Başaran, özellikle yalı dairelerinin fiyatlarının yatırım için çok cazip olduğunu açıkladı. 

Yabancıya konut satışında rekor kıracağız!

Hürriyet Emlak Projeland Yönetim Kurulu Üyesi Çağrı Bozay, ''Nisan ayında yabancı satışlarında da yüzde 82’lik artışla 3 bin 720 konut satıldığını görüyoruz. Yabancı satışlarında 2019 yılında da rekor kıracağız” dedi.

Güney Kıbrıs'ta 2018'de 9.2 bin gayrimenkul satıldı!

Politis’in Rum Tapu ve Kadastro Dairesi’nin açıkladığı 2018 yılı verilerine göre, Güney Kıbrıs'ta 9 bin 242 gayrimenkul satışı yapıldı. Bunların 4 bin 367’sini ise yabancılar satın aldı.

Kıbrıs'taki emirname krizi İmar Üst Kurulu ile çözülecek!

Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, emirname krizinde vardıkları çözümü açıkladı. Gürcafer, Kıbrıs'ın imar planlarının İmar Üst Kurulu tarafından yapılacağını söyledi.

Coldwell Banker, Era Türkiye-Kıbrıs’ı satın aldı!

Kurumsal emlak danışmanlığı sektöründe yeni bir el değiştirme yaşandı. Coldwell Banker firması, Era Türkiye-Kıbrıs’ı 10 milyon lira bedelle satın aldı.

Evrim Kırmızıtaş Başaran emlak programı yapacak!

Dünya Ciro 7.ci'si Evrim Kırmızıtaş Başaran yeni sezonda sektöre yön verecek emlak programı yapmak için gün sayıyor.

kıbrız emlak satışı Haberi

kıbrız emlak satışı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 2003'te Annan Planı'nın onaylanmasından sonra büyük bir patlama gerçekleştiren gayrimenkul sektörü, krize girdi. KKTC'de önce konut satışları, ardından da inşaat yapımı durma noktasına geldi. KKTC Müteahhitler Birliği sıkıntının çözümü için hükümetten destek istedi. Hükümet de bir yandan dış pazarda gerçekleştirilen aleyhte propagandayı engellemek için bir komisyon kurarken, diğer yandan müteahhitlik sektörüne çeki düzen verecek yasal düzenleme hazırlığına başladı.

KKTC'de konut sektörü son 4 yılda 96 milyon dolardan 436 milyon dolara çıktı. Nüfusu 230 bin olan ülkede sadece son bir yılda üretilen konut sayısı 10 bini bulurken, maket aşamasında satılan konutların en büyük alıcısı ise İngilizler oldu. Ancak Rum Kesimi'nde KKTC'ye yönelik devam eden mülkiyet davalarını konu eden propagandalar sektörü baltaladı. Evlerini teslim...