13 / 08 / 2022

Konut kredilerine yeni düzenleme mi gelecek

Konut kredilerine yeni düzenleme mi gelecek

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Ümit Leblebici, "Konut kredilerinin menkulleştirilmesi ve tekrar satılması konuşulan şeyler. Bunun için düzenleme yapılması gerekli." dedi.

Emlak Konut GYO Yeni Fikirtepe satışta! 18 etapta 10 bin yeni konut geliyor!

Güvenli, konforlu evleri; sosyal alanları, parkları, bahçeleri, caddeleri, geniş bulvarlarıyla dikkatleri çeken Emlak Konut GYO Yeni Fikirtepe projesi satışa sunuldu. İşte Emlak Konut GYO Yeni Fikirtepe projesiyle ilgili merak edilen tüm ayrıntılar...

BDDK’dan konut kredilerine ilişkin yeni karar açıklandı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu konut kredilerine dair yeni bir karar aldığını açıkladı. İşte BDDK’nın konut kredilerine ilişkin aldığı kararın ayrıntıları!

Emlak Konut GYO Yeni Fikirtepe projesi 10 soruda tüm detaylarıyla!

Emlak Konut GYO'nun yeni projesi Emlak Konut GYO Yeni Fikirtepe'nin tüm detayları belli oldu. İşte Emlak Konut GYO'nun yeni projesi 10 soruda tüm detaylarıyla!

Emlak Konut GYO Yeni Fikirtepe'de ön talep başladı! Fikirtepeye 10 bin yeni konut geliyor!

Emlak Konut GYO Yeni Fikirtepe'de ön talep süreci başladı. Toplam 11 bin bağımsız bölüm yer alacak proje, 18 etap halinde hayata geçirilecek...

Emlak Konut GYO Batıyakası projesiyle 611 konut geliyor! Yeni proje!

Yeni projeler için start veren Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kartal'da hayata geçireceği Batıyakası projesiyle 611 yeni konut inşa edecek.

Yıldızlar İnşaat'tan Kartal'a 611 konut geliyor! Yeni proje!

Yeni projeler için düğmeye basan Yıldızlar İnşaat, İstanbul Kartal'da 611 yeni konut inşa edecek. Projede konutların yanı sıra 45 adet ticari alan da yer alacak.

Emlak Konut GYO Çınarköy Evleri'yle 1.915 konut geliyor! Yeni proje!

Yeni projeler için düğmeye basan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Çekmeköy'de 1.915 yeni konut inşa edecek.

​​​​​​​Konut kredisi faiz oranları yeni haftaya nasıl başladı?

Konut kredisi ile ev alacak olan vatandaşlar en uygun konut kredisini veren bankayı araştırmaya devam ediyor. Peki konut kredileri yeni haftaya nasıl başladı? İşte detaylar..

Değerli konut vergisinde yeni dönem başladı!

Emlak vergisinde yeni dönem olan 'değerli konut vergisi' uygulaması başladı. Taşınmazın değeri 5 milyon 227 bin TL'den fazla olan mülk sahipleri değerli konut vergisi ödemeye başlayacak. 

Konut kredisi hesaplamasında yeni dönem! 

Bankalar 2021 bahar ayları için konut kredisinde yeni kredi fırsatlarını açıkladı. Yeni kampanya dahilinde 200 bin TL'ye kadar kredi çekerek 120 ay vade ile ödeme imkanı sunuluyor. Konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar yeni faiz oranları hesaplamalarını araştırıyor. 

Faizsiz konut sisteminde yeni dönem!

Faizsiz konut ve taşıt sistemine düzenleme ve denetim getiriliyor. Yeni düzenlemeyle şirsgari sermayesi 100 milyon TL olarak belirlendi. Fon havuzunda bulunan para ise amacı dışında kullanılamayacak. Müşteriye 14 gün içinde cay hakkı tanınacak. İşte detaylar...

Emlak Konut GYO yeni şirket kurdu! 

Emlak Konut Asansör Sistemleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Ataşehir'de 50 milyon TL sermaye bedeli ile Ertan Keleş, Hakan Gedikli, Nurettin Şam, Selçuk Aydemir, Banu Aslan Can, Tufan Büyükuzun ve Hicran Çakmak ortaklığında kuruldu.

6 soruda Değerli Konut Vergisi!

Değerli Konut Vergisi, yeni ve daha az mükellefi kapsayan haliyle yürürlüğe alındı. İşte 6 soruda Değerli Konut Vergisi...

Konut kredilerine yeni düzenleme mi gelecek Haberi

Konut kredilerine yeni düzenleme mi gelecek

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Ümit Leblebici, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde AA muhabirinin bankacılık sektörü, Türkiye ekonomisi ve TEB'e ilişkin soruları cevapladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Türk bankacılık sektörünün sendikasyon kredilerini yenilemede sorun yaşamayacağını belirten Leblebici, "Türkiye'nin dış ticaret hacmi artıyorsa, size sendikasyon kredisi veren muhabir bankalarla olan ilişkiniz de artıyor demektir. İhracat ve ithalatta bir para akımı var. Bu kendi başına bir iş. Para akımını kaybetmek istemeyecek olan muhabir bankalar sendikasyon ilişkilerini devam ettirecektir. İşin matematiği budur. Ticaret hacminde daralma yok. O nedenle sendikasyon pazarında Türk bankacılık sistemi çok sıkışmaz. Sendikasyonları kapatmamalıyız. Bankacılık sektörü içeride toplayabildiği bütün mevduatı/kaynağı fazlasıyla krediye çevirmiş durumda. Ekonominin finansmanını devam ettirmek için içeride de kaynak büyümesi lazım." diye konuştu.

"Büyük firmaların kredilerini yeniden...