konut kredisinin iptal edilmesi

konut kredisinin iptal edilmesi

Konut kredisinde yapılan sigortalardan DASK zorunlu bir sigorta olup; diğer sigortalar isteğe bağlı olarak yapılan sigorta olarak karşımıza çıkıyor. Peki, yapılan konut kredisi sigorta iptali nasıl olur?

Konut kredisi nasıl iptal edilir?

Mesken sahibi olmak isteyen kimseler, satın almak istedikleri evi konut kredisi kullanarak satın alabiliyor. Peki onaylanan krediden vazgeçilirse ne olur? Konut kredisi nasıl iptal edilir?

Düşük faizli konut kredisine nasıl başvurulur?

Kredi çekmeyi düşünenler güncel faiz oranlarını merak ediyor. Konut almak isteyen vatandaşlar için kamu bankaları konut kredisi faiz oranlarını 0.64'e çekti. Peki düşük faizli konut kredisinin aylık ödemeleri ne kadar? Başvuru şartları neler? İşte detaylar...

0.64 faizli konut kredisinin aylık taksitleri ne kadar?

Kamu bankaları tarafından, konut kredisi faiz oranlarının tarihin en düşük seviyesine çekilmesi konuta olan talebi artırdı. Peki, konut kredisi ödemelerinin taksitleri nasıl ve ne kadar olacak? İşte detaylar...

Yapı Kredi yüzde 0,89 faizli konut kredisiyle müşterilerinin yanında!

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen yaptığı açıklamada, "3 aya varan ertelemeli ödeme seçenekleriyle sunduğumuz taşıt kredisi ve aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisinin yanı sıra Ramazan Bayramı’nda da 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisiyle müşterilerimizin yanındayız" dedi.

Sedat Altınay: Konut kredisi faizleri düşürülmeli! 

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, Konya'nın yatırım yapmak için uygun bir şehir olduğunu belirtti ve konut kredisinin yüksek olmasının yatırımcıyı cazip etmediğini söyledi. Altınay, "Konut kredilerinin de düşmesi lazım" dedi...

Konut kredisinin de içinde olduğu 40,6 milyar liralık borç ötelendi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında, Konut kredisinin de içinde olduğu 40,6 milyar liralık borcun ötelendiğini belirtti...

250 bin TL konut kredisinin aylık taksitleri ne kadar?

Bankalarda 250.000 TL tutarda konut kredisi en uygun aylık taksitleri ne kadar oldu? En düşük taksit hangi bankada?

250 bin TL'lik konut kredisinin taksiti ne oldu?

Koronavirus tedbirleri kapsamında konut kredisi peşinatları yüzde 10’a indi. Merkez Bankası ve Bankalar Birliğince kredi kullanımını teşvik edici hamleler de yapılıyor. Peki destekler sonrasında 250 bin TL tutarda konut kredisinin taksiti ne oldu?

200 bin TL konut kredisinin taksitleri ne oldu?

Bankaların kredi faiz oranlarının düşmesi ile kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı oluştu. Güncel olarak bankalardan 200 bin TL tutarda konut kredisi kullanıldığında aylık taksitleri ne kadar oluyor?

300 bin TL konut kredisinin taksiti ne oldu?

Bankaların konut kredisi faizlerinin düşmesi ile tüketiciye kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı doğdu. Peki güncel olarak bankalardan 300.000 TL tutarda konut kredisinin aylık ödemeleri ne kadar oluyor?

Emlak sektöründen tapu harcı ve KDV indirimi talebi!

Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, ''Emlak sektörü olarak Hükümetten tapu harcı ve KDV indiriminin 2020 yılında devam etmesini ve ayrıca Kamu bankalarının 0.79 konut kredisinin peni ve eski konutların alım-satımlarında geçerli olmasını talep ediyor ve istiyoruz” dedi.

100 bin TL’lik konut kredisinin aylık taksitleri ne oldu 2020?

Konut kredisi faizlerinde son aylarda yaşanan seri indirimler sonrasında yeni yılın ilk günlerinde 100.000 TL’lik konut kredisinin 10 yıl vadede en düşük aylık taksitleri yaklaşık 1.300 TL’ ye karşılık geliyor... 

Konut kredisi çekerken nelere dikkat edilmeli?

Ev almak isteyen vatandaşlar konut kredisi faiz oranlarındaki son durumu araştırırken, en çok merak edilen konulardan birisi de konut kredisinin nasıl alındığı. Peki konut kredisi nedir? Konut kredisi nasıl alınır?

En çok konuta kredi aranıyor!

Konut kredisi faiz oranları, Merkez Bankası'nın peş peşe yaptığı politika faizi indirimleri ile beraber son iki yıldaki en düşük seviyelere ulaştı. İnternetteki araştırmalar en çok konut kredisinin araştırıldığını ortaya koydu...

konut kredisinin iptal edilmesi

konut kredisinin iptal edilmesi konut kredisinin iptal edilmesi

Konut kredisi sigorta iptali!

Konut kredisi kullanma sürecinde tüketicilere birtakım sigortalar yapılıyor. Ancak yapılan bu sigortalardan DASK zorunlu bir sigorta olup; diğer sigortalar isteğe bağlı olarak yapılan sigorta olarak karşımıza çıkıyor.


Konut kredisi yönetmeliğinde göre; Tüketicinin yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile açık talebi olmaksızın kredi ile ilgili sigorta yaptırılamıyor. 


Tüketicinin sigorta yaptırmak istemesi hâlinde, istediği sigorta şirketinden sağladığı teminat, konut finansmanı kuruluşu tarafından kabul edilmek zorunda oluyor. Bu sigortanın; kredi konusuyla, meblağ sigortalarında kalan borç tutarıyla ve vadesiyle uyumlu olması gerekir. Meblağ sigortalarında, poliçedeki teminat tutarı kalan kredi tutarından yüksek olamaz. Sigorta vadesi kredi vadesinden uzun olamaz. Zorunlu deprem sigortası ile ilgili hükümler saklıdır.


Kredi bağlantılı yapılan meblağ sigortalarında kredi borcunun belirlenen vadeden önce geri ödenmesi veya kredi borç yapısında değişiklik...