25 / 06 / 2022

Kirayı geç ödeyen kiracı tahliye edilebilir mi

Kirayı geç ödeyen kiracı tahliye edilebilir mi

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü köşesinde kiracılar ve ev sahipleri arasında yaşanan problemleri kaleme aldı. Tamer Heper, ev sahiplerinin kira alamadığı durumda başvurabileceği yolları yazdı. İşte Heper'in o yazısı...

Kirayı geciktiren kiracı tahliye edilebilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde kiracının kirayı geç ödemesinin tahliye nedeni olup olmadığını kaleme aldı. 

Evini yabancıya kiraya verenler dikkat! Sizin de başınıza gelebilir...

Kirasını geç ödeyen, konuta zarar veren, komşularıyla iyi geçinmeyen, kirayı ödemeden ülkeden giden bazı yabancı kiracılar son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Peki ev sahipleri bu durumla karşılaşırsa ne yapabilir? 

Kirayı geciktiren kiracı tahliye edilebilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde kiracının kirayı geç ödemesinin tahliye nedeni olup olmadığını kaleme aldı. 

Kiracı kirayı ödemezse ne yapılır?

Kira artış oranları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Ev sahiplerinin araştırdığı konular arasında kira artış oranlarının yanı sıra kiracının kirayı ödemediği durumlarda bulunuyor. Peki kiracı kirayı ödemezse ne yapmalı?

Emlak vergisini geç ödeyen yandı!

Emlak vergisinin ikinci taksit ödemeleri için son 2 gün kaldı. Süresinde ödenmeyen vergiler için aylık yüzde 2 faiz işliyor.

Kuyumcular kirada TL'ye geçmek istiyor!

Altın fiyatları hızla yükselmesi kirasını altın ile ödeyen kuyumcuları zora soktu. TL sistemine geçmek isteyen kuyumcular, dükkan sahipleriyle kirayı düşürmeleri için görüşmeye başladı.

Kirayı bankaya yatırma zorunluluğu 2017!

Kirayı bankaya yatırma zorunluluğunun kapsamı geçtiğimiz günlerde genişletildi. Peki, hangi kiracıların kira bedelini banka aracılığı ile ödemesi gerekiyor. İşte kirayı bankaya yatırma zorunluluğu 2017..

Kiracı kirayı ne kadar geciktirebilir?

Kiralama süresi boyunca kiracı, kira bedelini ödemekle yükümlü oluyor. Peki, kiracının kirayı geç ödeme hakkı var mı? Kiracı kirayı ne kadar geciktirebilir? Kira bedeli geç ödenirse ne olur?

Kiracı kirayı kaç gün geciktirebilir?

Kiracılar, kiralamanın devam ettiği sürece kirayı ödemek ile mükellef oluyor. Kimi zaman kiracılar kira bedelini ödemekte zorlanabiliyor. Peki, kiracıların kirayı geç ödeme hakları bulunuyor mu? Kiracı kirayı kaç gün geciktirebilir?

Kiracı kirayı geç yatırırsa ne olur?

Gayrimenkul kiralamalarında kiracı, kira süresi boyunca kira bedelini ödemek ile mükellef oluyor. Peki, kira süresi boyunca kiracı kirayı geç öderse ne yapılır? Kiracı kirayı geç yatırırsa ne olur?

Dükkan kiracısı kirayı ödemiyor ne yapmalıyım?

Kiracı, aksine sözleşme ve yerel âdet olmadıkça, kira bedelini ve gerekiyorsa yan giderleri, her ayın sonunda ve en geç kira süresinin bitiminde ödemekle yükümlüdür. Peki, dükkan kiracısı kirayı ödemiyor ne yapmalıyım, diyorsanız işte yanıtı..

Kira depozitosu 3 aylık kirayı geçmeyecek!

Yeni düzenlemeye göre; depozito 3 aylık kirayı geçmeyecek ve kiraya verene ödenmeyip kiracı adına bankaya yatırılacak. Dövizle ödenen kira 5 yılda bir yeniden belirlenebilecek. Kiracının ödemediği aidattan kiraya veren de sorumlu olacak.

Kiracı kirayı eksik yatırırsa ne olur?

Taşınmaz mal sahibinin evinde oturan kiracının sözleşmeyle belirlen zamanlarda kirasını ödemesi ve kirasını eksiksiz yatırması gerekiyor.Peki,kiracı kirayı eksik yatırırsa ne olur?Kirasını eksik ödeyen kiracıya ne yapılır?

Kira geç ödenirse ne olur?

Gayrimenkul sahibinin evinde oturan kiracının kirayı sözleşmede belirlenen zamanda ödemesi gerekiyor.Peki kira geç ödenirse ne olur?Kirasını zamanında ödemeyen kiracı için yapılması gerekenler nelerdir?

Kirayı geç ödeyen kiracı tahliye edilebilir mi Haberi

Kirayı geç ödeyen kiracı tahliye edilebilir mi

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü köşesinde kiracılar ve ev sahipleri arasında yaşanan sorunları kaleme aldı. Heper, ev sahiplerinin kira alamadığı durumda başvurabileceği yollara da değinerek kiracıların da mülk sahiplerinin de mağdur olmaması için açıklamalarda bulundu.

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper'e bir okuyucusu kiracısının iki senedir kira ödemediğine, icra takibi yaptıklarını ve kiracının itiraz ettiğine dikkat çekti. Yönetimin kendisine ödeme emri yollağını aktaran okuyucu, kirasını ödemeyen kiracının apartman giderini ödemek zorunda olup olmadığını sordu. Yönetimin tahliyenin hızlanması için hizmet sınırlamasına yanaşmadığını dile getiren okuyucu ne yapabileceğini de sordu. 

Peki kira ödemeyen kiracı için ev sahibi neler yapabilir? İşte Tamer Heper'in o yazısı...

Tamer Heper, "Kiracıların kiralarını ödemedikleri bir döneme girdik. Şimdi ‘bu ne demek’ diyeceksiniz, değil mi? Şu demek:...