konutlara talep

konutlara talep

Seçim kararının alınmasının ardından giderek yavaşlayan konut alım satımlarının, son günlerde yok denecek kadar azaldığı belirtildi.

İngiltere'de yeni konutlara talep düştü!

İngiltere'de yeni inşa edilen konutlara talep 6 yılın en düşük seviyesine düşüş gösterdi.

Konut fiyatları arttı, stoklar eridi!

Tüm konut tiplerinde konut fiyatları Temmuz ayında bir önceki aya oranla artış gösterdi. Aynı dönemde konut stoğunun yüzde 2.3’ü erirken bitmemiş konutlara talep bitmiş konut projelerinden daha fazla oldu.

Enerji tasarruflu konutlara talep arttı!

Konut kredisi yasasında yaşanan değişiklik sonrasında enerji tasarruflu konutlara olan talep arttı...

Doğru fiyatla çıkılan konutlar satılıyor!

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Taş, İstanbul'da metrekaresi 4 bin lira ve altı olan konutlara talep hala çok yüksek ve satışlar iyi durumda. Metrekaresi 4 ila 8 bin lira arasında olanlarda doğru lokasyon, doğru proje ve doğru fiyat olması halinde halen satışlar sürüyor" dedi..

Anadolu'dan TOKİ projelerine yoğun talep geliyor!

TOKİ Başkanı Ergün Turan,  "Anadolu'nun birçok bölgesinden konut için yoğun talep geliyor. Dar gelirli, konuta erişmekte zorlanan vatandaşlarımıza yönelik arz ettiğimiz konutlara 5-10, hatta 50 katı müracaat alıyoruz." dedi.

Metrekaresi 6 bin liranın altında olan konutlara talep çok!

Son 15 yılın en dinamik, en hızlı büyüyen sektörü olan emlak geliştirme sektöründe talep metrekaresi 6 bin liranın altında olan konutlarda yoğunlaşıyor..

İzmir'deki nitelikli konutlara talep artacak!

ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı ve Mopsan AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO'su Dr. Faruk Güler, İzmir'de arka arkaya yaşanan depremlerin nitelikli konuta talebi artıracağını dile getirdi.

Çeşme'de rezidans projelerine büyük talep var!

Gayrimenkul sektöründeki hareketlen Çeşme'de de sürüyor. Reisdere ve Ilıca bölgesinde rezidans konutlara talep patlaması var.

Türkiye’de enerji tasarruflu konutlara talep arttı!

Gayrimenkul Geliştirme Akademisi kurucusu Hülya Uğuz Yedievli, Türkiye’de enerji tasarruflu konutlara talebin arttığını belirtti. Enerji tasarrufu sağlayan binalar aynı zamanda ekonomik ve çevresel fayda sağlıyorlar.

İzmir'de 1+1 konutlara talep artıyor!

İzmir'de çekirdek ailelerin ve yalnız yaşamayı tercih edenlerin sayısının artması ile konutta tercih de değişti. İzmir'de 1+1 konutlara talep artıyor.

Kasım'da ikinci el konutlara talep arttı!

Kasım ayı konut satış rakamları açıklanınca konut sektöründe durgunluk değil, adeta patlama olduğunu anlaşıldı. Bu önemli artışta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla faizdeki gerileme ve Emlak Konut’un kampanyası etkili oldu.

Gaziantep’te lüks konutlara talep artıyor!

Suriye sınırındaki Gaziantep’te lüks ve ultra lüks konutların arz ve talebinde belirgin artış gözleniyor.

Ankara'da lüks konuta talep azaldı!

Büyük kentlerin daha çok varoşlarını çeviren devasa çok katlı ve lüks konutlara talep az ama, yapılaşma Başkent Ankara'da hızla devam ediyor...

konutlara talep

konutlara talep konutlara talep

Konya Emlakçılar Odası Başkanı İsmet Çakır, konut piyasasında son günlerde ciddi bir durgunluk yaşandığını söyledi.

Seçim kararının alınmasının ardından konut alım satımlarının azaldığını
ifade eden Çakır, sektörde giderek yavaşlayan alım satımların son
günlerde yok denecek kadar azaldığını bildirdi. Bu azalmada banka kredi faizlerinin yüksekliğinin de önemli rol oynadığını vurgulayan Çakır, şunları kaydetti:
''Birçok kişi, ileriyi görmeden hareket etmek istemiyor. Seçimden
sonraki gelişmeleri bekliyor. Özellikle siyasi istikrarla banka kredi
faizlerinin düşeceği beklentisi var. Bu yüzden konuta talep ciddi
oranlarda düştü. Türkiye genelinde durum hemen hemen aynı. Hatta bazı büyük kentlerde ev fiyatlarında düşüşler bile yaşanıyor. Konya'da konut fiyatlarında bir gerileme olmadı. Satıcı da alıcı da seçim sonrasındaki ekonomik gelişmelere göre hareket edecek.''
Çakır, seçimden sonra konut piyasasında canlanma yaşanacağını
düşündüklerini belirterek, ev sahibi olmak isteyenlerin, seçim sonrasına
ertelediği hayalini gerçekleştirmek...