konut kredisi ara ödeme yapmak mantıklı mı

konut kredisi ara ödeme yapmak mantıklı mı

Konut kredilerinde erken kapama ya da ara ödeme istendiği zaman kalan vade 36 ayı geçmeyen durumlarda, kalan tutarın yüzde 1'i kadar erken ödeme komisyonu bulunuyor. Peki, konut kredisinde ara ödeme yapmak kazanç sağlar mı?

Konut kredisi faiz oranlarındaki indirimler yeniden hızlanacak mı?

Bankaların konut kredisi faiz oranları Suriye operasyonlarına karşılık ABD’den gelen yaptırımlar ve döviz kurun yükselmesi ile yaklaşık 4 aydır seri halde devam indirimlerine ara verdi. Peki konut kredisi faiz oranları yeniden düşmeye devam edecek mi?

Konut kredisi faiz oranları için kritik günler!

Bankaların konut kredisi faiz oranları için kritik günler içindeyiz. Barış Pınarı Harekatı’nda tanınan 120 saatlik süre dün gece saatlerinde sonra erdi. Operasyona ara verilmesiyle düşüşe geçen dolar tekrar yükselir mi?

Garanti Bankası özel ödemeli konut kredisi!

Garanti Bankası, 240 ay vadeye kadar sabit faizli ve istenilen tutarda ara ödeme yapabilme olanağı sunan Özel Ödemeli Konut Kredisi kullandırıyor. 

TEB’den Molalı Konut Kredisi!

TEB düzenli olarak gerçekleştirilen konut kredisi geri ödemelerine ara verebilme fırsatı sunuyor. İşte TEB’in Molalı Konut Kredisi detayları…

Konut kredisi ara ödeme cezası var mı?

Konut kredisi kullanan tüketiciler kimi zaman ara ödeme yapmak isteyebiliyor. Peki, konut kredisi ara ödeme yapılabilir mi? Konut kredisi ara ödeme cezası var mı?

Konut kredisi ara ödeme cezası!

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olan kimseler, ödeme sürecinde ara ödeme yapmak isteyebiliyor. Peki, konut kredisi ara ödeme nasıl yapılır? Konut kredisi ara ödeme cezası ödenir mi?

Konut kredisinde ara ödeme yapılabilir mi?

Hali hazırda konut kredisi ödemeleri devam eden tüketiciler kredilerinde ara dönemde toplu bir ödeme yapmak isteyebiliyor. Peki, konut kredisinde ara ödeme yapılabilir mi? İşte yanıtı..

HSBC konut kredisi faiz oranları Ağustos 2014!

HSBC konut kredisi faiz oranları Ağustos 2014 için belirlenen oranlara göre 0-120 ay arasında yüzde 1,25 olarak uygulanıyor. Ayrıca erken ödeme ve ara ödeme kolaylıkları sunuluyor.

Üç banka konut kredisi faiz oranını yükseltti!

Bu hafta üç bankanın konut kredisi faiz oranı yükseldi. Diğer bankaların faiz oranlarında ise değişiklik olmadı

Garanti Bankası en çok konut kredisi veren banka!

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen: 'Türkiye"nin en çok konut kredisi veren bankasıyız. Bölgesel büyüme  planlarımız doğrultusunda Romanya"da ilk 10 banka içinde yer alma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz' dedi  

Konut kredisi faiz oranlarında yükseliş sürüyor!

Bu hafta üç banka konut kredisi faiz oranlarını yükseltirken iki banka da faiz oranlarında indirim yaptı...

Konut kredisi faizleri bu hafta ne durumda

Konut kredisi faizlerinde bu hafta üç bankada yükseliş görülürken iki banka da indirim yaptı...

Halkbank 36 ay vadede yüzde 0.74 faizle konut kredisi veriyor!

Halkbank Uğurlu Tüketici ve Konut Kredisi başlattı. Kampanya kapsamında konut kredisi yüzde 0.74, tüketici kredisi yüzde 0.70'ten başlayan faiz oranıyla kullandırılıyor  

konut kredisi ara ödeme yapmak mantıklı mı Haberi

konut kredisi ara ödeme yapmak mantıklı mı

Konut kredisi çeken vatandaşlar bazen krediyi erken kapamak ya da ara ödeme yapmak isteyebiliyor.

Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre; konut kredilerinde erken kapama ya da ara ödeme talep edildiğinde vade 36 ayı aşmayan durumlarda, kalan tutarın yüzde 1'i kadar, kalan vadesi 36 ayı aşan kredilerde ise kalan tutarın yüzde 2'si kadar komisyon alınıyor. Peki konut kredisinde ara ödeme yapmak kazanç sağlar mı? Maliyet ve kazanç hesabı yaptırılmalı mı?

Ara Ödeme Yapsam?

Soru: 10 yıl vadeli 200 bin TL konut kredisi çektim daha 6 ay oldu. Şimdi 100 bin ara ödeme yapıp vadesini düşürmek istiyorum bir zararı olur mu?

Cevap: Konut kredilerinde erken kapama ya da ara ödeme istendiği zaman kalan vade 36 ayı aşmayan durumlarda, kalan tutarın yüzde 1'i kadar, kalan vadesi 36 ayı...