Konut finansmanı oranları

Konut finansmanı oranları

Konut kredisi faiz oranlarıyla ilgili konuşan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, Finansmanın kolaylaşması ile gayrimenkullerinin fiyatını yükselten ve satış fırsatını tepen mal sahiplerinin daha uzun süre beklemek zorunda kalacağını söyledi.

Konut finansmanı oranları aylık 0.87’ye düştü!

Bankaların konut kredisi faizleri yükselmeye başlamışken Türkiye Finans’tan bir indirim müjdesi geldi. Banka kampanyalı konut finansmanı kar payı oranlarını yüzde 0.87’ye indirdi...

En düşük konut kredisi faizi hangi bankada?

Bankalarının taşıt-ihtiyaç konut kredisi faiz oranları açıklandı. İşte ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarının yakından ilgilendiği bankalarının konut kredisi oranları listesi...

Gayrimenkul ve konut fonları kurumlar vergisinden muaf!

Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 5’inci maddesi kapsamında konut finansmanı fonları ile varlık finansmanı fonlarının kazançları ve gayrimenkul yatırım fonları veya ortaklıklarının kazançları istisna sayılıyor. 

Konut finansmanı zorlaştı!

Konut kredisi faiz oranlarıyla ilgili konuşan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, Finansmanın kolaylaşması ile gayrimenkullerinin fiyatını yükselten ve satış fırsatını tepen mal sahiplerinin daha uzun süre beklemek zorunda kalacağını söyledi.

Konut kredisinde faiz oranları değişti mi?

Kamu bankaları ikinci el konut faiz oranları kampanyasında değişikliğe gitti. Faiz oranı 0,79'a yükselirken, vade kısaldı, ödemesiz dönem de sona erdi. 

İpotek finansmanı kuruluşlarına 'konut finansmanı fonu' izni!

Türkiye’nin ilk ipotek finansmanı kurumu olan Birleşik İpotek Finansmanı AŞ, borçlanma aracı ihracına hazırlanırken önemli bir düzenleme geldi. Borçlanma araçları için artık ihraç tavan limiti uygulaması kaldırıldı. 

Kuveyt Türk’ten ilk 24 ayı ödemesiz 180 aya varan vadeyle konut finansmanı!

Kuveyt Türk, yaptığı anlaşma kapsamında Emlak Konut GYO’nun satışa çıkardığı konutlarda yüzde 10 indirim fırsatı sunulacak ve 24 aylık ödemesiz dönemin müşterilere herhangi bir maliyeti olmayacak.

Avantajlı konut kredisinde şartlara dikkat!

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, konut kredisi kullanacak olan gerçek kişilerin dikkat etmesi gereken hususları anlattı. Özelmacıklı, avantajlı konut finansmanı çerçevesinde banka sayısının da arttığını sözlerine ekledi.

Mayıs 2020'de konut kredisi faizleri ne oldu?

Konut kredisi faizlerinde indirim fırsatları devam ediyor. Konut kredisi faiz oranları vatandaşlar tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Peki güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte bankaların konut kredisi oranları...

Konut sahipliği oranları düşüyor, kiracılık artıyor!

Gayrimenkul Değerleme AŞ Özel Projeler Departmanı Yöneticisi Berk Ünsal, "hem oturum hem de yatırım/birikim amacıyla yapılan konut alımlarının azaldığını gösteriyor" dedi.

Kuveyt Türk'ten konut kredisi faizlerine 6 baz puan indirim!

Kuveyt Türk Bankası konut finansmanı kar payı oranlarını indi. Banka ikinci el konutta en uygun finansman oranını sunmaya başladı.

Türkiye Finans Bankası'nın konut finansman oranları düştü!

Türkiye Finans Bankası konut finansmanı kar payı oranlarında büyük bir indirime daha gitti. Banka ikinci el konutlarda en uygun konut kredisine ortak oldu.

Kuveyt Türk'ün konut finansmanı oranları yüzde 0.94’e indi!

Kuveyt Türk Bankası konut finansmanı kar payı oranlarını düşürdü. Bankanın konut finansman oranları yüzde 0.94’e indi.

İkinci el evlerde konut kredisi faizleri 0.89’a indi!

Küresel ekonomi yeni tip coronavirus (Covid-19) nedeniyle oldukça olumsuz seyretmesi, yurt içinde döviz kuru ve kredi riskinin artmasına rağmen konut kredisi oranları düşmeye devam ediyor. İkinci el evlerde kredi faiz oranı yüzde 0.89’a geriledi.

Konut finansmanı oranları

Konut finansmanı oranları Konut finansmanı oranları

Kamu bankalarında konut kredilerinde kredi tutarları düştü ve faiz oranları yükselme eğilimine girdi. Temmuz ayının ardından 261 milyar 763 milyon liraya ulaşan konut kredisi hacminde artık finansman zora girdi. 

Konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı “Kamu bankalarında birinci el konutlar için kredi faiz oranı yüzde 0,87’ye yükselirken, ikinci el konutlar için konut kredisi aylık yüzde 0.99’a yükseltildi. Kredi tutarlarında ise İstanbul, Ankara ve İzmir’de kredi tutarı azami 500 bin lira, diğer illerde ise 300 bin lira ile sınırlandırıldı. 1. Elde vade sınırı 120 ay ile sınırlandırılırken, 2. Elde 180 ay vade imkanı ise devam ediyor. Gerek birinci el gerekse ikinci elde 12 aya kadar ödemesiz dönem uygulamasına son verildi” ifadelerini kullandı. 

Fiyat Yükselten Satıcılar Şimdi...