lojman ne demek

lojman ne demek

Hangi konutlar "lojman" olarak nitelendiriliyor? Lojman nedir? Lojman türleri nelerdir? Sorularınızın yanıtı ve lojman evleri ile ilgili detaylara ve kanun hükümlerine ulaşmak için haberimizi inceleyebilirsiniz...

İskan ne demek?

İskan özellikle yapılar için çok sık kullanılan kelimeler arasındadır. Türkçede yaygın şekilde kullanılsa dahi anlam açısından pek çok kişi tarafından araştırılmaktadır. Peki, İskan ne demek? İskan nedir? İşte merak edilen soruların cevabı…

İcra dairelerinin faaliyetinin durdurulması ne demek?

İcra dairelerinin faaliyetinin durdurulması (sınırlandırılması) konusunda yeni açıklamalar yapılıyor. Peki İcra dairelerinin faaliyetinin durdurulmasıyla neler değişti?

Emlakçıdan ev alacaklar dikkat!

Vatandaşlar ev alırken ya da ev satarken eğer emlakçılarla çalışıyor karşılığında komisyon ödemesi gerekiyor. Peki emlakçı komisyonu ne kadardır, emlakci komisyonu ne demek, emlakçı komisyonu nasıl hesaplanır? İşte merak edilen her şey...

Lojman kiraları artış oranı 2020!

397 nolu Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında 2020 yılı lojman kiraları açıklandı. Peki, lojman kiraları artış oranı 2020 ne kadar?

2020 lojman zammı ne kadar?

2020 yılında uygulanacak lojmanlarda oturan kiracılara uygulanacak kira zamları açıklandı. Peki, 2020 lojman zammı ne kadar?

2020 lojman kirası!

Lojmanda oturan memurların ödediği aylık kira bedelleri her yıl yeniden açıklanıyor. Peki, 2020 yılında lojman kirası ne kadar oldu? İşte 2020 lojman kirası...

Mülkiyet hakkı nedir?

Vatandaşlar mülkiyet hakkının ne demek olduğu yakından takip ediyor. Peki mülkiyet hakkı nedir? Eşya üzerinde en geniş yetki sağlayan ayni hak olarak olarak bilinen mülkiyet hakkının kapsamı ve ne olduğu araştırılıyor. Merak edilen mülkiyet hakkının ne olduğu sorusunun yanıtı nedir?

Kentsel dönüşüm de terör kadar önemli!

Çevre Bakanı Kurum, "Terörle mücadeleye büyük bedel harcıyoruz, aynı kentsel dönüşüm de terör kadar önemli çünkü yenilenmesi gereken 6,7 milyon konut var. Bu ne demek biliyor musunuz? Türkiye'de 20 milyon konut varsa neredeyse yüzde 30'u. Yüzde 30 riskli binada yaşıyor demek" dedi...

2019 lojman zammı ne kadar?

2019 yılında uygulanacak lojmanlarda oturan kiracılara uygulanacak kira zamları belli oldu. Peki, 2019 lojman zammı ne kadar?

2019 lojman kirası!

Lojmanda oturan memurların ödediği aylık kira bedelleri her sene yeniden belirleniyor. Peki, 2019 lojman kirası ne kadar oldu?

Lojman kiraları artış oranı 2019!

389 nolu Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında 2019 yılı lojman kiraları açıklandı. Peki, lojman kiraları artış oranı 2019 ne kadar?

Lojman kiraları ne kadar oldu 2019?

Lojman kiracılarının 2019'da ödeyeceği kira bedeli bugün belli oldu. Lojman kiraları 15 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek 389 nolu Milli Emlak Genel Tebliği kapsamında yer aldı. Peki, lojman kiraları ne kadar oldu 2019?

Akıllı şehir ne demek?

Gelişen teknoloji ile her şey akıllanmaya başladı. Ceplerimizdeki telefonlarımızdan başlayan bu süreç kentlere kadar uzandı. Peki, akıllı şehir ne demek ve bir kent nasıl akıllanabilir? 

lojman ne demek

lojman ne demek lojman ne demek

Lojman nedir?

Lojman evleri, kamu konutları olarak da ifade ediliyor. Lojman evleri, bir çalışma yerinde görevlilere, işçilere parasız ya da az bir kira karşılığında verilen konutları ifade ediyor.


Lojmanlarla ilgili hükümler Kamu Konutları Kanunu kapsamında 3. maddede şu şekilde açıklanıyor;


Madde 3 – 

Kamu konutları, tahsis esasına göre aşağıda belirtilen dört gruba ayrılır:

a) Özel tahsisli konutlar; yönetmelikte belirlenecek temsil özelliği olan makam ve rütbe sahiplerine tahsis edilen özel nitelikli konutlardır.


b) Görev tahsisli konutlar; yönetmelikte belirlenecek makam ve rütbe sahiplerine, görevlerinin önemi ve özelliği, 

yetki ve sorumlulukları gereğince tahsis edilen konutlardır.


c) Sıra tahsisli konutlar; hizmet süresi, daha önce kamu konutlarından yararlanma durumu ve süresi, çocuklarının ve bakmakla mükellef olduğu aile fertlerinin sayısı, aile fertlerinin gelir durumu, konuttan yararlanma için bekleme süresi, 

eşinin de bu Kanun kapsamına...