Kırıkhan yıkım

Kırıkhan yıkım

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde metruk ve çökme tehlikesi olan harabe binalar Kırıkhan Kaymakamlığı ve Kırıkhan Belediyesi tarafından alınan kararla yıkılıyor.

Hatay Kırıkhan'daki 5 okul yıkılacak!

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde depreme dayanıksız olan 5 okul için yıkım kararı çıktı. Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Cahit Ayazhan, konu ile ilgili açıklama yaptı.

Kentsel dönüşümde yıkım yardımı nedir?

Riskli alanda yer alan riskli olduğu tespit edilen yapılar için, Bakanlıkça Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı’ndan verilen krediler arasında yer alan kentsel dönüşümde yıkım yardımı nedir?

Kentsel dönüşümde yıkım kredisi nasıl alınır?

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli alanda yer alan riskli olduğu tespit edilen yapılar için, Bakanlıkça Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı’ndan yıkım kredisi veriliyor. Peki, kentsel dönüşümde yıkım kredisi nasıl alınır?

Seyhan'daki 49 kaçak inşaatın yıkım ihalesi 3 Eylül'de!

Adana'nın merkez Seyhan İlçe Belediyesi, ruhsatsız olduğu saptanan 49 adet inşaatın yıkılması için ihale açtı. kaçak inşaatların yıkılması için 3 Eylül' de yıkım ihalesi gerçekleştirilecek...

Yıkım kararı verilen kaçak yapıların tahliyesi!

Kaçak yapılar idarenin kararı ile yıkılıyor. Yıkım kararı verilen kaçak yapılarda oturumun var olması halinde ne yapılır? Yıkım kararı verilen kaçak yapıların tahliyesi nasıl sağlanır?

16/9 sorunu yıkım yapılabilir mi? Yapılamaz mı?

Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları ve açılan idari dava neticesinde silueti bozan kısımlar için yıkım kararı verildi ve bugün itibariyle de Danıştay idare mahkemesinin vermiş olduğu yıkım kararını onadı yani hukuki süreç tamamlanmış oldu...

Çatalca Belediyesi kaçak yapıların yıkım işini ihaleye çıkarıyor!

Kaçak yapıların yıkım işi Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkıyor. 90 günde tamamlanacak yıkım işinin ihalesi ise 9 Eylül tarihinde Çatalca 'da gerçekleştirilecek.

Kartal'da kentsel dönüşüm kapsamında yıkım töreni 14 Ağustos'ta yapılacak!

Karlıktepe Mahallesi’nde 5 katlı 10 bloklu 100 bağımsız bölümün yerinde ve deprem dönüşüm kapsamındaki yıkım töreni 14 Ağustos 2014 Perşembe günü saat 14:30’da yapılacak.

Burhanettin Kocamaz: Yargıdan yıkım kararı çıkarsa Denizparkı'ı başka bir yere taşıyacağız!

Burhanettin Kocamaz Denizpark için yargı sürecinden yıkım kararı çıkması halinde, Büyükşehir Belediyesi'nin tesisi ve donanımlarını başka bir yere taşıyacağını söyledi. Kocamaz, tesise 35 milyon lira harcama yapıldığını belirtti.

Isparta'da yıkım başladı!

Isparta'nın Gülistan mahallesinde Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında 'riskli yapı' ilan edilen 76 daire-8 blok binanın yıkımı gerçekleştiriliyor. Yıkım işini üstlenen şirketin sahibi Murat Karaboncuk oldu.

Kentsel dönüşümde yeşil yıkım dönemi başlıyor!

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapılacak olan yıkımlarda bundan sonra çevreci bir tarz benimsenecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı seçici yıkım yapılmadan, ana yıkıma geçi İnlemesini öngören mevzuat için düğmeye bastı...

Kırıkhan Belediyesi'ne 400 adet çöp konteynerı!

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile Kırıkhan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ömer Güder, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Şube Müdürü Hüseyin Balaban'dan çöp konteynerlerini teslim aldılar.

Kentsel dönüşümde yıkım süreci uzayacak!

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşümde yıkılan tüm binaların kalıntılarının doğaya zarar vermeyecek şekilde geri dönüştürülmesini amaçlayan "sıfır atık" politikasından sonra inşaatta "yeşil yıkım" dönemini başlatıyor...

Kırıkhan yıkım Haberi

Kırıkhan yıkım

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde metruk ve çökme tehlikesi olan harabe binalar Kırıkhan Kaymakamlığı ve Kırıkhan Belediyesi tarafından yıkılıyor.

Antalya Son Haber Gazetesi'nde yer alan habere göre; Kırıkhan Kaymakamlığı ve Kırıkhan Belediyesi'nin aldığı ortak karar doğrultusunda ilçe merkezinde yer alan madde bağımlılığına ve kötü alışkanlıkların yayılmasına müsait durumda bulunan metruk, harabe ve çökme tehlikesi bulunan binalar Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve İmar Müdürlüğü Kaçak İnşaat ekiplerince tek tek yıkılıyor.

Kırıkhan Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Kırıkhan Kaymakamlığı ve Kırıkhan Belediyesinin almış olduğu ortak karar doğrultusunda Kırıkhan ilçe merkezindeki eski, ekonomik ömrünü tamamlamış, çökme tehlikesi arz eden, ikamet edilmeyen, mal ve can kaybına neden olabilecek, aynı zamanda madde bağımlılığına yol açabilecek ve kötü alışkanlıkların kullanılmasına uygun, harabe...