Kuran kurslarına bedava hazine arazisi tahsisi

Kuran kurslarına bedava hazine arazisi tahsisi

Kuran kurslarına bedava hazine arazisi tahsisine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre, dini amaçla açılan yurt ve pansiyonlara 49 yıllığına bedelsiz arazi verilebilecek.

Kuran Lojistik Hizmetleri Hırdavat Elektrik Ve İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi kuruldu!  

Kuran Lojistik Hizmetleri Hırdavat Elektrik Ve İnşaat Malzemeleri Ticaret Limited Şirketi Ataşehir'de 400 bin TL sermaye bedeli ile Eray Çamcı tarafından kuruldu.

Kuran Yapı'dan konkordato açıklaması: Satışlar devam ediyor!

Kuran Yapı Vekili Avukat Özgül Durmaz Kuran Yapı'nın konkordato sürecine ilişkin açıklama yaptı. İşte Kuran Yapı'dan konkordato açıklaması...

Kemal Kılıçdaroğlu: Tank palet fabrikasını bedava veren herkes sorumludur!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tank palet fabrikasının bedava Katar ordusuna peşkeş çekilmesine izin veren herkes, en alttaki subaydan en yukarısına kadar herkes sorumludur. Onların hiçbirisine ben vatansever demem" dedi...

TOKİ evleri Suriyelilere bedava veriliyor mu?

"Göç" konusunda çalışmalar yapan İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, "TOKİ evleri Suriyelilere bedava veriliyor mu?" sorusunu yanıtladı...

Kuran Yapı'ya 1 yıl kesin mühlet verildi!

Asrın Konakları Marina ve Asrın Konutları projelerine imza atan Kuran Yapı konkordato davası görüldü. Mahkeme şirketin geçici mühlet süresini uzattı...

TOKİ Suriyelilere bedava ev vermiyor!

Mülteciler Derneği, Türkiye'ye sığınan Suriyelilerle ilgili sosyal medya ve kamuoyunda yanlış bilinen konular hakkında açıklama yayınladı. Açıklamada, "TOKİ evleri Suriyelilere bedava verilecek" iddiasının tamamen yanlış olduğu belirtildi.

Japonya'da 'bedava ev' ilanları veriliyor!

Japonya'da azalan nüfusun etkisiyle boş ev sayısı gün geçtikçe azalıyor. Konutlar için internet sitelerine 'bedava ev' ilanları verilmeye başlandı.

Kuran Yapı konkordato davası 15 Ocak'ta!

Mali anlamda sıkıntılı bir süreç geçiren Kuran Yapı konkordato talep etti. Şirket için daha önce verilen 3 aylık geçici mühlet süresi dolduğundan bu süre 2 ay daha uzatıldı. Konkordato davası 15 Ocak 2019 tarihinde yapılacak....

Hüseyin Kuran kimdir?

Kuran Şirketler Topluluğunun 1991'den bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Kuran kimdir? Hüseyin Kuran, bugüne kadar hangi işlere imza attı?

Mustafa Kuran kimdir?

Asrın Konakları projesini hayata geçiren Kuran Şirketler Topluluğu'nun kurucusu Avukat Mustafa Kuran kimdir? Mustafa Kuran, bugüne kadar hangi işlere imza attı?

Kuran Yapı konkordato talebinde bulundu!

Asrın Konakları Marina ve Asrın Konutları projelerine imza atan Kuran Yapı konkordato talebinde bulundu. Şirkete 17 Ağustos 2018 tarihinden itibaren 3 ay süre ile geçici mühlet verildi...

Dolarını bozdurup ev alana sıfır kilometre otomobil bedava!

Yalova'da birikmiş dolarını bozdurup ev alana yanında sıfır kilometre bir otomobil de bedava veriliyor.

Kuran İnşaat iki projesiyle CNR Emlak 2017’de!

Asrın Konutları ve Asrın Konakları projelerindeki son konutların satışlarına devam eden Kuran İnşaat CNR Emlak 2017’ye katıldı. 

Kuran kurslarına bedava hazine arazisi tahsisi

Kuran kurslarına bedava hazine arazisi tahsisi Kuran kurslarına bedava hazine arazisi tahsisi

Hükümet tarafından torba yasayla Meclis'ten geçen Kuran kurslarına bedava hazine arazisi tahsisine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


Yönetmeliğe göre Belediyeler ve İl Özel İdareleri de dahil kamuya ait arsa ve araziler, kuran kurslarına hatta dini amaçla açılan yurt ve pansiyonlara 49 yıllığına bedelsiz arazi verilebilecek. 


Maliye Bakanlığı'nın yayımladığı “Kamu Taşınmazları Üzerinde Eğitim Ve Yurt Faaliyetleri İçin Üst Hakkı Tesis Edilmesine İlişkin Yönetmelik” ismini taşıyan düzenlemeye göre, ücretsiz Hazine arazisi tahsisinden Diyanet'e bağlı kurslar, yurt ve pansiyonlar da yararlanabilecek.


Gençlik ve Spor, Maliye ve Milli Eğitim bakanlarının onay verdiği vakıflara arsa ve araziler bedava verilecekken Hazine arazisinden yararlanacak vakıf okulları ve yurtları ile dini kurslar için Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nın uygun görüşü istenecek.


Yönetmeliğe göre, Hazine arsa ve arazilerinin...