09 / 12 / 2022

konut stoku 2018

konut stoku 2018

Konut sektöründeki stokların eritilmesine yönelik çalışmanın çerçevesi netleşmeye başladı. GYODER ve İNDER üyelerine bilgilendirme mektubu gönderdi. Mektupta 7 Kasım saat 12.00'a kadar firmaların ellerindeki stokları Emlak Konut ve GYODER'e bildirmeleri istendi...

Konut sektöründe envanter çalışması yapılıyor!

Türkiye'deki tamamlanmış bağımsız bölümlerin tespitine ilişkin sektör temsilcileri KONUTDER, GYODER, İNDER ve Emlak Konut GYO tarafından envanter çalışması yapılıyor...

Konutta stok eritme paketi geliyor!

Konut sektöründeki stokların eritilmesine dair çalışma kapsamında Emlak Konut kendi değerlediği fiyatla stoktaki konutları satın alacak...

Emlak Konut'tan konut stoku eritme paketi açıklaması!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı basında çıkan "Konutta stokları eritme paketinin detayları belli oldu" haberine ilişkin açıklama yaptı...

Bakanlık konut stokunu eritmek için data topluyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, konut stoklarını eritmek üzerine yeni bir çalışma başlattı. Bakanlık, sektörden stoklarla ilgili data topluyor.

Gayrimenkulde stoklar ne durumda?

Yeni yıla pozitif etkiyle giren gayrimenkul sektöründe konut ve ofis stokları ne durumda? Konut ve ofis piyasasındaki stoklar, satış fiyatlarını ve kiraları nasıl etkileyecek? 

Ev fiyatlarındaki artış hız kesmeyecek!

Kocaeli Müteahhitler Başkanı Oğuzhan Keleş, ev fiyatlarının artmaya devam edeceğine dikkat çekti. Keleş, "Biriken konut stoku, devam eden projeler var ama dediğim gibi faiz oranının psikolojik eşik 1’in altına gelmesi sektöre hareketlilik kazandıracak kanaatindeyiz" dedi.

Türkiye'de konut açığı sorunu nasıl ortadan kalkar? 

Fikirturucom köşe yazarlarından Osman Balaban bugünkü köşe yazısında konut Türkiye'deki konut stoku ve çözümlerini kaleme aldı.

Mersin’de boş konut stoku azaldı: Kiralar 2 katına yükseldi!

Mersin Tüm Emlakçılar Odası, son dönemde yükselen kiralar sebebiyle kentin, Türkiye’nin en yüksek kira ücretine sahip şehirlerinden olduğuna vurgu yaptı.

İzmir'de kiralık konut stoku tükendi!

Türkiye'de kiralık ev sorunu gittikçe büyüyor. Özellikle İzmir'de kiralık ev bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

Konutta stoklar eridi maliyet yükseldi!

Türkiye genelinde konut stoku erimeye devam ediyor. Maliyetlerin artması ile beraber yeni projeler de hayata geçirilmiyor.

Konut stoku sorunu nasıl çözülür?

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, son zamanlarda konut stokunda meydana gelen azaltmaya yönelik sosyal medyadan çözüm önerisinde bulundu.

İstanbul ve Ankara'da kaç boş daire var?

Türkiye genelinde kira fiyatları hızla yükseliyor. İstanbul ve Ankara'da ise konut stoku hızla azalıyor. Peki, İstanbul ve Ankara'nın konut stoku ne durumda? İşte detaylar...

Satılık ve kiralık konut fiyatlarında rekor artış!

İstanbul’da 252 bin 353 adet konut stoku mevcut. Son zamanlarda artan kira fiyatları gündemden düşmüyor. Merkezi yerlerde konumlanan evlerin kiralarının ortalama en az 3 bin TL'den başlarken, konut fiyatları da yüzde 30 arttı.

Sinop'ta konut stoku azalıyor!

İmar sorunu ile karşı karşıya olan Sinop'ta birinci el daire stoku tükenmek üzere. İkinci el konut satışlarının artması ile birlikte bölgede ev fiyatları yükselişe geçti.

Türkiye'de en yaşlı binalar hangi illerde?

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı (KENTSEV) Türkiye’deki konut stokuna ilişkin araştırma yaptı. KENTSEV Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Ersen, Türkiye'nin konut stoku ve deprem riski ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da konut stok adedi en yüksek ilçe hangisi?

Türkiye’de gayrimenkul sektörü eski hareketli günlerine dönüyor. Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa'nın analizine göre İstanbul’da 252 bin 353 adet konut stoku bulunuyor. Peki İstanbul’da konut stok adedi en yüksek ilçe hangisi?

Çorum'da arsalara talep artıyor!

Leblebisi, pirinci, Hattuşa Antik Kenti, İncesu Kanyon’u ile tanınan Çorum’da gayrimenkul sektörü çok hareketli. Konut stoku hızla yenilenen kent, gayrimenkul yatırımcıları için cazip fırsatlar sunuyor...

Antalya'da kiralık konut stoku kalmadı!

Antalya’da kiralık ev sıkıntısı yaşıyor. Konut kredilerine yapılan indirimde evlerin birçoğunun satılması ve hazırda konut bulunmaması kiralık ev arayan vatandaşı zora soktu. 

konut stoku 2018 Haberi

konut stoku 2018

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çalışmalarını yürüttüğü konut sektöründeki stokların eritilmesine yönelik çalışmanın çerçevesi netleşmeye başladı.

BloombergHT'den Sefer Yüksel ile Ceren Dilekçi'nin haberine göre; sektörün çatı kuruluşları Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve İstanbul İnşaatçılar Derneği'nin (İNDER) üyelerine gönderdiği bilgilendirme mektubunda, 7 Kasım saat 12.00'a kadar firmaların ellerindeki stokları Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ve GYODER'e bildirmeleri istendi.

Üyelere geçilen bilgilendirmede; gelir gider dengesi bozulmuş, bankalar ile sıkıntıya girmiş, takipte olan veya konkordato ilan etmiş firmalara, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Bankalar Birliği Genel Müdürlüğü planlamasında görevlendirilen Emlak Konut GYO tarafından destek planlandığının altı çizildi.

PLANLANAN DESTEK PAKETİNDE NELER VAR?      

Planlanan destek paketinin çerçevesi ise şöyle çizildi:

- Programa öncelikle gelir dengesi bozulmuş, bankalar...