konut fiyatlarının yükseldiği iller

konut fiyatlarının yükseldiği iller

Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle hazırlanan, 62 il, 221 ilçe ve 1083 mahalleyi kapsayan REIDIN Emlak Endekslerine göre inşaat sektörünün büyüme potansiyeli devam ediyor.

Konut fiyatlarının en çok arttığı il hangisi?

Bir yıllık sürede satılık konut fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında yüzde 53,5 ile Gaziantep geldi...

Hong Kong’da konut fiyatlarının yüzde 10 düşmesi bekleniyor!

Birkaç aydır devam eden protestolar nedeniyle dünyanın en pahalı konutlarının bulunduğu Hong Kong’da konut fiyatlarının yüzde 10 düşmesi beklenirken

Konut fiyatlarının en fazla düştüğü ülke Türkiye oldu!

IMF verilerine göre, dünyada reel konut fiyatlarının yıllık bazda en fazla düştüğü ülke yüzde 14.44’lük oranla Türkiye oldu. 

Konut fiyatlarının en yüksek olduğu 5 il!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa'nın güncel verilerine göre Türkiye genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatlarının yüksek olduğu iller açıklandı. 

Türkiye konut fiyat artışında dünya şampiyonu!

2010 ile 2017 yılları arasında 39 ülke baz alınarak yapılan araştırmaya göre, konut fiyatlarının en fazla yükseldiği ülkenin yüzde 106,8 ile Türkiye olduğu belirlendi.

Konut fiyatlarının en çok arttığı ülkeler!

Uluslararası Para Fonu (IMF), dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı ve en fazla düştüğü ülkeleri sıraladı

Türkiye konut fiyatı artışında 7 yıldır dünya zirvesinde!

39 ülkenin yer aldığı araştırmaya göre, 2010 yılından bu yana konut fiyatlarının en fazla yükseldiği ülke yüzde 106,8’lik artışla Türkiye oldu...

İzmir dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı 2'nci şehir oldu!

Knight Frank raporuna göre; İzmir, dünyada konut fiyatlarının en çok arttığı ikinci şehir oldu. İzmir'de konut fiyatları bir yılda yüzde 18,5 arttı...

İşte konut fiyatlarının en çok arttığı ülkeler!

IMF’nin hazırladığı rapora göre 2017 yılının ikinci çeyreğinde konut fiyatlarının en çok yükseldiği ülke yüzde 18.7'lik artışla Hong Kong oldu.

İstanbul'da konut fiyatlarının en ucuz olduğu 5 ilçe!

İstanbul'da Esenyurt'un ardından Arnavutköy'de ucuz konutun yeni adresi oldu. Bölgede dairelerin ortalama fiyatı 217 bin TL'den başlıyor. İşte İstanbul'da konut fiyatlarının en ucuz olduğu 5 ilçe...

Ali Ağaoğlu: Konut fiyatlarının düşmesini beklemek hayal!

Ağaoğlu Çekmeköy Park projenin lansmanında konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu "Konut fiyatlarının düşmesi hayal" şeklinde açıklamada bulundu.

Konut fiyatları en çok Çankırı'da arttı!

''REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi" ve "REIDIN Emlak Endeksi" ağustos ayı sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre, konut fiyatlarının en fazla yükseldiği şehir Çankırı oldu.

Konut fiyatları en çok Sırbistan'da arttı!

IMF Küresel Konut İzleme Raporu açıklandı. Rapora göre, 2017'nin ilk çeyreğinde konut fiyatlarının en çok yükseldiği ülke yüzde 19.5'luk artışla Sırbistan oldu.

konut fiyatlarının yükseldiği iller Haberi

konut fiyatlarının yükseldiği iller

Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda bulunan inşaat sektörünün nabzını ölçen ve Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle hazırlanan, 62 il, 221 ilçe ve 1083 mahalleyi kapsayan REIDIN Emlak Endekslerine göre inşaat sektörünün büyüme potansiyeli devam ediyor. Türkiye İş Bankası Bireysel Krediler Müdürü Recep Haki, REIDIN ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından hazırlanan emlak endeksleri ile ilgili “REIDIN tarafından hazırlanan endekslerin ülkemizde konut inşaat sektörünün potansiyelini değerlendirmede bir ayna görevi gördüğünü düşünüyoruz, bu sebeple, sektörün bankacılık ayağına önemli ölçüde yön veren bir kuruluş olarak endekslerin hazırlanmasına katkı sunmaktan memnunuz” dedi.


Türkiye İş Bankası desteği ile hazırlanan REIDIN Emlak Endeksleri Nisan ayı raporunda öne çıkan noktalar:


Türkiye’nin en büyük 7 şehrinde geçen yılın Nisan ayına göre satılık konut fiyatları en çok yükselen il...