kırşehir konut satışları

kırşehir konut satışları

2016'nın Ocak ayına göre konut satışlarında artışın olduğu Kırşehir'de bir ayda 273 konut satışı gerçekleşti...

Kırşehir’de konut satışları arttı!

2015 yılının 11 ayındaki rakamlara göre 2016 yılında konut satışları arttı, Kırşehir’de 233 konutun ilk satışı yapıldı… Kırşehir’de konut üreten firmalar satışların düştüğü için büyük sıkıntı içinde olduklarını bildirirken, satılan konutların çoğunun eski olduğuna dikkati çektiler.

Kırşehir'de Eylül'de 397 konut satıldı!

TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü Yunus Öz 2016 yılında satılan konutları açıkladı. Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kırıkkale ve Aksaray’ın bağlı bulunduğu TÜİK Bölge Müdürü öz, Kırşehir’de 397 konutun satıldığını söyledi.

Kırşehir'de konut satışları hız kesti!

Kırşehir'de inşaat sektöründe son yıllarda yaşanan parlak dönem piyasalardaki durgunluk sonucu zor günler yaşamaya başladı.

Kırşehir'de Haziran ayında 261 konut satıldı!

TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü 2016 yılı Haziran ayı konut satışlarına ilişkin verileri açıkladı. Kırşehir'de 2016 yılı Haziran ayı itibarı ile 76'sı ipotekli satış olmak üzere toplam 261 konut satışı gerçekleştirildi.

Kırşehir'de Mayıs ayında ipotekli 147 daire satıldı!

TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü Yunus ÖZ ''Türkiye'de 2016 Mayıs ayında 114 bin 800 konut satıldı. Mayıs ayında da konut satışı Kırşehir'de 296 olarak belirlendi.'' dedi.

Kırşehir'de üç ayda toplam 758 konut satıldı!

TÜİK verilerine göre, Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde'de yılın ilk 3 aylık döneminde 4 bin 860 konut satışı yapıldı... Bölgedeki konut satışlarında Kırıkkale bin 172 işlemle ilk sırada yer alırken, Nevşehir 758 satışla en az konutun satıld

Kırşehir'de konut fiyatlarında istikrar sağlandı!

Kırşehir'de satım-alım ile kiralama noktasında emlakta ne gerileme, ne de ilerleme olmadı. Genel seçimlerin ardından piyasanın her yönden canlanmasıyla emlakta da canlanma beklenirken, Kırşehir'de emlak fiyatlarında istikrarlı bir gidiş söz konusu.

Kırşehir'de konut fiyatlarının artması satışları etkiliyor!

Kırşehir Emlakçılar Odası Başkanı Zeynel Ekici, konut satışlarını değerlendirdi. Ekici, şehir merkezinde arsa fiyatların yüksek olmasının maliyetleri iki katına çıkartığını belirtti.

Kırşehir'de arsa satışları durma noktasında!

Hükümetin kurulmasındaki belirsizlik, Merkez Bankası'nın faizleri yükseltme ihtimalinin artması ve dövizdeki yükseliş nedeniyle, Kırşehir' deki emlak piyasasında yaprak kımıldamıyor.

Konut satışlarına ikinci el dopingi!

Konut piyasasında bazı gerçekler değişmiyor. Örneğin, faiz düşünce ipotekli satış ve devirlerin rekora koşması gibi. Peki ikinci elde gerçekleşen devirler nasıl açıklanır? İşte konut satışlarında detaylar...

Konut satışlarındaki hareketlenme sigorta sektörünü toparladı!

Türk sigorta sektörü geçtiğimiz yılı yüzde 19,3'lük büyüme ile kapattı. Uzmanlara göre bu artışın başlıca nedenlerinden biri konut satışlarındaki artış oldu.

İnşaat sektörü pandemide dijitalleşti konut satışları yüzde 11 arttı!

TÜİK verilerini derleyen proje veri ve talep bankası YapıRadarcom tarafından yapılan açıklamaya göre inşaat sektöründeki dijitalleşmenin de katkısıyla 2020'de konut satışları bir önceki yıla göre yüzde 11 arttı.

Konut satışlarına yabancı yatırımcı dopingi!

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye genelinde konut satışları 2020 Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,7 azaldı ve 112 bin 483 oldu. Konut satışlarında yabancı yatırımcının etkisi büyük oldu.

Konut satışları yüzde 42,6 arttı!

Pandemi sürecinin ardından gayrimenkul sektöründeki hareketlilik hız kesmiyor. Açıklanan TÜİK Ağustos konut satışları rakamlarına göre satışlar hızla artarken, 2020 yılı Ağustos ayında 170 bin 408 adet konut satıldı.

Konut satışlarındaki artış beyaz eşya sektörünü de etkiledi!

TÜRKBESD Başkanı Can Dinçer, beyaz eşya sektörünü düğün sezonu, düşük faizli tüketici kredisi fırsatı ve konut satışlarındaki artışın etkilediğini belirtti...

Konut satışlarındaki artış yeni yatırımları hızlandıracak!

Düşük kredi oranı ve kampanyaların etkisiyle konut satışlarında rekorların yaşandığını dile getiren sektör temsilcileri, yeni dönemde stokların erimesiyle yatırımların hız kazanacağını söylüyor.

Konut satışlarında tüm zamanların aylık rekoru kırıldı!

Temmuz ayında konut satışlarında 229 bin 357 adetle tüm zamanların aylık rekoru kırıldı. Kamu bankalarının düşük maliyetli destekleri de bugüne kadar görülen en yüksek ipotekli satış rakamını da getirdi.

Uygun kredi imkanlarıyla konut satışlarında rekor kırıldı!

Bankalar tarafından sunulan uygun kredi imkanlarıyla konut satışlarında rekor seviyeye ulaşıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye yeni bir başarı hikayesi yazacaktır" dedi.

Tasarrufa dayalı finansman sektöründen konut satışları için önemli adım!

Koronavirüs konut satışlarını bir süreliğine durma noktasına getirse de Türkiye’de konut satışları Haziran ayında yüzde 273 yükselerek 190 bin seviyelerine çıktı. Özellikle tasarrufa dayalı faizsiz finansman modelleri sundukları özel kampanyalar ile sektöre can suyu oluyor.

Konut satışlarındaki rekor artış tarihin en düşük faizleriyle geldi!

Mehmet Kalyoncu, “Konut satışlarındaki rekor artışta, kamu bankalarının tarihin en düşük faiz oranlarıyla sunduğu konut kredilerinin etkisi çok yüksek oldu. En önemlisi de hem vatandaşımız konut sahibi oldu hem de gayrimenkul sektörü zorlu bir dönemde büyük moral kazandı” diye konuştu. 

Konut satışlarında düşük faiz etkisini gösteriyor!

Konut kredisi faizlerinin 0.64'e düşürülmesi konut satışlarını etkiledi. Mayıs 2020'de ülke genelinde 50 bin 936 konut satıldı. Peki bundan sonra ne olacak? Haziran'da sektör canlanmaya devam edecek mi?

Konut satışları 1 ayda yüzde 19 arttı!

Nisan ayında 42 bin 783 ile tarihin en düşük seviyesine gerileyen konut satışları Mayıs'ta bir önceki aya göre yüzde 19.1 arttı ve 50 bini geçti. Kredi faizlerindeki düşüş sebebiyle Türkiye genelinde ipotekli konut satışlarında yüzde 23.9 artış yaşandı.

kırşehir konut satışları Haberi

kırşehir konut satışları

Geçen yıl Ocak ayına göre konut satışlarında artışın olduğu Kırşehir'de bir ayda 273 konut satışı gerçekleşti... 


2016 yılında yaşanan sıkıntılı süreçlere rağmen rekor konut satışları gerçekleşti. Konut satışlarındaki artışta uzun vadeli kredilerin katkısının büyük olduğu belirtilirken, Türkiye'de daire satışları Ocak 2017'de geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,8 artarak 95 bin 389 oldu. 


Son yıllarda durgunluktan dolayı piyasadaki sıkıntılar, 2017 yılı Ocak ayındaki verilerle umutlandırırken, ilimiz Kırşehir'de Bağbaşı'nın ardından Özbağ ve Boztepe'de de yapılması planlanan TOKİ konutlarının inşaat firmalarının satışlarını az da olsa etkilediği görülüyor. 


2017 yılı Ocak ajanda 97'si ipotekli, 176'sı diğer satışlar olmak üzere 273 konut satışı gerçekleşirken, 2016 yılı Ocak ayında toplam 201 konut satışının 60'ı ipotekli satışları, 141'i diğer satışları oluşturdu. 


120 KONUTTA İLK SATIŞ 

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2017...