31 / 03 / 2023

kyk geri ödeme

kyk geri ödeme

Milyonlarca mezun öğrencinin gözü kulağı bugün düzenlenen Kabine Toplantısı sonrası yapılacak olan açıklamalarındaydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK kredi faizlerinin silindiğini duyurdu. İşte detaylar…

kyk geri ödeme Haberi

kyk geri ödeme

Milyonlarca kişinin beklediği haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası açıkladı.

GÜNDEM KYK GERİ ÖDEMELERİYDİ

Saat 17.00 sıralarında sona eren Kabine Toplantısı’nın ana gündem konusu KYK geri ödemeleriydi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleşen ve saat 14.00 sıralarında başlayan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

FAİZLER KALDIRILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) verdiği kredilerin geri ödemesine ilişkin konuşurken, gerçekleşen ve ham miktarlara aktarılan faizin kaldırıldığını açıkladı.

“Alınan kredilerin geri ödemeleri mezuniyetten iki yıl sonra başlıyor. Bu süre içinde mezun öğrenci henüz sigorta girişi olan bir işe başlamamışsa ödemeyi erteleyebiliyor.

"HİÇBİR ZAMAN FAİZ UYGULAMASI YAPMADIK"

Erdoğan, faiz uygulamalarının yapılmadığını belirterek, “Kredi ödemelerinin belirli bir faiz üzerinden değil, üretici fiyat endeksi farkına göre yapılıyor. Hiçbir zaman bir faiz uygulaması...