konut fazlası

konut fazlası

Ant Yapı, Cengiz, Enka, İhlas, Kalyon, Limak, Polimeks, Rönesans ve Soyak’ın da üyesi olduğu Türkiye Müteahhitler Birliği’nin nisan raporuna göre, bu sene 900 bin civarında ev oturulabilir izni alacak ancak 580 bini satılacak.

Konut fazlası oluştu kiracılık tarih oluyor

TÜİK verilerine göre İstanbul'da arz fazlası 180 bin konut olduğunu belirten İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Sabri Ateş, istikrarın sürmesi halinde İstanbul'da kira sorununun tarih olacağını öne sürdü.

Devlet konut krizine el koyuyor!

Hükümet, satılmayı bekleyen yaklaşık 3 milyon adet konut için düğmeye bastı. 2020'de oluşturacak sistemle hangi bölgede ne kadar arz fazlası konut olduğu ortaya çıkarılacak...

Arz fazlası konut stoku müteahhitleri zor durumda bıraktı!

Yeniçağ Gazetesi’nde köşe yazarı olan Esfender Korkmaz bugünkü yazısında, konut sektöründeki arz fazlası üretimi ele aldı…

Şekib Avdagiç: Konut finansmanında yeni modele geçmeliyiz!

İnşaatta, sektörün kendi yol haritasını görememelerinden kaynaklı eksiklikler ve yanlışlıklardan dolayı bir arz fazlası oluştuğunu söyleyen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Türkiye’de inşaat finansmanında, konut finansmanında yeni modele geçmeliyiz." dedi.

Ankara'da 100 binin üzerinde konut fazlası var!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, Ankara'da 25 milyon nüfusa yetecek kadar alanın imara açıldığını ve 100 binin üzerinde konut fazlası bulunduğunu ifade etti...

Konut sektörü orta gelir grubuna yönelik proje üretecek!

TUİK İnşaat Maliyet Endeksi verileri açıklandı. Sektör temsilcileri tarafından, konut sektörünün özellikle orta gelir grubuna yönelik projelere daha fazla ağırlık verilmesi, üretim fazlası sorunun çözülmesi bekleniyor.

İstanbul'da konut fazlası var mı?

Yenigün Gazetesi köşe yazarı Ali Can Seven bugünki yazısında İstanbul'daki konut ortalamasını değerlendirdi. İşte, Ali Can Seven'in yazısı...

Adana Yüreğir'de konutların yüzde 80'ninden fazlası ruhsatsız!

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kentsel dönüşümün dünyanın en zor işlerinden biri olduğunu Yüreğir'deki konutların yüzde 80'ninden fazlası deprem yönetmenliğine uygun olmayan ve ruhsatsız yapılardan oluşan konut olduğunu belirtti.

Konut sektöründe balon var mı?

Fiyatlar şişiriliyor, arz fazlası var, arsa kıtlığı, konut üretimi arttı talep yok, fiyatlar düşecek.. Yıllardır tartışılan "Konutta balon var mı?" sorusuna sektör temsilcilerinin yanıtları şöyle...

Mevlüt Açıkgöz: Sosyal konut açığı sürüyor!

Konutta arz fazlası olduğuna yönelik görüşlerin tam anlamıyla doğru olmadığını belirten Tamer İskele ve Kalıp Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Açıkgöz, mavi yakalı çalışanların sadece yüzde 5’inin konut sahibi olduğuna işaret etti.

Markalı konutların yüzde 55'ten fazlası 80 metrekareden küçük!

EVA'nın "2015 İstanbul Markalı Konut Araştırması", yenilenen konutlarda metrekarelerin küçüldüğünü gözler önüne seriyor. Araştırmaya göre markalı konut projelerinin yüzde 55'ten fazlası 80 metrekareden küçük dairelerden oluşuyor.

DKY Kartal'da yılbaşı fırsatının bir tık fazlası!

"DKY Kartal'da yılbaşı fırsatının bir tık fazlası" sloganıyla tanıtılan projede 331 adet konut ve ticari birimler bulunuyor. Proje 22 bin metrekarelik arsa alanı üzerinde inşa ediliyor.

Kent Konut’a engelli istihdam plaketi!

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle “Kariyerimde Engel Yok” etkinliğinin 6.'sı gerçekleştirildi. Etkinlikte bünyesinde istihdam fazlası engelli çalıştıran Kent Konut’a da plaket verildi.

Samsun'da konut fazlası var mı?

KENTİMİZ Samsun, yıllar öncesi şehirleşme anlayışımız gereği doğubatı istikametinde gelişme mehilindeydi.. Bunda en önemli faktör Atakum'un, Samsun'un yeni yüzü, sayfiye ve turizm merkezi olarak öne çıkması kabul edilebilirdi..

konut fazlası

konut fazlası konut fazlası

Ant Yapı, Cengiz, Enka, İhlas, Kalyon, Limak, Polimeks, Rönesans ve Soyak’ın da üyesi olduğu Türkiye Müteahhitler Birliği’nin nisan raporuna göre, bu sene 900 bin civarında ev oturulabilir izni alacak ancak 580 bini satılacak. Gerisi önceki yıllarda olduğu gibi stoklara eklenecek. Nitekim 2014’te de 767 bin konut ‘oturulabilir’ izni almış, ancak 541 bini satılmıştı. 2013’te de tamamlanan her 100 konutun 73’ü satılabilmişti.


Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Nisan 2015 raporuna göre bu sene 900 bin konut tamamlanıp ‘oturulabilir’ izni alacak. Ancak sadece 580 bininin satılabileceğini öngören TMB yönetimi, geriye kalan 320 bin ‘sıfır’ dairenin ülkedeki konut stoklarına ekleneceğine dikkat çekti. Nitekim 2014’te de 767 bin konut ‘oturulabilir’ izni almış, ancak 541 bini satılmıştı. Geçen sene tamamlanan her 100 konutun sadece 71’i satılabilmişti.  2013’te...