lojmanlar nasıl satılacak

lojmanlar nasıl satılacak

Lojmanlar, Kurumların talebi üzerine satılabiliyor. Peki, lojmanlar nasıl satılacak 2018? Lojman satış işlemleri nasıl yapılacak?

Lojmanların satış süreci şekillendi!

Kamu lojmanların ekonomiye kazandırılmasına ilişkin usul ve esasların yer aldığı Milli Emlak Genel Tebliği bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi..

Lojmanlar nasıl satılacak?

Torba Tasarı'nın yürürlüğe girmesi ile lojman satışları başlayacak. Peki, lojmanlar nasıl satılacak? Lojmanlar kime satılacak?

Kovid-19 sürecinde site toplantıları nasıl yapılacak?

Posta yazarı Tamer Heper 'Yeni bir yıla giriyoruz ve kat malikleri toplantılarının çok büyük bir kısmı ocak ayında yapılacak. Peki bu salgında nasıl yapılacak?' sorusunu cevapladı.

Kiracılar dikkat! Kira ödemeleri nasıl yapılacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok hukuki ve ekonomik tedbirler alındı. Milyonlarca kiracı da kira ödemelerinin nasıl olacağını düşünüyor. İşte merak edilen o sorunun yanıtı...

Kredi borcu olan ev nasıl satılır?

Türkiye’de konut kredilerinin vadeleri 20 yıla kadar uzadığı için bu süre içinde evi satmak isteyenler ne yapacaklarını tam olarak bilmiyor. Peki, üzerinde bankanın ipoteği bulunan ev, nasıl satılır? Bunun birkaç yöntemi var...

Tapu işlemleri 2020'de nasıl yapılacak?

Gayrimenkul satış işlemlerinde hem alıcı hem de satıcının devlete ödenen harca ''tapu harcı'' deniyor. Tapu harcı işlemlerinin 2020 yılında nasıl yapılacağı merak ediliyor. 

Tapu işlemleri 2019'da nasıl yapılacak?

Gayrimenkullerin alım satım işlemine konu olması durumunda tapu devir işlemleri tapu dairesinde yapılıyor. Peki, tapu işlemleri 2019'da nasıl yapılacak? Ne kadar masraf ödenecek?

2019'da konut kredisi dosya masrafı iadesi nasıl yapılacak?

Konut kredisi kullanıp da kendilerinden ne için tahsil edildiği bilinmeyen dosya masraflarının iadesi talep edilebiliyor. Peki, 2019'da konut kredisi dosya masrafı iadesi nasıl yapılacak?

İmar barışı başvuruları nasıl yapılacak?

İmar barışı başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. Peki başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 tarihinde sona erdiği imar barışı başvuruları nasıl yapılacak?

Atatürk Havalimanı ne zaman ve nasıl kapatılacak?

Atatürk Havalimanı ne zaman ve nasıl kapatılacak? Kapatıldıktan sonra buraları kim, nasıl, koruyup, yeni döneme geçiş için hazırlayacak? 

3 soruda imar barışı 2018 başvurusu nasıl yapılacak?

İmar barışı başvuruları e-devlet üzerinden ve İl Müdürlüklerinden alınmaya başlandı. Peki, 3 soruda imar barışı 2018 başvurusu nasıl yapılacak?

İmar barışı (imar affı) başvuruları nereden, nasıl yapılacak?

13 milyon yapının imar ve ruhsat sıkıntısı imar barışı (imar affı) ile sona eriyor. Peki, imar barışı (imar affı) başvuruları nereden, nasıl yapılacak?

İmar barışı 2018 başvurusu nasıl yapılacak?

İmar sorunu olan vatandaşlar bugün itibari ile imar sorununu çözmek için imar barışına başvurabilecek. Peki, imar barışı 2018 başvurusu nasıl yapılacak?

İmar affı 2018 başvurusu nasıl yapılacak?

İmar affı başvuruları bugün başlıyor. Peki, imar affı 2018 başvurusu nasıl yapılacak? İmar affına nereden başvurulacak?

İmar affı başvurusu nasıl yapılır?

İmar affı ile çürük olmayan, iskânsız yapılar kayıt altına alınarak iskân verilecek. Peki, imar affı başvurusu nasıl yapılacak?

lojmanlar nasıl satılacak Haberi

lojmanlar nasıl satılacak

Kurumların mülkiyetinde veya tasarrufunda bulunan görev, sıra ve hizmet tahsisli olan lojmanları Kurumların talebi üzerine satışa konu edilebiliyor. 

Öncelikli alım hakkı sahibi olan personelinin satın alma talebinin bulunduğu kat mülkiyeti kurulan kamu konutlarının satışına öncelik verilecek.

Kat mülkiyeti kurulması mümkün bulunan kamu konutları kat mülkiyeti tesis edildikten sonra satışa konu edilecek. Peki, lojmanlar nasıl satılacak 2018? Satış işlemleri nasıl işleyecek?

Lojmanların satış süreci

Kamu konutlarının satış işlemleri, İdare tarafından 8/9/1983 tarihli ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ile Yönetmelikte yer alan hükümler çerçevesinde yürütülecek.

Kamu konutunun satış ihalesine ilişkin bilgiler ilan tarihinden önce kamu konutunda oturana ayrıca bildirilecek.

Satış ihalesi, varsa öncelikli alım hakkı ve sahibi belirtilmek suretiyle onbeş iş günü içinde onaylanacak. Öncelikli alım hakkı bulunanlara, ihalenin onaylandığı tarihten itibaren beş iş günü içinde...