maliye bakanlığı konut kredisi denetimi

maliye bakanlığı konut kredisi denetimi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 'Vergi Dairesi Başkanlıkları 2014 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nın ardından yaptığı konuşmada "Tapuda 100 TL gösterilen bir konut için, bankadan 200 TL kredi alınmışsa devreye giriyoruz. Denetim fiilen yapılıyor" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye'nin dış borç stoku verilerini açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye'nin 30 Eylül itibarıyla brüt dış borç stokunun 435.1 milyar dolar, net dış borç stokunun 262.2 milyar dolar olarak hesaplandığını açıkladı.

Ruhsar Pekcan: Esnafa kira yardımı için Maliye Bakanlığı’na talepte bulunduk!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafın desteklenmesine yönelik kira yardımları için Maliye Bakanlığı'na gerekli taleplerin yapıldığını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı!

Berat Albayrak'ın istifa talebinin kabulünden sonra, Cumhurbaşkanı kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2 inşaat teknikeri alacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayınladığı ilana göre, çeşitli birimlerde görevlendirilmek için 3 bilgisayar işletmeni, 25 yardımcı hizmetli, 2 şoför, 15 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 elektrik teknikeri, 2 inşaat teknikeri, 2 sıhhi tesisat teknikeri ve 1 iklimlendirme teknikeri olmak üzere 53 pers

Hazine ve Maliye Bakanlığı ÖİB'den satılık 40 gayrimenkul!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türkiye'nin birçok ilinde bulunan 40 taşınmazı satıyor. İhale 22 Eylül 2020 ile 10 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

0,64 faiz oranlı konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, ekonomik anlamda sıkıntıları da beraberinde getirirken, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan yeni paket, hem konut hem de otomobil piyasasını hareketlendirdi.  Peki 0,64 faiz oranlı konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Kamu bankalarından yüzde 0,64 faizli konut kredisi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından orta gelir grubunu ev sahibi yapacak ucuz konut kredisi bugün devreye alınıyor. Kamu bankaları konut kredisinde uygulanacak faizleri açıkladı...

Ev almayı düşünenlere 'düşük maliyetli konut kredisi' müjdesi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından orta gelir grubunu ev sahibi yapacak ucuz konut kredisi bugün devreye alınıyor. Kredi paketiyle, konutta, orta gelirlilere kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunulacak...

Yurt dışı teşkilatı yabancıya konut satışını artıracak! 

GİGDER Başkanı Faruk Akbal, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yurt dışı teşkilatının çalışmaları, yabancıya konut satışına pozitif katkı sağlayacak" dedi...

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2 yıl vadeli kira sertifikası satacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bu hafta 3 ihale düzenlenecek. Bu kapsamda 2 yıl vadeli kira sertifikası satışı yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı fırsatçılara göz açtırmayacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bazı ürünlerde haksız fiyat artışı ve stokçuluk yapıldığı iddialarına ilişkin şikayetleri almak üzere "VİMER-189" ihbar hattında uzman bir ekip görevlendirdi.

Değerli Konut vergisi 20 Mart'a ertelendi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 'Türkiye İçin Değişim Başlıyor' programı kapsamında Kahramanmaraş'da yaptığı açıklamaların ardından, Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan değerli konut vergisi beyanname verme süresi hakkında açıklama geldi...

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın metro onayı açıklamasına İBB’den yanıt!

İBB, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 'onay' açıklamasına yanıt verdi. İşte merak edilen o açıklama...

maliye bakanlığı konut kredisi denetimi Haberi

maliye bakanlığı konut kredisi denetimi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından Antalya'da düzenlenen 'Vergi Dairesi Başkanlıkları 2014 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nın ardından sorularımızı yanıtladı. Bakan Şimşek, konut kredisi kullananlara yönelik çapraz denetim sisteminin devreye girdiğini hatırlatarak, "Tapuda işlemleri ile banka kredilerini çapraz sistemle denetliyoruz. Tapuda 100 TL gösterilen bir konut için, bankadan 200 TL kredi alınmışsa devreye girip, 'Bir saniye 100 lira beyanda bulundun, ama 200 TL kredi aldın. Farkı öde' diyoruz. Bu denetim şu anda fiilen yapılıyor" dedi. 


YABANCILARA YAKIN TAKİP 


Kayıt dışı ekonomi ile mücadele paketini, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası ile istişare ettikten sora hazırladıklarını ifade eden Maliye Bakanı Şimşek, Türkiye'den konut alan yabancı uyrukluların da denetlendiğini söyledi. Özellikle Ege, Akdeniz gibi turizm bölgelerinden konut alan yabancıların, bu konutları kayıt...