körfez yatırımcıları 2b arazisi

körfez yatırımcıları 2b arazisi

2B arazileri yerli ve yabancı inşaatçıların iştahını kabarttı. Türk müteahhitlerin yanı sıra Körfezli yatırımcılar da 2B arazilerini yakın markaja aldı. Yerlilerle işbirliği yapan yabancı firmalar, yasal sürecin tamamlanmasının ardından lüks konut yapmayı

Körfez yatırımcıları Türkiye'den 1,5 milyar dolarlık gayrimenkul aldı!

Körfez ülkelerinden Türkiye'ye doğrudan yatırım tutarı, bu yılın ocak-mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 397 artışla 111 milyon dolardan 552 milyon dolara yükseldi.

Körfez'de Türk inşaat yatırımları azalacak mı?

Katar krizi Türkiye’deki yatırımcıları endişelendiriyor. Türkiye’de hız kazanan müteahhitlik sektörünün Körfez'de inşaat projelerinin askıya alınmasıyla yavaşlaması bekleniyor.

Türkiye'ye Arap ve Körfez yatırımlarından büyük pay!

QT Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Al Meer, "Arap ve Körfez yatırımcıları Türkiye'ye yatırım yapmayı seviyor. Türkiye, Arap ve Körfez yatırımları pastasından büyük pay alıyor" dedi.

Körfez yatırımcıları Türkiye'ye ve konut sektörüne güveniyor!

EXPO Turkey by Katar Fuarı'na katılan Sinpaş GYO'nun Genel Müdürü Seba Gacemer, sektör ve fuarla ilgili açıklamalarda bulundu. Gacemer, ''Körfez yatırımcıları Türkiye'ye ve sektöre güveniyor. Yatırımcılar projeleri gezmeden sadece maket üzerinden ev aldı'' diye konuştu.

Körfez yatırımcıları Türkiye'deki mega projeleri değerlendirmeli!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) tarafından Bahreyn'in başkenti Manama'da "TOBB-Körfez İşbirliği Konseyi 2. İş ve Yatırım Forumu" düzenlendi.

Ali Ağaoğlu, 50 yabancı müşterisini evinde ağırladı!

Cityscape Turkey’e 100 milyon dolarlık satışla damgasını vuran Ağaoğlu, 50 yabancı müşterisini evinde ağırladı. Türkiye’yi sadece yatırım yapılan bir ülke olarak görmediklerini söyleyen Körfez yatırımcıları, “Burası ikinci vatanımız” dedi

Körfez yatırımcıları seçimden sonra harekete geçti!

AK Parti’nin sandık zaferi durgunluktaki emlak sektöründe bahar havası estirdi. Seçim öncesi bekleyen Körfez yatırımcısı, tek parti iktidarı ile alıma geçtikleri konut kaporalarını bankalara yatırmaya başladı.

Körfez ülkelerindeki gayrimenkul yatırımcıları harekete geçti!

1 Kasım seçiminde sandıktan istikrarın çıkması, Körfez ülkelerindeki gayrimenkul yatırımcılarını harekete geçirdi.

Gayrimenkul sektöründeki gelişmeler yabancıların yatırımlarını artırıyor!

Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, 'Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması' çalıştayına yönelik görüşlerini paylaştı.

Körfez yatırımcıları Dubai Yatırım Kongresi ve Fuarı'nı bekliyor!

Türkiye’de gayrimenkul sektörü, Körfez Sermayesi için cazibesini koruyor.Seçim sonuçlarına kilitlenen Körfezli yatırımcı alım için Dubai’de gerçekleşen ve tüm dünyadan yatırımcıların buluştuğu Dubai Yatırım Kongresi (AİM) ve Fuarını (IPS) bekliyor.

Yabancılar mütekabiyet yasasından sonra ne kadar konut aldı?

Büyükekşi, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla gerçekleştirilen, Cityscape'in bilgi ortaklığı,DEİK, İTO, MÜSİAD ve TİM desteğiyle düzenlenen "Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması" etkinliğinin son gününde konuştu.

Konut 'döviz kazandırıcı gelir' oluyor!

"Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması" etkinliğinde konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, konut sektörünün döviz kazandırıcı gelirler kategorisine alınması için bir çalışma yaptıklarını belirtti.

KONUTDER üyesi 18 firma, 50'den fazla yatırımcıyla görüştü!

KONUTDER'IN düzenlediği; DEIK, İTO, MÜSİAD ve TİM'in de destek verdiği 'Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması'nı değerlendiren KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, 2016'da 10 milyar dolarlık bir döviz girdisi hedeflediklerini söyled

körfez yatırımcıları 2b arazisi

körfez yatırımcıları 2b arazisi körfez yatırımcıları 2b arazisi

2B arazileri yerli ve yabancı inşaatçıların iştahını kabarttı. Türk müteahhitlerin yanı sıra Körfezli yatırımcılar da 2B arazilerini yakın markaja aldı. Yerlilerle işbirliği yapan yabancı firmalar, yasal sürecin tamamlanmasının ardından lüks konut yapmayı planlıyor.


İstanbul'daki 2B arazilerine tapu verilme sürecinin başlamasıyla birlikte müteahhitler de projeleri için vatandaşların kapısını çalıyor. Yerli müteahhitlerin yanı sıra yabancı inşaat firmaları da arsa satın almak ve kat karşılığı sözleşme için görüşmeler yapıyor. Beykoz, Göktürk, Kemerburgaz, Paşaköy gibi doğal güzelliklerin korunduğu bölgelerde prestijli konut üretimi için yatırımlar planlanıyor. Yerli firmalarla işbirliği yapan yabancı inşaat firmaları, konut metrekare birim fiyatlarının yüksek olduğu yerlere dönük projeler geliştirmeyi amaçlıyor. Kuveyt ve Bahreyn'den gayrimenkul geliştirme için teklif veren firmaların yanı sıra, Suriyeli girişimcilerin bir araya gelerek kurduğu inşaat grubu 2B arsalar...