kiracı ne zaman tahliye edilebilir

kiracı ne zaman tahliye edilebilir

Posta yazarı Tamer Heper, 'Kira sözleşmesi 15 Mart 2020’de sona eren işyerinde kiralayanla 9 Haziran’da kirayı anlaştık. Kira sözleşmesi yapmadık. Aynı gün noterden ‘1 hafta içinde dükkanı boşaltın’ diye ihbarname yolladı. Haklarımız nedir?' sorusunu yanıtladı.

Ekim ayı kira artış oranları ne zaman belli olacak?

Her ay açıklanan TUİK rakamları ev sahibi ve kiracılar tarafından takip ediliyor. Peki Ekim ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Eylül 2021 kira artış oranları ne zaman açıklanacak?

Ev sahipleri ve kiracılar tarafından 2021 Eylül ayının kira artış oranları araştırılıyor. Ev sahipleri ve kiracıların merakla beklediği kira artış oranları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar...

Ağustos 2021 kira artış oranları ne zaman açıklanacak?

Ev sahipleri ve kiracılar tarafından 2021 Ağustos ayının kira artış oranları merak ediliyor. Ev sahipleri ve kiracıların merakla beklediği kira artış oranları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar...

2020 Şubat kira zammı ne zaman açıklanacak?

Kira sözleşmesi Şubat ayında yenilenecek olan kiracılar kiralarına ne kadar zam yapılacağını araştırıyor. Peki 2020 Şubat kira zammı ne zaman açıklanacak? Şubat 2020 kira artışı ne kadar olacak? İşte tüm merak edilenler...  

Aralık 2019 kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Her ay açıklanan TUİK rakamları ev sahibi ve kiracılar tarafından takip ediliyor. Peki Aralık 2019 kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Kasım ayı kira artış oranları ne zaman belli olacak?

Her ay açıklanan TUİK rakamlarını ev sahibi ve kiracılar sıkı bir şekilde takip ediyor. Peki Kasım ayı kira artış oranları ne zaman belli olacak?

2019 Ağustos ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Gayrimenkul kira sözleşmesi Ağustos ayında yenilenecek olan kiracılara ne kadar zam yapılacağı TÜİK tarafından açıklanıyor. Peki 2019 Ağustos ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

2019 Temmuz ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Gayrimenkul kira sözleşmesi Temmuz ayında yenilenecek olan kiracılara ne kadar zam yapılacağı TÜİK tarafından açıklanıyor. Peki 2019 Temmuz ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Temmuz 2019 kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Temmuz ayında gayrimenkul kira sözleşmesi yenilenen kiracılara ne kadar zam yapılacağı TÜİK tarafından açıklanıyor. Peki Temmuz 2019 kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Haziran 2019 kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Haziran ayında gayrimenkul kira sözleşmesi yenilenen kiracılara ne kadar zam yapılacağı TÜİK tarafından açıklanıyor. Peki Haziran 2019 kira artış oranı ne zaman belli olacak?

2018 Aralık ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Kira sözleşmesi Aralık ayında yenilenecek kiracılar enflasyon oranlarının açıklanmasını bekliyor. Peki, 2018 Aralık ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

2018 Kasım ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Gayrimenkul kira sözleşmesi Kasım ayında yenilenecek kiracılara hangi oranda zam yapılacak? 2018 Kasım ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

2018 Eylül ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

Geçtiğimiz ay konut kira sözleşmesi yenilenen kiracılara 17,41 oranında zam yapıldı. Peki, kira sözleşmesi Eylül ayında yenilenecek kiracıya ne kadar zam yapılacak? 2018 Eylül ayı kira artış oranı ne zaman belli olacak?

kiracı ne zaman tahliye edilebilir Haberi

kiracı ne zaman tahliye edilebilir

Posta köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü yazısında bir okuyucusunun 'Kira sözleşmesi 15 Mart 2020’de sona eren işyerinde kiralayanla 9 Haziran’da kirayı konuştuk anlaştık. Kira sözleşmesi yapmadık. Ancak aynı gün hiçbir mazeret bildirmeden, noterden ‘1 hafta içinde dükkanı boşaltın’ diye ihbarname yolladı. Sözlü olarak kendine dükkan açacağını söyledi ama açmayacağını biliyoruz. Haklarımız nedir?' sorusuna cevap verdi. İşte Tamer Heper'in yazısı...

Kira sözleşmesi 15 Mart 2020’de sona eren işyerinde kiralayanla 9 Haziran’da kirayı konuştuk anlaştık. Kira sözleşmesi yapmadık. Ancak aynı gün hiçbir mazeret bildirmeden, noterden ‘1 hafta içinde dükkanı boşaltın’ diye ihbarname yolladı. Sözlü olarak kendine dükkan açacağını söyledi ama açmayacağını biliyoruz. Haklarımız nedir? ● Y.Y.

★ ★ ★ ★ ★

Okuyucumun sözleşmesinin bitim tarihi 15 Mart 2020. Konuya bu tarihten itibaren...