kuzey istanbul projesi

kuzey istanbul projesi

Prof. Dr. Zerrin Bayraktar, temiz hava ve ormanlarını tehdit eden Kuzey İstanbul projesi, su kaynakları için İstanbul'un kuzeyinin uzun vadede kenti yaşanmaz hale getirecek. korunmasının çok önemli olduğunu söyledi...

Kanal İstanbul projesi Avrupa medyasının gündeminde!

Kanal İstanbul projesi dış basının haberlerinde yer almayı sürdürüyor. Avrupa medyası neredeyse her gün Kanal istanbul projesini karalayan haberler yapıyor. 

Gaziantep Kuzey Şehir Projesi'nde yaşam başlıyor!

Sosyal konut alanında uygulaması tek seferde geliştirilen ve "Türkiye'nin en büyük konut projesi" olma özelliğine sahip olan Gaziantep Kuzey Şehir Projesi'nde yaşam başlıyor.

Gaziantep Kuzey Şehir Projesi'nde kuralar çekildi!

50 bin konutluk Gaziantep Kuzey Şehir Projesi'nin ilk bölümünde yer alan 749 konutluk 2. Etap'ın kurası TOKİ Başkanı Ergün Turan, Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin ve konutlara başvuran ailelerin katılımıyla çekildi...

Gaziantep Şehitkâmil Kuzeyşehir Projesi'nde kura bugün çekiliyor!

Gaziantep Şehitkâmil Kuzeyşehir Projesi 2. Etap'ta 749 adet konutun kura çekilişi bugün Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait Şahinbey Kapalı Spor Salonu’nda Noter huzurunda yapılacak...  

TOKİ Gaziantep'te Kuzey Şehir Projesi’yle 50 bin konut inşa edecek!

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Gaziantep’te hayata geçirdikleri Kuzey Şehir Projesi’yle 50 bin konut inşa edeceklerini dile getirdi. TOKİ Başkanı Turan, konutları 2023’e kadar tamamlayacaklarını dile getirdi.

Self istanbul projesi fiyatları!

Eylül 2019 tarihinde teslim edilecek olan Self istanbul projesi 609 daire ve 60 adet ticari birimden meydana geliyor.  İşte Self istanbul projesi fiyatları...

Kuzeyşehir'e 'En İyi Çok Katlı Konut Projesi' ödülü!

İstanbul’da düzenlenen Sign Of The City Awards ödülleri, sahiplerine verildi. Kuzeyşehir projesi En İyi Çok Katlı Konut Projesi ödülüne layık görüldü. 

Motto İstanbul Projesi teslim bilgisi!

Motto istanbul projesi İstanbul Güneşli'de Celaloğlu İnşaat tarafından hayata geçirildi. Projede konut ve ticari alanlar yer alıyor...

Yücesoy Mühendislik Kuzey Şehir projesi!

Yücesoy Mühendislik Kuzey Şehir projesi Aralık 2018'de teslim edilecek. 2+1'den 4+1'e kadar daire seçeneklerinin yer aldığı projede toplamda 397 daire olacak.

Kuzey Ankara Projesi'nde çalışmalar hız kesmiyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, Başkente yeni değerler katacak Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde şantiye alanında incelemelerde bulundu.

Gaziantep Kuzey Şehir Projesi'nin son toplantısı yapıldı!

Gaziantep’e yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen “Kuzey Şehir Projesi” nin fikir ve görüş toplantılarının sonuncusu yapıldı. Özel bir otelin toplantı salonunda konusunda uzmanların katılımı ile gün boyu süren toplantıdan somut veriler elde edildi.

Gaziantep Kuzey Şehir Projesi'nde çalışmalar sürüyor!

Yaklaşık 8,5 milyon metrekarelik alanda 50 bin konutun yapılacağı "Gaziantep Kuzey Şehir Projesi" için altyapı ve yol açma çalışmalarına başlandığı, proje kapsamında ilk etapta 3 bin konutun tamamlanmasının planlandığı bildirildi.

Gaziantep Kuzey Şehir Projesi'nde ilk etapta 3 bin konut yapılacak!

Yaklaşık 8,5 milyon metrekarelik alanda 50 bin konutun yapılacağı "Gaziantep Kuzey Şehir Projesi" için altyapı ve yol açma çalışmalarına başlandığı" bildirildi.

kuzey istanbul projesi Haberi

kuzey istanbul projesi

Vizzion Europe adlı uluslararası mimarlık şirketi İstanbul'un kuzeyinin imara açılması amacıyla bir proje geliştirdi. 

Kuzey İstanbul adı verilen proje üçüncü havalimanını da kapsıyor. 

Proje ile pek çok konut, iş yeri ve hastane yapılması planlandığı söylenirken İstanbul'un kuzeyine kurulacak olan yeni şehrin Karadeniz'e de kıyısı olacağı belirtiliyor. 

Kuzey İstanbul'da aynı zamanda iş merkezleri de önemli bir yer kaplayacak. Şehir tasarlanırken iş merkezlerinin toplu bir alanda kümelenmesinin kararlaştırıldığı da projeye dair edinilen bilgiler arasında yer alıyor. 


SU KAYNAKLARI ORADA 


1320 hektar alan üzerine yapılması düşünülen Kuzey İstanbul projesi ile ilgili olarak gazetemize konuşan Prof. Dr. Zerrin Bayraktar, düşünülmeden yapılan bu tarz projelerin İstanbul'u bitirmek anlamına geldiğini söyledi, istanbul'un temiz havasını kuzey ormanlarından aldığını söyleyen Bayraktar, "Kuzey ormanları olmasa İstanbul'un havası temiz olmaz. Oradan gelen rüzgarlarla hava...