Kripto para dolandırıclığı

Kripto para dolandırıclığı

Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığının ortaya çıkmasıyla beraber kripto para borsaları tartışmaları alevlendi. Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kripto paralarla ilgili uyarılarda bulundu.

Kripto paralar fırsat mı yoksa tuzak mı?

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan dijital paralara ilişkin soru işaretleri, milyonlarca dolarlık Thodex vurgunuyla gittikçe arttı. Kripto para, kripto para borsası, coin, Bitcoin, altcoin, veri madenciliği gibi terimler neyi ifade ediyor? Bu paralar aracılığıyla herkes para kazanabilir mi?

Kripto para borsaları devlet garantisine alınabilir mi?

Kripto para furyası özellikle son senelerde çok sayıda kişinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Peki son zamanlarda dolandırıcılık olaylarıyla gündeme bomba gibi düşen kripto para piyasaları için devlet garantisi getirilebilir mi?

Kripto para dolandırıcıların yeni oyunu deşifre oldu!

Son dönemlerde sık sık gündeme gelen kripto para dolandırıcıları piyasadaki vatandaşları dolandırmak amacıyla bin bir türlü oyuna başvuruyor.

Özgür Demirtaş'tan kripto para uyarısı: Vagona binenlerin canı çok yanacak!

Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığının ortaya çıkmasıyla beraber kripto para borsaları tartışmaları alevlendi. Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kripto paralarla ilgili uyarılarda bulundu.

Thodex sonrası kripto para borsası ne oldu?

Thodex'de yaşanan dolandırıcılık skandalı sonrasında yatırımcılar kripto para borsasında ne olacağını merak ediyor. İşte yaşanan gelişmeler sonrasında borsada yaşananlar. 

Kripto para soruşturmasında 17 şüpheli için 10 bin 888 yıl hapis istemi! 

İstanbul'da 2016 yılında hiçbir borsada işlem görmeyen kripto para üretimi yaparak yüksek kazanç vaadiyle 544 kişiyi yaklaşık 16 milyon lira ve 209 bin Euro dolandırdığı iddia edilen 17 şüphelinin 10 bin 888 yıl hapsi istendi. 

Kripto para dolandırıcılıklarının yaygın çeşitleri!

Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Mehmet Akif Soysal, bugünkü köşesinde kripto para piyasasında yaşanan vurgunları kaleme aldı.

Kripto para davalarına hangi mahkeme bakıyor?

400 bin kişinin mağduriyetine neden olan kripto para borsasında paralarını kaptıranlar hangi mahkemelere başvuracağını araştırıyor. Peki, kripto para davalarına hangi mahkeme bakıyor?

Thodex dolandırıcılığında 8 şüpheliye ek gözaltı!

Thodex’in sahibi 2 milyar dolarlık vurgun gerçekleştirdi. Bu vurgun Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Yürütülen soruşturma kapsamında kripto para borsası Thodex dolandırıcılığında, 8 şüpheli için ek gözaltı süresi alındı...

Uzman isimden kripto para yorumu!

Son günlerde ülke gündeminin ilk sırasında yer alan kripto para piyasasına ilişkin değerlendirmede bulunan Yönetim ve Strateji Uzmanı Doç. Dr. Bülent Demir, yakın zamanda yatırım yapanların kazanç sağlayacağını düşünmediğini dile getirdi. 

Kriptoda sigorta mağduriyetten kurtarıyor!

Son günlerde ülke gündeminin ilk sırasında yer alan kripto para dolandırıcılığının yankıları devam ederken yatırımcılar paralarını nasıl koruyacağını araştırıyor. Uzmanlar ise kripto parada mağduriyetinin önüne sigortalama ile geçiceğini dile getiriyor. 

Kripto paralarda en yaygın 5 dolandırıcılık yöntemi!

Türkiye’de son günlerde kripto para borsalarında yaşanan mağduriyetler gündemde bomba etkisi yarattı. Kripto para piyasasının güvenilirliği sorgulanmaya başlandı. Bitdefender Türkiye Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu, 5 yaygın kripto para birimi dolandırıcılığını ve korunma yollarını anlattı.

Ünlü borsa spekülatörü Mehmet Mustafa Gürban kripto para mağduru oldu!

SPK tarafından çok kez ceza alan borsa spekülatörü Mehmet Mustafa Gürban, kripto para borsası Sitemcoin'e parasını kaptırdığını öne sürerek suç duyurusunda bulundu.

Doğru kripto para yatırımı nasıl yapılmalı?

Posta Gazetesi köşe yazarı Furkan Lüleci bugünkü köşesinde kripto para piyasasında yaşananları kaleme aldı.

Kripto para dolandırıclığı Haberi

Kripto para dolandırıclığı

Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığının ortaya çıkmasıyla beraber kripto para borsaları tartışmaları alevlendi. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Sosyal medya hesabından 'kripto para' piyasası ile ilgili olarak uyarılar yapan Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, "Kripto piyasalarında 2018 yılına benzer çöküş yine olacak ve her yatırımda olduğu gibi son vagona binenlerin canı çok yanacak. Kısa vadeli girer çıkarım diyenler üzülecek. Bu olacak ama ne zaman olacağını halving bazlı ısı haritalarının söylediği dışında pek bilmiyoruz" diye konuştu.

'KENDİNİZİ KORUYUN'

Demirtaş, "Yüzde 70-80-90 çöküşleri midesi kaldıramayacakların, midelerinin kaldıramayacağı miktarlarla asla girmemeleri lazım. 2016-2017 yılından yatırımcı olup zaten 10-20 kat kazanmış bir yatırımcı ile bugün yatırım yapan nasıl aynı toleransa sahip olabilir? Olamaz. Kendinizi koruyun" dedi.