Kocaeli Derince kentsel dönüşüm

Kocaeli Derince kentsel dönüşüm

Kocaeli Derince Araptepe mevkiindeki hazine arazisi üzerinde bulunan ekonomik ömrünü tamamlamış, gecekondular yıkılacak.

Kocaeli'deki sahra hastanesi inşaatında son durum ne?

Kocaeli Derince'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında 250 yatak kapasiteli sahra hastanesinin yapılacağı alanda çalışmalar sürüyor.

Kocaeli'nin kentsel dönüşüm araştırma raporu hazırlandı!

AKP Milletvekili İlyas Şeker, riskli yapıların kentsel dönüşüm sürecinde depreme dayanıklı olarak yenilenmesi gerektiğine dikkat çekti. Şeker, "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm araştırma raporunu hazırladı. Her yıl uluslararası deprem gerçeği ve kentleşme çalıştayını yapıyor" dedi...

Derince'de 125.1 milyon TL'ye kat karşılığı inşaat işi ihalesi!

Derince Belediye Başkanlığı, Kocaeli Derince Yenikent Mahallesi'nde kat karşılığı inşaat işi ihale edecek.

Kocaeli’de belediyelerin önceliği kentsel dönüşüm!

Kocaeli’nde meydana gelen 1999 deprem sonrasından deprem öncesi yapılan binaların kentsel dönüşümle yenileneceğini söyledi.

Derince'de 2.8 milyon TL'ye kat karşılığı inşaat işi ihalesi!

Derince Belediye Başkanlığı, Kocaeli Derince Yenikent Mahallesi'nde kat karşılığı inşaat işi ihale edecek...

Yenikent Kalıcı Konutları'ndaki 48 hak sahibi tapularına kavuştu!

Kocaeli Derince Yenikent Mahallesi'nde yer alan Yenikent Kalıcı Konutları’nda yaşayan 48 daire sahibinin, numaralarının yanlış olmasından dolayı yaşadıkları sorun giderildi. 48 daire sahibi tapularına kavuştu...

Kocaeli’de kentsel dönüşüm yardımı 995 TL oldu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından illere göre yapılacak olan kira yardımı tutarları açıklandı. Buna göre; Kocaeli’de kentsel dönüşüm kira yardımı ise 995 TL olarak açıklandı.

Kocaeli Hacıhazır'da kentsel dönüşüm için oylama!

Kocaeli Belediyesi, riskli alan ilan edilen Hacıhazır Mahallesi'nde kentsel dönüşümü vatandaşa soruyor. Mahallelinin dilekçeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletilecek.

Kocaeli Derince'de 4.6 milyon TL'ye 10 yıllığına kiralık iş yeri!

Kocaeli İli Derince Belediyesi Başkanlığı, Çenedağ Mahallesi, Denizciler Caddesi üzerinde bulunan iş yerini 10 yıllığına 4 milyon 600 bin TL'ye kiraya veriyor.

Kocaeli'de kentsel dönüşüm için temayül yoklaması yapıldı!

Gebze Belediyesi'nce halk meclisinde vatandaşlara kentsel dönüşüm ile ilgili temayül yoklaması yapıldı.

Emlak Konut, Kocaeli Derince projesini tasfiye etti!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Kocaeli Derince Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşım İşi ihalesi kapsamında inşa etmeyi planladığı projeyi tasfiye etti...

Kocaeli Derince Spor Salonu'nun inşaatı tamamlandı!

Kentteki çalışmalarına son sürat devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Derince İHL Spor Salonu'nun inşaatını tamamladı.

Kocaeli İsmetpaşa Stadı millet bahçesi oluyor!

Kocaeli Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, İsmetpaşa Stadı’nın bulunduğu arazinin millet bahçesine dönüştürüleceğini açıkladı.

Kocaeli Derince kentsel dönüşüm

Kocaeli Derince kentsel dönüşüm Kocaeli Derince kentsel dönüşümAraptepe Mevkii'nde yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları için büyük önem taşıyan 'riskli alan'kararı Resmi Gazete 'de yayınlanarak yürürlüğe girdi 


Derince Belediyesinin Yenikent Araptepe Mevkii'nde yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmalarında önemli bir aşamaya gelindi.


Alınan karar ile birlikte Araptepe'de oturan vatandaşların beklediği müjdeli haber gelmiş oldu. Kentsel dönüşüm süreci ile birlikte Araptepe mevkiindeki hazine arazisi üzerinde bulunan ekonomik ömrünü tamamlamış, gecekondular yıkılacak. Bu bölgeye depreme dayanıklı, otoparklı, sosyal ve yeşil alanlara sahip, modern ve estetik binalar kazandırılacak. 

Derince'de kentsel dönüşüm başlıyor


Mavi Kocaeli...