maliye bakanlığı tapu kredi denetimi

maliye bakanlığı tapu kredi denetimi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 'Vergi Dairesi Başkanlıkları 2014 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nın ardından yaptığı konuşmada "Tapuda 100 TL gösterilen bir konut için, bankadan 200 TL kredi alınmışsa devreye giriyoruz. Denetim fiilen yapılıyor" dedi.

Tapu ve kadastro yatırımları için 136 milyon TL kaynak ayrıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 2021 yılındaki yatırımları için toplamda 135 milyon 965 bin lira ayrıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye'nin dış borç stoku verilerini açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye'nin 30 Eylül itibarıyla brüt dış borç stokunun 435.1 milyar dolar, net dış borç stokunun 262.2 milyar dolar olarak hesaplandığını açıkladı.

Ruhsar Pekcan: Esnafa kira yardımı için Maliye Bakanlığı’na talepte bulunduk!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafın desteklenmesine yönelik kira yardımları için Maliye Bakanlığı'na gerekli taleplerin yapıldığını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı!

Berat Albayrak'ın istifa talebinin kabulünden sonra, Cumhurbaşkanı kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Lütfi Elvan atandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2 inşaat teknikeri alacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayınladığı ilana göre, çeşitli birimlerde görevlendirilmek için 3 bilgisayar işletmeni, 25 yardımcı hizmetli, 2 şoför, 15 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 elektrik teknikeri, 2 inşaat teknikeri, 2 sıhhi tesisat teknikeri ve 1 iklimlendirme teknikeri olmak üzere 53 pers

Hazine ve Maliye Bakanlığı ÖİB'den satılık 40 gayrimenkul!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türkiye'nin birçok ilinde bulunan 40 taşınmazı satıyor. İhale 22 Eylül 2020 ile 10 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

Tapu işlerine internet kolaylığı!

Çevre Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, koronavirüs tehdidi geçene kadar tapu işlemlerinin bir kısmı webtapu üzerinden yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2 yıl vadeli kira sertifikası satacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bu hafta 3 ihale düzenlenecek. Bu kapsamda 2 yıl vadeli kira sertifikası satışı yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı fırsatçılara göz açtırmayacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bazı ürünlerde haksız fiyat artışı ve stokçuluk yapıldığı iddialarına ilişkin şikayetleri almak üzere "VİMER-189" ihbar hattında uzman bir ekip görevlendirdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığından İmamoğlu'nun metro iddialarına yanıt!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ekrem İmamoğlu'nun metro iddialarına yanıt verdi. Yapılan açıklamada "Bu yıl ocak ayında, İBB'nin, Bakanlığımıza sunulmuş ya da reddedilmiş herhangi bir kredi onay talebi olmamıştır." ifadeleri yer aldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın metro onayı açıklamasına İBB’den yanıt!

İBB, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 'onay' açıklamasına yanıt verdi. İşte merak edilen o açıklama...

Tapu sorgulamaya Katar yasağı geliyor!

Sözcü, belediyelerin tapu bilgilerine erişimin engellenmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün genelge yayınladığını öne sürdü...

2020 tapu harcı ne kadar olacak? 

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 için vergi, harç ve cezalar için yeniden değerleme yaptı. Peki 2020 tapu harcı ne kadar olacak? 

maliye bakanlığı tapu kredi denetimi Haberi

maliye bakanlığı tapu kredi denetimi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından Antalya'da düzenlenen 'Vergi Dairesi Başkanlıkları 2014 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nın ardından sorularımızı yanıtladı. Bakan Şimşek, konut kredisi kullananlara yönelik çapraz denetim sisteminin devreye girdiğini hatırlatarak, "Tapuda işlemleri ile banka kredilerini çapraz sistemle denetliyoruz. Tapuda 100 TL gösterilen bir konut için, bankadan 200 TL kredi alınmışsa devreye girip, 'Bir saniye 100 lira beyanda bulundun, ama 200 TL kredi aldın. Farkı öde' diyoruz. Bu denetim şu anda fiilen yapılıyor" dedi. 


YABANCILARA YAKIN TAKİP 


Kayıt dışı ekonomi ile mücadele paketini, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası ile istişare ettikten sora hazırladıklarını ifade eden Maliye Bakanı Şimşek, Türkiye'den konut alan yabancı uyrukluların da denetlendiğini söyledi. Özellikle Ege, Akdeniz gibi turizm bölgelerinden konut alan yabancıların, bu konutları kayıt...