kira fiyatları neden artıyor

kira fiyatları neden artıyor

Türkiye'de kira fiyatları hızla artmaya devam ediyor. Konut stokunun azaldığı şu günlerde vatandaşlar kendileri için uygun ev bulamıyor. 

Vatandaşlar fahiş kira için çözüm bekliyor!

Konutta stok azlığı nedeniyle baş gösteren fahiş kira fiyatları nedeniyle vatandaşlar zor zamanlar yaşıyor. Halk fahiş fiyatlar nedeniyle çözüm bekliyor. 

Yüksek kiralar için müdahale talebi!

Star köşe yazarlarından Ersoy Dede, bugünkü köşe yazısında kira ücretlerini kaleme aldı. 

Konut satışları kira fiyatlarını etkiler mi?

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Yıldırım bugünkü köşesinde Ağustos 2021'e ilişkin konut satışlarını kaleme aldı. İşte Abdurrahman Yıldırım'ın 'Ne kadar ucuz kredi o kadar kira artışı' başlıklı yazısı...

Ev sahipleri ve kiracılar arasında kira tartışması!

A Haber'den Faruk Erdem, bugünkü yazısında konut fiyatlarını ve  kira ücretlerini kaleme aldı.

Kira davalarında rekor artış!

Son zamanlarda kira fiyatlarında büyük artış yaşanması sebebiyle ev sahipleri mevcut kiracılarını çıkartıp daha yüksek tutardan evlerini kiralamak istiyor. Ev sahipleri 5 seneyi dolduran kiracıları zam talep etmek için dava açmaya başladı.

Ev kiraları en çok hangi ilçelerde arttı?

Kiralık ev fiyatları rekor seviyeye ulaşırken yeni rakamlar ev sahibi olmak isteyenleri zorluyor. Peki, kira artışının sebepleri neler? Artan kira ücretleri karşısında ne yapılabilir? İşte detaylar...

Konut ve kira fiyatları nasıl düşer?

Tüm Türkiye'de artan konut ve kira fiyatları karşısında vatandaşlar çözüm bekliyor. Peki, bu fiyat artışı nasıl engellenebilir?

Memurlar artan kira fiyatları nedeniyle İstanbul'dan ayrılıyor!

Kiralardaki fahiş yükselişler ve yüksek enflasyon karşısında eriyen ücretler memuru da geçim sıkıntısına düşürdü. Memurlar artan kira fiyatları nedeniyle İstanbul'dan ayrılıyor.

Türkiye’de ve dünyada konut fiyatları neden artıyor? 

Son zamanların gündem konuları arasında yer alan konut fiyatları artmaya devam ediyor. Peki Türkiye’de ve dünyada konut fiyatları neden artıyor? 

Gaziantep'te kira fiyatları yüzde 50 arttı!

Türkiye genelinde konut fiyatlarında artış tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlar kira fiyatları karşısında çözüm bekliyor.

Deva Partisi'nden kira fiyatlarına tepki!

Son zamanlarda artan kira fiyatlarına karşı siyasi partilerden tepki gelmeye devam ediyor. Son olarak DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, kiraların vatandaşları mağdur ettiğini dile getirdi.

Berlin'de kira ve konut fiyatlarına ilişkin referandum yapıldı!

Berlin’de dün kira ve konut fiyatlarıyla mücadeleye ilişkin referandum yapıldı. Referandumda seçmen kira fiyatlarındaki aşırı yükselişin engellenebilmesi için çok sayıda toplu konutun emlak şirketlerinden alınarak kamulaştırmasını oyladı. 

İzmit'te kira fiyatları için çağrı!

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar  İzmit’teki kira fiyatlarına yönelik çağrıda bulundu. 

Mersin'de kira fiyatları tavan yaptı!

Türkiye genelinde konut fiyatları ve kira fiyatları tavan yaptı. Uygun kira fiyatları ile bilinen Mersin'de de konut fiyatları yükselişe geçti. 

Berlin'de artan konut ve kira fiyatlarına ilişkin referandum yapılacak!

Berlin'de eyalet seçimlerinin yanı sıra yüksek konut ve kira fiyatları probleminin çözülmesi için başkentteki konutların kamulaştırılması önerisi için bir referandum yapılacak. 

İzmir'de ev fiyatları neden artıyor?

Ege'nin önemli şehirlerinden İzmir'de konut fiyatları tavan yaptı. Peki İzmir'de konut fiyatları neden artışa geçti? İşte detaylar...

Türkiye'de ev fiyatları neden yükseliyor?

Dünyada ev fiyatlarının en fazla yükseldiği ilk üç ülke belli oldu buna göre; Türkiye'de 29,2, Yeni Zelanda'da yüzde 25,5 ve ABD'de yüzde 18,6 artış kaydedildi. Peki konut fiyatları neden artıyor?

Batman'da konut fiyatları uçuşa geçti!

Çimento fiyatlarında meydana gelen artış tüm Türkiye'de konut fiyatlarının tavan yapmasına neden oldu. Batman'da son günlerde konut ve kira fiyatları uçuşa geçti.

Kira fiyatları son 1 yılda ne oldu?

Türkiye'de arta kira ücretleri gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Peki, son bir sene içerisinde kira fiyatları ne oldu? İşte detaylar...

kira fiyatları neden artıyor Haberi

kira fiyatları neden artıyor

Kira fiyatlarında tırmanış hız kesmiyor. Gölcükgündem'de yer alan habere göre; Altın Emlak'ın sahibi Ömer Faruk Helvacıoğlu kira artışlarını değerlendirdi.

İşte Helvacıoğlu'nun değerlendirmeleri:

"Herkes kiraların artışını konuşuyor . Son üç ay içinde kiralarda çok ciddi artış oldu. Bi anda suç ev sahiplerine atıldı. Bu kadar zam yapmak insafsızlık dendi. Evet kiralar bir anda arttı. Ama inanın bu ev sahiplerinin suçu değil. İnşaat maliyetlerine gelen aşırı zam. Geçen sene Gölcük'te deprem sonrası ev fiyatları 200 - 300 bin bandındaydı, bu gün 350- 500 bin bandında , Değirmendere geçen sene 300. -400 bin bandındaydı , bu sene 450 -700 bin bandında . Siz ev sahibi olsaydınız , 600 bin TL ye aldığınız evi bin liraya kiraya verir misiniz? Hiç kimse vermez .