kiracı nasıl evden çıkarılır

kiracı nasıl evden çıkarılır

Posta Gazetesi Ekonomi sayfası köşe yazarı Tamer Heper bugünkü yazısında okuyucusunun kiracı tahliyesi ile ilgili sorusunu cevaplandırıyor. İşte Heper'in köşe yazısı;

Zam pazarlığı kızıştı, ev sahipleri kiracılarını çıkarmak için `kaçak elektrik' ihbarı yapıyor

Son yıllarda ekonomik iyileşmeye bağlı olarak enflasyonun düşmesi ev sahibi kiracı arasındaki zam pazarlığını da kızıştırdı. Daha önce yüksek enflasyon nedeniyle yıllık yüzde 20'lerin üzerinde zammı göze alan kiracılar şimdi yüzde 10'un üzerinde fark verm

Eskişehir'de evden çıkmamak için evini kundaklayan kiracı gözaltına alındı!

Eskişehir'de evden çıkmamak için kirada oturduğu evini kundaklayan kiracı gözaltına alındı.

Kirayı ödemeyen kiracı nasıl tahliye edilir?

Posta yazarı Tamer Heper 'Kapıcı dairesini kiraya verdik. Kiracı iki ay kira ödedi, sonra ödemedi ve kaçtı. İçeride eşyası duruyor. Biz de evde eşyası olduğu için giremiyoruz. Tahliye için ne gibi bir işlem yapmalıyız?' sorusunu yanıtladı.

Evden çıkmayan kiracı nasıl tahliye edilir?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Kiracı 15 yıldır dairemizde oturuyor. Kontrat mayısta yapılmıştı. Ama kiracım ‘çıkmam’ diye inat ediyor. Kiracım, ‘size daire lazımsa, başka bir daire tutun’ diyor.  Bu kiracıyı çıkarmak için nasıl bir yol izlemeliyiz?' sorusunu yanıtladı.

Kontratı biten kiracı nasıl tahliye edilir?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Yatırımlık bir ev aldım, kiraya verdim. Kiracıma kontratı bitmeden 1.5 ay önce kontratı uzatmayacağımı ve evi tahliye etmesini söyledim. Kontrat 4 ay önce bitti, ne evi tahliye etti ne 4 aydır kira ödüyor. Ne yapmam lazım bu durumda?' sorusunu yanıtladı.

Korona döneminde ev-sahibi kiracı ilişkileri nasıl olmalı?

Koronavirüs salgını, tüm dünyada ekonomiyi de olumsuz olarak etkiliyor. Peki korona döneminde ev-sahibi kiracı ilişkileri nasıl olmalı?

Evden çıkmadan konut ve konut kredisi nasıl alınır?

Bankalar ve tapuda coronavirus önlemleri tüm hızıyla devam ediyor. 14 binin üzerinde tüketici evden çıkmadan konut kredisi ve tapusunu online olarak aldı. Evden çıkmadan konut ve konut kredisi nasıl alınır?

Kirayı ödemeyen kiracı nasıl tahliye edilir?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Geçen yıl evimi Çinli birisine kiraya verdim. Kiracı, iki aydır ödemiyor. Araştırdım, iki ay önce Çin’e gitmiş ve hâlâ kendisinden bir haber yok. Bu yıl nisan ayı geldiğinde hemen kendisini tahliye edebilir miyim? Yoksa ne yapmam gerekiyor?' sorusunu yanıtladı.

Kiracı nasıl tahliye edilir?

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Ayın 14’ü ile 30’u arası kiramı ödüyorum. Kiramı 28’inde ödedim. Kiralayan ise 25’inde beni icraya vermiş. Takibe itiraz ettim bu defa avukat benden ücretini istedi. Hem tahliyemi istiyor hem de ücretini. Sonucu ne olur?' sorusunu yanıtladı

Gürültü yapan kiracı nasıl çıkarılır?

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Kiracım komşularımı rahatsız edercesine eşi ile kavga ediyor.  Ben kiracıyı ivedilikle nasıl çıkarabilirim? 15 Eylül’de kontrat bitiyor.' sorusunu yanıtladı.

Sorunsuz kiracı evden çıkarılamaz!

Ev sahibi, kira sözleşmesinde belirtilen şekilde kira sözleşmesi fesh etmediyse, kiracı kira sözleşmesinden kaynaklanan sorumlulukları yerine getiriyorsa evden çıkarılamaz.

4 soruda 10 yıllık kiracının tahliyesi!

Gayrimenkul sahipleri oturan kiracılarını belirli nedenlerle evden çıkarma hakkına sahip oluyor. Peki 10 yıllık kiracı nasıl tahliye edilir? 10 yıllık kiracı tahliye şartları nedir? diyorsanız işte yanıtı...

Kiracı evden çıkmadan ne kadar önce haber vermeli 2017?

Gayrimenkul kiralamalarında sözleşme feshi ancak kanunda belirtilen şartlar ve süreler içinde yapılabiliyor. Peki, kanunen kiracı evden çıkmadan ne kadar önce haber vermeli 2017?

Kiracı depozito hesabı nasıl yapılır?

Mesken ve işyeri gibi kiralamalarda kiracı, eve taşınırken ilk kirayı ve depozitoyu peşin ödüyor. Peki, kiracı depozito hesabı nasıl yapılır?

kiracı nasıl evden çıkarılır

kiracı nasıl evden çıkarılır kiracı nasıl evden çıkarılır

2014 yılında kiraya verdiğim dairemin kiracısı Temmuz kirasını ödemedi. Kendisine noterden ihtarname ile değil de telgrafla kirayı 30 gün içinde ödemesini, ödemediği takdirde tahliye davası açacağımı bildirdim. Telgrafı almış ama kira süresi içinde ödenmedi.  Bu durumda tahliye talebi ile dava açabilir miyim? Elimde bir de tahliye taahhüdü var. Bunu kullanabilir miyim? Birini kullansam diğerini kullanmama engel mi? • E.Ç. 


Okuyucumun bahsettiği tahliye nedeni, temerrüt nedeni ile tahliye nedenidir.  Temerrüt, ödemede gecikme anlamına gelir. Yasa, kira bedellerinin yazılı uyanya rağmen 30 gün içinde ödenmemesini tahliye nedeni saymışür. Kiracıya yapılacak uyannın yazılı olma şartı vardır. Noter şartı yoktur. Bizler noterden uyan göndermeyi önerirken ispatta kolaylık sağlaması için öneririz. Yoksa ispatlanabilecek bir başka yazılı uyan da geçerlidir.  Okuyucum telgrafı tercih etmiş, yeter ki...