Konut kredisi nedir, nasıl çekilir?

Konut kredisi nedir, nasıl çekilir?Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların imdadına yetişen konut kredisi ile ilgili araştırmalar tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlar konut kredisi almadan önce konut kredisi ile ilgili merak edilenleri araştırıyor. Peki konut kredisi nasıl çekilir? İşte detaylar.. 


Gerçek kişilere, yeni ya da kullanılmış husust alımlarının kolaylaşılması için satın alıncak husustun ipoteği alarak veya satış vaadi sözleşmesine bağlı olarak garantörlü/iyi niyet mektubu teminatı ile verilen krediler konut kredisi olarak isimlendiriliyor. Takvim'de yer alan habere göre;  hem de sahip olunan husust kredisi borcunun daha ideal faiz ve vade koşulları ile değiştirilmesini sağlamak üzere diğer bir bankaya taşınarak Konut Kredisi kullanılması  da mümkün oluyor. Bu krediler Konut Kredisi Borç Transferi ve Yeniden Yapılandırma Kredisi olarak da tanınan Refinansman kredi olarak adlandırılır. 

Hangi evraklar gerekli?

-Kimlik yada kimlik yerine geçen bir belge (pasaport, ehliyet)
-İkametgah belgesi
-Maaş bordrosu yada kendi işini yapanlar için vergi levhası
-Kat mülkiyeti yada irtifak tapusu
-Yapı kullanım izin belgesi yada inşaat ruhsatının kopyası
-Başvuru formu

Konut kredisi nedir, nasıl çekilir?

Konut kredisi başvurusunda doldurulan formda kişilerden istenen bilgilerden bazı işe şu şekilde:

-Kimlik bilgileri
-Telefon
-Adres
-Meslek durumu
-Eğitim durumu
-Askerlik durumu
-Kiracı ya da ev sahibi bilgisi

Konut kredisi nedir, nasıl çekilir?

Konut kredisi alırken bankalar çeşitli fırsatlar sunuyor. Alınacak konutun bedelini belirli bir miktara kadar karşılayan bu kredilerde farklı vade seçenekleri ve ödeme planları bulunuyor.

Konut kredisi faiz oranları Ağustos'un ilk haftasında ne oldu?