konut arz fiyat ilişkisi

konut arz fiyat ilişkisi

Konut sektörüne yönelik değerlendirme yapan Ekonomist Selçuk Geçer, konut sektöründe arz fazlalığına rağmen fiyatların arttığını dile getirdi.

Konutta arz talep dengeleri değişti!

Son zamanlarda kiralık konut arzı gitgide azalıyor. Talebin azalmaması ile beraber fiyatlar ise rekor seviyede arttı.

Kent merkezlerinde konutta arz eksikliği var!

Türkiye'de son zamanlarda konut arzındaki eksiklik gündemdeki yerini koruyor. Peki, sektörde son durum ne? En çok hangi bölgelerde arz eksikliği var? 

Konut arzı kira fiyatlarını ikiye katladı!

Konut stoğunun azalmasıyla birlikte kiralık ev bulmak bir hayli zorlaştırdı. Hal böyle olunca arz eksikliği kira fiyatlarının çıkmasına neden oldu.

Konut arzı kira ve satış fiyatlarını nasıl etkiledi?

Gayrimenkul sektöründe konut arzı satış ve kiralama fiyatlarını büyük ölçüde etkiliyor. EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı konutta talebin azalmasına rağmen arzın daha hızlı düşmesi nedeniyle ev fiyatlarının arttığını söyledi. 

En yüksek konut satış fiyatı Çeşme'de, kira Bodrum'da!

Yaşanan Kovid-19 salgını süreci, yıllardır en pahalı turizm kenti olarak bilinen Bodrum’daki konut fiyatlarının daha da artmasına sebep oldu. Çeşme konut satış fiyatında en yüksek bölge iken, kira bedeli en yüksek olan ise Bodrum oldu. 

Türkiye'de ortalama konut fiyatı 313 bin 986 TL oldu!

Pandemi sürecinin ardından gayrimenkul satışları en hareketli günlerini yaşıyor. Açıklanan TÜİK rakamlarına göre, Türkiye genelinde konut satışları geçen senenin Haziran ayına göre yüzde 209,7 artış gösterdi ve Türkiye genelinde ortalama konut satış fiyatı 313 bin 986 TL oldu.

Türkiye'de ortalama konut metrekare fiyatı 2 bin 329 TL!

Endeksa verilerine göre Mayıs ayı sonu itibarı ile Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 329 TL oldu...

İstanbul'da konut satış fiyatları arttı mı?

Koronavirüs salgını sonrası birçok bölgede konut fiyatları arttı. Peki İstanbul'da konut fiyatları ne oldu? İşte İstanbul’da talep edilen konut kira fiyatında artış yaşanan ilçeler...

Esenler'deki o daire fiyatıyla şaşırtıyor!

İcradan satışa çıkarılan arsa, daire, dükkan, tarla gibi gayrimenkuller yatırımcılar için kaçırılmayacak bazı fırsatlar sunuyor. İstanbul Esenler'de de satışa çıkarılan konut da fiyatıyla şaşırttı..

İstanbul’da konut fiyatına yüzde 7, kiraya yüzde 5 zam!

Konut piyasasındaki fiyat gelişmeleri değerlendiren Endeksa’nın analizlerine göre salgının etkisiyle İstanbul'da istenilen konut satış fiyatı yüzde 7, kira fiyatı ise yüzde 5 arttı. İstanbul'da istenilen güncel ortalama konut metrekare satış fiyatı 3.908 TL, kira fiyatı ise 18,51 TL’ye ulaştı.

Türkiye'de ortalama konut metrekare fiyatı 2 bin 291 TL!

Endeksa.com, TÜİK‘in açıkladığı 2020 Nisan ayı gayrimenkul verilerini inceledi. Endeksa verilerine göre Nisan ayı sonu itibarı ile ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 291 TL, ortalama metrekare kira 11,85 TL oldu...

Koronavirüs Türkiye'de konut fiyatlarını artırdı mı?

Koronavirüs sürecinde ülke genelinde talep edilen konut satış fiyatında yüzde 11, kira fiyatı yüzde 6 artış yaşandı. Büyük şehirlerden diğer şehirlere ve müstakil konutlara da talep artışı yaşanıyor...

Türkiye'de ortalama konut metrekare fiyatı 2 bin 229 TL!

Endeksa, Türkiye genelinde toplam konut stok adet ve konut pazarlama süreleriyle ilgili verileri yayınladı. Buna göre, Türkiye'de toplam konut stok adedi 938 bin 474, ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 229 TL oldu.

konut arz fiyat ilişkisi Haberi

konut arz fiyat ilişkisi


Ekonomist Selçuk Geçer bir programda konut sektörüne yönelik açıklamalarda bulundu. Milli Gazete'de yer alan habere göre; Geçer konut sektöründe manipilasyon olduğunu dile getirdi. Geçer açıklamasında şı detayları aktardı: 

"Aynı konut sektöründe olduğu gibi bir arz fazlalığı var Türkiye'de. Konut sektörü neredeyse durmuş durumda ve buna rağmen konut fiyatları almış başını gidiyor. Çünkü korkunç bir manipülasyon var. Konut sektöründe korkunç bir balon oluşturuyorlar. Bu balon patladığında da her zaman olduğu gibi küçük yatırımcı büyük zararlar etmeye devam edecek. Keza bunu borsada da görüyoruz ve görmeye devam edeceğiz."

Konut alacaklar dikkat! Yeni uygulama hayata...