kuzka projelerden desteğini çekti mi

kuzka projelerden desteğini çekti mi

KUZKA, Kastamonu Üniversitesi’nin Teknokent ve OSB’nin arıtma tesisi projeleri için verdiği destekleri bir faaliyet olmadığı için geri çekme kararı aldı.

Dikkat! Mart ayı nakdi ücret desteği yattı mı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, mart ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin 9 Nisan'da gerçekleştirileceğini duyurdu.

Ticaret Bakanı açıkladı! Hibe desteği başvurusu için son gün 31 Mart!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan 133 mesleğe hibe desteği verildiğini ve başvuruların 31 Mart'a kadar süreceğini belirterek, detayları açıkladı.

Esnaftan kira ve fatura desteği talebi!

Pandemide normalleşme için atılan adımlarla yasaksız geçirilen ilk haftada da esnaf sevinemedi. Esnaf, vergi muafiyeti desteğini olumlu bulsa da ayakta kalabilmek için kira, elektrik, su gibi fatura borçları için de destek bekliyor.

Bakan Selçuk duyurdu! Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün yapılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şubat ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugün gerçekleştirileceğini duyurdu.

KKTC'de küçük esnafa kredi ve kira yardımı desteği müjdesi!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner yaptığı açıklamada bin küçük esnafa 100 milyon lira kredi ve 20 milyon lira kira desteği verileceğini müjdeledi...

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, kira ve hibe desteğini değerlendirdi!

BTSO tarafından Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi esnafı ve perakende sektörü temsilcilerinin katılımıyla çevrim içi istişare toplantısı düzenlendi. BTSO Başkanı İbrahim Burkay, kira ve hibe desteği hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Konak Belediyesi'nden Mart 2021'e kadar kira desteği!

Salgın sürecinin başında aile hekimliklerinin hizmet sunduğu ve Roman vatandaşların yaşadığı konutları ile esnafın olduğu mülklerinden kira almayı kesen Konak Belediyesi, desteğini mart ayına kadar uzattı.

Faik Öztrak: Esnafa kira desteği verilmeli!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak esnafa kira desteği verilmesini, esnafın vergi ve prim borçlarının faizsiz ertelenmesi gerektiğini söyledi.

İBB'den büfe kiralarıyla ilgili açıklama: Büfelere verilen kira desteği sürüyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs izolasyonunun yaşandığı dönemde gazete ve ürün satış büfelerine verdiği kira indirim desteğini, normalleşme sürecinde de sürdürüyor. 

İngiliz hükümeti maaş ödemelerindeki desteğini azaltıyor!

İngiltere'de karantina tedbirleri kapsamında çalışamayacak durumda olanlar için yapılan maaşların yüzde 80'inin ödenmesinde devletin desteği yüzde 70'e düşürülürken, maaşın yüzde 10'luk kısmı işveren tarafından karşılanacak.

Bendevi Palandöken: Esnafın kiraları için kredi desteğine ihtiyaç var!

Bendevi Palandöken, küçük esnaf için kredi desteğine ihtiyaç olduğunu belirtti. Palandöken, esnafın kirasını ödeyemediğini belirterek, "Kredi desteği şart" dedi...

Gayrimenkul sektörü tapu harcı ve KDV indirimi desteğini bekliyor!

Koronavirüs ile kontrollü olarak geçilecek normalleşme sürecinde toparlanma sürecine girebileceğinden bahseden Erkanlı Holding’in Genel Müdürü Evrim Karayel, “Sektörümüz tapu harcı ve KDV indirimi desteği ile kontrollü normalleşme sürecini daha iyi geçirebilir” dedi.

Havsa Belediyesi'nden esnaflara kira desteği!

Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan yaptığı açıklamada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla dükkanlarını kapatmak zorunda kalan esnaflara 500 TL'ye kadar kira desteği verileceğini açıkladı.

kuzka projelerden desteğini çekti mi Haberi

kuzka projelerden desteğini çekti mi

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (KUZKA) ‘Teknokent’ projesi için Kastamonu Üniversitesi’ne, ‘Arıtma Tesisi’ projesi için de Organize Sanayi Bölgesi’ne verdiği destek, her iki projeye de şu ana kadar tek bir çivi çakılmadığı gerekçesiyle iptal edilİYOR.


KUZKA Genel Sekreteri Ramazan Çağlar, dünkü İl Koordinasyon Kurulu toplantısında her iki projeye verdikleri desteği geri çekeceklerini açıkladı.


Yaklaşık üç yıldır ne Kastamonu Üniversitesi, ne de Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, KUZKA’dan aldıkları desteğe rağmen projelerle ilgili somut bir adım atmadı. KUZKA’nın projelerle ilgili olarak verdiği ek süreler de dolmak üzere.


Kastamonu...