Konut destek paketi 2021

Konut destek paketi 2021

Devlet, ev sahibi olmak isteyen ve 3 yıl boyunca düzenli birikim yapan vatandaşlara 25 bin TL'ye kadar hibe desteği sağlıyor. Peki konut hesabı nedir? Konut hesabından hangi evler için yararlanılır? İşte merak edilenler...

Konut alacaklar dikkat! Devletten 33 bin TL destek!

Devlet tarafından ilk defa konut sahibi olacakları desteklemek için başlatılan konut hesabı uygulamasındaki asgari ödeme tutarı, her yıl yeniden değerleme oranına göre yükseltiliyor. Peki konut hesabı nedir? İşte detaylar...

Konut hesabı 2021!

Devlet, ilk kez ev sahibi olmak isteyenlere destek veriyor. Peki konut hesabı uygulamasına 2021 desteği ne kadar? İşte konut hesabı 2021 destek oranı... 

İnşaat sektörü konut açığı için destek bekliyor!

Konutta talep ciddi oranda artmasına rağmen emtia fiyatları ve faiz oranları nedeniyle konut üretiminde hareketlilik durdu. Sektör temsilcileri konut açığı olacağını belirterek destek talep ediyor.

İşletmelere müjde! Ciro kaybı desteği Resmi Gazete'de yayımlandı!

Yiyecek ve içecek sektöründeki işletmelere yönelik yeni bir destek paketi yürürlüğe kondu. Resmi Gazete'de yayımlanan "ciro kaybı desteği" ile birlikte, pandemi sürecinin ekonomik açıdan sert etkilerini azaltmak ve işletme sahiplerini rahatlatmak amaçlanıyor.

Erzurum Büyükşehir'den esnafa kira desteği!

Kovid-19 salgını sebebiyle zor günler yaşayan esnafa Erzurum Büyükşehir Belediyesinden yardım destek paketi geldi. Belediyeye ait tüm iş yerlerinde meclis kararı ile indirim yapılmasına karar verildi.

Emlak danışmanlarından hükümete esnaf paketi çağrısı! 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından pandemi dolayısıyla zor günler geçiren esnaf ve sanatkarlara yönelik  esnaf destek paketi açıklanmıştı. Emlak danışmanları konuyla ilgili emlakçılara yönelik de destek paketlerinin artırılmasını bekliyor. 

Esnaf destek paketini yorumladı: Kira desteği memnuniyet verici!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve içinde 5 milyar TL'yi bulan hibenin de bulunduğu destek paketi, olumlu karşılansa da kapsamı konusunda eleştirilere neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kira stopajı açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, "Biz KDV indirimi, destek paketi, kira stopajının yarıya düşürülmesi gibi somut adımlarla sanatçılarımıza sahip çıktık." dedi.

748 bin esnaf 18,6 milyar lira kredi kullandı!

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında çıkarılan Esnaf Destek Paketi ile Halkbank aracılığı ile şimdiye kadar 747 bin 801 esnaf ve sanatkar, toplam 18 milyar 526 milyon lira kredi kullandı.

Kamu bankalarından KOBİ'lere destek paketi!

Reel sektöre sağladıkları desteği pandemi döneminde de kesintisiz olarak sürdüren kamu bankaları, KOBİ'lere yönelik 100 bin liraya kadar Mikro İşletmeler Destek Paketini hayata geçirdiğini duyurdu.

0.64 faizli konut kredisi bitti mi?

Kamu bankalarının başlattığı avantajlı konut kredisi paketi kapsamında sıfır ve ikinci el konutlar için uygulanan faiz oranlarında yeni düzenleme yapıldı. Peki 0.64 faizli kredi başvuruları ne zaman bitiyor? İşte konut kredisine ilişkin detaylar...

500 bin TL'lik konut kredisinin aylık taksitleri ne kadar oldu?

Kamu bankalarının başlattığı avantajlı konut kredisi paketi kapsamında sıfır ve ikinci el konutlar için uygulanan faiz oranlarında yeni düzenleme yapıldı. Sıfır konutlar için faiz oranı yükseltildi. Peki 500 bin TL'lik konut kredisinin aylık taksitleri ne kadar oldu?

Esnafa sağlanan kredi desteği 17 milyar lirayı aştı!

Ticaret Bakanı Pekcan, Halkbank tarafından sunulan "Esnaf Destek Paketi" çerçevesinde sağlanan işletme kredisinden 700 bin esnafın yararlandığını belirterek, kullandırılan kredi tutarının 17,2 milyar liraya ulaştığını bildirdi.

Konut kredisi faiz oranları Temmuz 2020'ye nasıl başladı?

Kamu bankaları (Ziraat, Halkbank, Vakıfbank) tarafından başlatılan Cumhuriyet tarihinin en düşük faizli kredi destek paketi sonrasında konut satışları patladı. Peki konut kredisi faiz oranlarında son durum ne oldu?

Türkiye Finans'tan konut finansmanı paketi!

Türkiye Finans, normalleşme dönemine girilmesiyle beraber İyi Kararlar Destek Paketi’ni hayata geçirdi.

Konut destek paketi 2021 Haberi

Konut destek paketi 2021

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşar belirli bankalara giderek konut hesabı açabiliyor. Açılan 'Konut hesabı' üzerinden düzenli olarak para yatıran vatandaşlara 25 bin TL'ye kadar hibe desteği sunuluyor.

Devlet katkılı konut hesabı için başvurular 2021'de de yapılacak. Bu devlet desteği herhangi bir gelir koşulu olmadan sunulan yardımlardan uzun süreli ev alım planlamalarında geçerli sayılıyor. 

Hesap ile devlet, vatandaşın hem birikim yapmasını ve ev sahibi olmasını olması için sağlamayı amaçlıyor. Uygulama ile konut stoklarının eritilmesi de hedefleniyor. 

Konut hesabında yapılacak birikim en az 3 yıl olmalı. Devlet tarafından 36 ay birikim yapan vatandaşlara hise detseği verilecek. Verilecek destek 25 bin TL'ye kadar ulaşıyor. 

Ev alacak olanlara sunulan konut hesabı desteği uzun vadeli bir destek türü. Vatandaşlar, kendilerine, devletin anlaşması olduğu bankalardan konut hesabı açıp birikimlerini...