konut paneli ankara

konut paneli ankara

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi 21-22 Şubat tarihlerinde TED Üniversitesi Ahmet Ersan Salonu'nda konut paneli düzenliyor. Panel cumartesi 10:30 ile 16:30 arasında, pazar günü ise 10:30 ile 16:00 arasında gerçekleşecek.

Ankara'da konut satışında bu ilçeler başı çekiyor!

Başkent Ankara'da yılın ilk yarısında 64 bin 52 konut satıldı. Ankara´da konut satışlarının yoğun olduğu ilçeler sırasıyla Keçiören, Çankaya, Mamak, Yenimahalle ve Etimesgut oldu.

Türkiye'nin 2019 yılı konut sektörü analizi!

'2019 yılı Türkiye Konut Sektörü Değer Değişimi Haritası' yayınlandı. TUİK tarafından derlenen verilere göre Türkiye'de en çok konut İstanbul, Ankara ve İzmir'de satıldı.

Konut mağdurları mecliste!

Ev sahibi olmak isterken dert sahibi olan konut mağdurları Ankara'ya giderek seslerini TBMM'de duyurmaya çalıştı...

TOKİ 100 bin konut İstanbul, Ankara ve İzmir kurası ne zaman?

TOKİ kura çekimiyle ilgili tarih araştırmaları başladı. Başvuru ücretini bankalara ödeyip başvurularını tamamlayan birçok vatandaş şimdi ise kura çekiminin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki, TOKİ kura çekimi ne zaman yapılacak? TOKİ İstanbul Ankara ve İzmir kurası ne zaman?

Konut mağdurları Ankara'ya gidiyor!

Konut alma hayaliyle alın teri dökerek biriktirdikleri paraları firmalara kaptıran binlerce konut mağduru Ankara’ya gidiyor. Mağdurlar kurulan komisyona destek vermek için Tüm Parti Genel başkanları, Adalet Komisyonu ve Alt Komisyon üyeleri ile görüşecek.

Emlak Konut Saraçoğlu ihalesi iptal edildi!

Emlak Konut projelerinden Ankara Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi ertelendi. Şirketin açıklaması KAP'ta yayınlandı.

Başkent Emlak Konutları'nın ÇED süreci tamamlandı!

Emlak Konut tarafından Ankara'nın Çankaya İlçesi'ne bağlı Mühye Mahallesi'nde hayata geçirilen Başkent Emlak Konutları'nın ÇED süreci tamamlandı..

Emlak Konut, Merkez Ankara'nın değerleme raporunu yayınladı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Merkez Ankara projesinin değerleme raporunu KAP'ta yayınladı... 

Emlak Konut Saraçoğlu ihalesi ertelendi!

Emlak Konut projelerinden Ankara Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi ertelendi. İşte iptal gerekçesi...

Emlak Konut Çankaya Saraçoğlu ihalesi 26 Nisan'da!

Emlak Konut projelerinden Ankara Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi 26 Nisan 2018 Perşembe günü yapılacak...

Keçiören konut satışında zirvede!

Emlak satışlarına da ciddi bir şekilde yansıyan gelişimi ile Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Keçiören, konut satışlarında Ankara'nın lideri oldu.

Bu yıl gayrimenkul altın çağını yaşayacak!

Türkiye'de, İstanbul'dan sonra en çok konut satışının Ankara'da yapıldığını açıklayan Akça Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akça gayrimenkul sektörünün altın çağını yaşayacağını açıkladı. 

Merkez Ankara 2017 değerleme raporu!

Emlak Konut güvencesiyle Ankara'da hayata geçirilecek olan Merkez Ankara projesinin 2017 yıl sonu değerleme raporu yayınlandı.

konut paneli ankara

konut paneli ankara konut paneli ankara

Konut Paneli'nde öncelikle konutu, ütopyalardaki konuttan bugüne değin tartışmayı, konutu bir sosyo-mekansal değerlendirme ile yazındaki konut sorununu günümüz bağlamında yeniden düşünmeyi; mevcut kentsel politikalar çerçevesinde konut üretim ve tüketim biçimlerini, konutun ekonomi-politiğini sunmayı; Ankara özelinde konut sorununu tanımlamayı; Ankara’da yer alan özgün tasarım, planlama, örgütlenme modelleri ile üretilen Saraçoğlu, Bahçelievler, 100. Yıl İşçi Blokları mahallesi gibi örnek nitelikteki konut alanlarına değinerek günümüz konut alanları planlama biçimlerini inceleyerek meslek alanımızın bu konudaki değişen yaklaşımını gözlemlemeyi, eleştirmeyi; konut alanlarına müdahaleleri, kentsel dönüşüm kavramı ile birlikte toplumsal, ekonomik ve yasal bağlamda değerlendirmeyi ve müdahaleler karşında Ankara’da örgütlenen konut hakkı mücadelelerini tartışmayı amaçlamaktayız. 


21-22 Şubat tarihlerinde TED Üniversitesi Ahmet Ersan Salonu'nda gerçekleşecek etkinliğimizde görüşmek...